Tiitlišansid said hoobi: realiseerimisega hätta jäänud Liverpool kaotas kodusel Anfieldil (0)

Darwin Nunez ja teised Liverpooli staarid jäid Crystal Palace'i vastu kuivale. Foto: Scanpix / Carl Recine / Reuters

Liverpool kaotas Inglismaa kõrgliigas teist mängu järjest punkte: kui eelmises voorus lepiti Old Traffordil 2:2 viiki Manchester Unitediga, siis nüüd tunnistati kodusel Anfieldil Crystal Palace'i 1:0 paremust.

Liverpool jäi 14. minutil kaotusseisu, kui Eberechi Eze mängis ennast karistusalas vabaks ja lõi suurepärase söödumängu järel mõnelt meetrilt palli väravasse. Mõned minutid hiljem libastus keskväljal Virgil van Dijk ja Jean-Philippe Mateta lõi üks-üks olukorras palli Alisson Beckerist mööda, aga Andy Robertson klaaris väravajoonelt.

Seejärel sai Liverpool oma mängu paremini käima, aga esimesel poolajal jäädi kuivale. Liverpoolil oli kaks väga head võimalust, aga Wataru Enda tabas nurgalöögi järel latti ja Luis Diaze löögi tõrjus Dean Henderson. Seega avapoolaeg lõppes Crystal Palace'i eduseisus.

Liverpooli surve teisel poolajal jätkus ja viigivärav oli väga lähedal 55. minutil, aga Henderson tõrjus Darwin Nunezi löögi. Liverpooli järgmine suurepärane võimalus avanes 72. minutil, kui eksliverpoollane Nathaniel Clyne blokeeris Diogo Jota löögi. Vaid mõned minutid hiljem hiilgas Alisson, kus tegi imelise reaktsioonitõrje Mateta löögi vastu. Järgmisel Liverpooli rünnakul ei saanud Curtis Jones üks-üks olukorras palli raamide vahele.

Mängu lõpus tekkis Harvey Elliottil korralik võimalus, aga Henderson oli ka selle jaoks valmis ja tõrjus. Mohamed Salahi löögi blokeeris üleminutitel Tyrick Mitchell. Liverpool tegi kokku 21 pealelööki, aga ei suutnud väravalukku lahti muukida ja kaotas 0:1.

See tähendab, et Liverpool jätkab tabelis kolmandal kohal, kaotades sama palju mänge pidanud Manchester Cityle kahe punktiga. Kui Arsenal alistab täna õhtul kodus Aston Villa, siis tõusevad hoopis Kahurimehed ühe punktiga City ette liidrikohale. Viiemängulise kaotuseta seeria lõpetanud Crystal Palace paikneb 14. kohal.

Fulham alistas samal ajal võõrsil West Ham Unitedi 2:0, kui mõlemal poolajal skooris Andreas Pereira. West Ham asub tabelis kaheksandal ja Fulham 12. kohal.

Liverpool - Crystal Palace 0:1 (0:1)