U21 rõõm jäi Põhja-Iirimaal üürikeseks (0)

Hetk juunikuisest mängust Kadriorus, mille iirlased 2:1 võitsid. Foto: Liisi Troska

Eesti U21 koondis pidi EM-valiksarjas vastu võtma järjekordse kaotuse, kui võõral väljakul Põhja-Iirimaale 2:4 alla jäädi.

Nagu U19 mõned tunnid varem Rootsis, jäi ka U21 kohe mängu alguses kaotusseisu, kuid vastused tulid kiirelt - esmalt lõi Rauno Sappineni eeltööst värava Frank Liivak ja seejärel lükkas Sappinen ise võrku Michael Lilanderi nurgalöögi.

2:1 edu kahjuks poolajani ei kestnud ja teisel poolajal läksid võõrustajad ikkagi oma teed. Kodus Lillekülas Hispaania tulevastelt staaridelt vaid ühe palli välja korjanud Matvei Igonen võttis Põhja-Iirimaal lõpuks võrgust neli tükki.

Valiksarjas on U21 nüüd pidanud viis mängu, millega on teenitud vaid üks viigipunkt. Järgmine mäng peetakse 14. novembril Tallinnas Islandi vastu.

Põhja-Iirimaa U21 - Eesti U21 4:2 (2:2)
2. Ryan Johnson, 42. Dale Gorman, 61., 75. Mark Sykes - 11. Frank Liivak, 20. Rauno Sappinen

Eesti: Matvei Igonen, Sören Kaldma, Michael Lilander, German Šlein, Martin Miller, Mihkel Ainsalu, Andre Järva (58. Mark Oliver Roosnupp), Rauno Sappinen, Frank Liivak (75. Vlasi Sinjavski), Silver Grauberg, Marco Lukka (81. Henri Järvelaid).
Varus: Andreas Vaikla, Martin Mägi, Herol Riiberg, Mark Oliver Roosnupp, Henri Järvelaid, Vlasi Sinjavski.