Ajalooline Klavan aitas Liverpooli kindla võiduni, Tottenham häbistas Reali (1)

Eesti jalgpalli jaoks ajaloolises mängus aitas Ragnar Klavan Liverpoolil hoida taga nulli ning Maribor saadeti tagasi Sloveeniasse 3:0 pakiga.

Esimese eestlasena Meistrite liiga alagrupiturniiril algkoosseisu pääsenud Klavan oli kaitses kogu kohtumise jooksul kindel ning näitas avapoolajal korra ka oma firmamärgiks saanud trikki. Meeskonda see aga suurt ei aidanud, sest esimesel poolajal tuliselt kaitsnud Mariborist jagu ei saadud.

Teise poolaja alguses võeti aga pinged maha, kui Mohamed Salah säärega palli väravasse saatis. Vaatamata James Milneri penaltieksimusele löödi siiski veel, kui ilukombinatsiooni lõpetas osavalt Emre Can ning 90. minutil sai jala valgeks vahetusest sekkunud Daniel Sturridge.

Samal ajal läks hästi ka teistel Inglismaa klubidel, kes ka ainsana edasipääsu kindlustasid. Tottenham Hotspur võõrustas Wembleyl Real Madridi ning neist astuti üle lausa seisuga 3:1. Asjad oleks võinud olla veelgi hullemad, kuid Cristiano Ronaldo sai mängu lõpus kirja 27. erineva staadioni, kus ta Meistrite liigas skoorinud.

Manchester Citygi käsi käis suurepäraselt. Võõrsil saadi Napolist jagu seisuga 4:2 ning klubi läbi aegade suurimaks väravakütiks tõusis 178 tabamusega Sergio Agüero.

Kohamängudest peab tõenäoliselt suu puhtaks pühkima Dortmundi Borussia. Taas jäädi APOEL-iga hätta ning juhul, kui Real Küprose klubi võidab, siis ei aita sakslasi enam miski.