Aasta esimene kaotus: ka Arsenali tiitlišansid said kodus hoobi ja City jätkab tabeli tipus (0)

Arsenali väravavaht David Raya korjas võrgust kaks palli. Foto: Scanpix / David Klein / Reuters

Kui Liverpool jäi Inglismaa kõrgliigas kodus 0:1 alla Crystal Palace'ile, siis paar tundi hiljem ei läinud paremini ka teisel tiitlinõudlejal Arsenalil, kes tunnistas kodusel Emiratesi staadionil Aston Villa 2:0 paremust.

Mängu alguses olid paremad võimalused Arsenalil, kui Kai Havertz sai paar korda ohtlikult karistusalast löögile, aga 2020. aastal Arsenalist Aston Villa väravasuule kolinud Emiliano Martinez tegi tõrjetööd.

Esimese poolaja lõpus olid mõlemad meeskonnad väravale väga lähedal. Gabriel Magalhaes kaotas 39. minutil oma karistusala lähistel palli ja Ollie Watkins tabas seejärel posti. Järgmisel minutil tegi Martinez suurepärase reaktsioonitõrje Leandro Trossardi lähilöögi vastu.

Kodumeeskond Arsenal valdas avapoolajal 56% mänguajast palli ja tegi 14 pealelööki, aga vaid kolm raamidesse. Aston Villa sooritas esimesel poolajal kuus pealelööki, aga David Raya ei pidanud kordagi tõrjetööd tegema. Esimesel poolajal jäid väravad löömata.

Teisel poolajal oli palliga domineerivam meeskond Aston Villa, kellel jäi iluväravast napilt puudu, kui Youri Tielemans keerutas 62. minutil karistusalast latti, kust pall põrkas posti ja seejärel tagasi väljakule. Kaks minutit hiljem sai Gabriel Jesus kaugelt löögile, aga Martinez tõrjus.

Viimased minutid kuulusid aga täielikult Aston Villale, kes lõi kaks vastuseta väravat ja teenis 2:0 võidu. Vahetusest sekkunud Leon Bailey avas 84. minutil Lucas Digne tsenderdusest skoori ja Watkins vormistas 87. minutil Tielemansi läbisöödust lõppseisu. Kuigi teisele poolajale lisati kaheksa üleminutit juurde, siis Arsenal väravani ei jõudnud.

See oli Arsenali esimene kaotus 2024. aastal Inglismaa kõrgliigas. Arsenal oli enne seda käesoleval kalendriaastal kümme liigamängu võitnud ja ühe viigistanud. Kodus kaotati liigakohtumine viimati mullu detsembris, kui jäädi 0:2 alla West Ham Unitedile.

Kuna nii Arsenal kui Liverpool kaotasid samal päeval, siis lõpetab vooru liidrikohal Manchester City. Arsenal ja Liverpool jäävad kuus vooru enne hooaja lõppu Cityst kahe punkti kaugusele. Suurepärane hooaeg on käsil ka Aston Villal, kes asub praegu neljandal tabelireal ja jahib järgmiseks hooajaks Meistrite liiga kohta.

Arsenal - Aston Villa 0:2 (0:0)