Arsenal valdas Põhja-Londoni derbis avapoolajal 29% mänguajast palli, aga lõi kolm väravat (0)

Arsenal sai derbimängus Tottenhamist jagu. Foto: Scanpix / Dylan Martinez / Reuters

Arsenal alistas Põhja-Londoni derbis võõrsil viieväravalises lahingus Tottenhami 3:2 ja jätkab Inglismaa kõrgliigas liidrikohal.

Arsenal loovutas esimesel poolajal (ilmselt teadlikult) pallivaldamise Tottenhamile, aga lõi ise koguni kolm väravat. Arsenal valdas Flashscore'i andmetel avapoolajal palli 29% mänguajast ja tegi neli pealelööki Tottenhami kaheksa vastu. Tottenhami xG oli esimesel poolajal 0,83 ja Arsenali xG 0,74.

Skoori avas 15. minutil Pierre-Emile Höjbjerg, kes suunas Bukayo Saka nurgalöögi omaväravasse. Seejärel jõudis väravani ka Tottenham, aga Micky van de Veni tabamus tühistati VAR-i abil napi suluseisu tõttu. Saka suurendas 27. minutil Kai Havertzi söödust Arsenali eduseisu kaheväravaliseks ja Havertz lõi ise 38. minutil Declan Rice'i nurgalöögist kolmanda värava.

Teisel poolajal oli pallivaldamine võrdsem ja Arsenal lubas Tottenhami tagasi mängu. Tottenham lõi ühe värava tagasi 64. minutil, kui Cristian Romero kasutas David Raya jämeda söödueksimuse ära. Teine värav löödi 87. penaltist, mille põhjustas Rice ja realiseeris kindlalt Heung-Min Son. Tottenam aga viigiväravani ei jõudnud ja Arsenal kirjutas 3:2 võiduga tabelisse üliolulised võidupunktid.

Arsenal edestab tabelis kaks mängu vähem pidanud Manchester Cityt nelja punktiga. Man Cityl on võimalik vahet vähendada täna õhtul, kui võõrsil minnakse vastamisi Nottingham Forestiga. Liverpool paikneb kolmandal kohal ja kaotab võrdsete mängude juures Arsenalile juba viie punktiga.

Tottenham paikneb viiendal kohal ja heitleb Meistrite liiga pileti nimel. Praeguse seisuga hoiab neljandast ehk viimasest Meistrite liiga kohast kinni Aston Villa, kellele Tottenham kaotab seitsme punktiga, aga omab kahte mängu varuks.

Bournemouth sai kodus 3:0 jagu Brightonist, kui esimesel poolajal skooris Marcos Senesi ning teisel poolajal Enes Ünal ja Justin Kluivert. Bournemouth on tabelis 10. ja Brighton 12. kohal.

Tottenham - Arsenal 2:3 (0:3)
64. Cristian Romero, 87. pen. Heung-Min Son - 15. Pierre-Emile Höjbjerg, 27. Bukayo Saka, 38. Kai Havertz

Bournemouth - Brighton 3:0 (1:0)