Draama Torinos: Milik tegi ilmaasjata Zelinskit ja Juventuse imelisele pääsemisele tõmmati kriips peale (video!) (11)

Kohtumine lõppes suuremat sorti arveteklaarimisega. Foto: Scanpix / REUTERS / Alberto Lingria

Salernitana lõi Torino Juventusele esimese poolajaga kaks väravat ehk sama palju kui eelmised viis vastast kokku. Juventus oli lisaminutitel lähedal imelisele pääsemisele, kuid võiduvärav läks tühistamisele, kohtuniku taskust tõusis neli korda punane kaart ning 102. mänguminutil kõlas lõpuvile 2:2 seisuga tablool.

Juventus alustas kodupubliku silme all hästi, kuid esimesed võimalused jäid kasutamata ning veerandtunni möödudes nõelas Salernitana valusalt vastu. Pasquale Mazzocchi tegi vasakul äärel eeltöö ja saatis terava palli värava eest läbi, misjärel teine äär Antonio Candreva selle võrku rammis.

Külalised ammutasid juhtväravast nii palju enesekindlust, et Juventus ei suutnud poolaja lõpuni enam ühtegi arvestatavat väravavõimalust luua. Lisaminutitel nõelas jällegi hoopis Salernitana, kui Krzysztof Piateki lähilöök tabas Bremeri kätt ning poolakas ise realiseeris ka järgnenud penalti. Esimest korda 18 aasta jooksul suundus Juventus kodus vaheajale mitmeväravalises kaotusseisus.

Teise poolaja alguses sai Juventus uuesti mängu käima ning juba 51. minutil löödi üks tagasi, kui Bremer põrutas Filip Kostici tsenderduse seitsmelt meetrilt peaga maapõrkest värava lakke. Edasine mäng toimus pea täielikult Salernitana väljakupoolel, kuid nii Juventuse võimaluste tekitamine kui ka löögitäpsus jätsid ikkagi soovida.

Paistis juba, et Salernitana kontrollib sündmuseid lõpuni välja ja hoiab edust kinni, kuid lisaminutitel põhjustas Tonny Vilhena veaga Alex Sandro vastu rumala penalti. Leonardo Bonucci penaltilöögi suutis Luigi Sepe küll tõrjuda, kuid Juventuse kapteni jätkulöögi vastu oli ta võimetu.

Mõni minut hiljem rõkkas Juventuse kodustaadion täistuuridel, kui Arkadiusz Milik saatis ka kolmandat korda palli Salernitana väravavõrku. Poolakas kiskus särgi seljast ja teenis selle eest teise kollase kaardi, korrates sellega mälestusväärset Indrek Zelinski lahkumisetendust Eesti koondise mängus Andorra vastu. Paraku selgus veidi hiljem, et VAR-i ajastul ei maksa selliseid riske võtta, sest kohtunikud tuvastasid Bonuccile väravaolukorrast suluseisu. Juventuse kaitsja ei puutunud küll palli, kuid küünitas selle suunas ning sellest piisas, et värav tühistamisele läheks.

Video olukorrast:

Järgnesid suuremat sorti sõnasõda ja mitmeminutiline mänguseisak ning see arveteklaarimine tõi kaasa veel kolm punast kaarti, millega saadeti väljakult minema mõlemast meeskonnast üks mängija ja Juventuse peatreener Maximiliano Allegri. Juventuse hooaja algus ei ole kaugeltki ootustele vastanud ning Allegri jalgealune võib juba kõikuma hakata, sest järjekordne tagasilöök jätab nad tabelis alles seitsmendale kohale. Nende õnneks on aga ka teised palju punkte kaotanud, nii et liidritest lahutab Juvet siiski vaid neli punkti.

Salernitana näol on tegemist Lõuna-Itaalia väikeklubiga 130 000 elanikuga Salerno linnast. Nad mängivad Serie A-s läbi ajaloo alles neljandat hooaega, kusjuures esimesed kolm külaskäiku olid kõik lõppenud kohe väljalangemisega. Eelmisel aastal jäädi aga esmakordselt liigasse püsima ning napp pääsemine ei rahuldanud neid, vaid tänavuse hooaja eel vahetati välja suurem osa koosseisust, tuues meeskonda mitmeid endisi tippklubide mängumehi. Hetkel püsivad nad viis mängu järjest kaotuseta, mis annab koha tabeli keskel.

Paar tundi varem möödus Juventusest Rooma Lazio, kes domineeris küll kodus Hellas Verona vastu, aga oli raskustes paremuse vormistamisega. Ciro Immobile viis nad 68. minutil lõpuks ette, koksates tagapostist peaga võrku Sergej Milinkovic-Savici diagonaaltsenderduse, kuid lõpu eel jäi napilt puudu, et külalised oleks viigistanud. Selguse tõi alles viiendal lisaminutil majja Luis Alberto, lüües kastijoonelt lõppseisuks 2:0.

Opta statistikute andmetel on Milinkovic-Savici 41 resultatiivsest söödust Serie A-s koguni 23 väravaks löödud Ciro Immobile poolt.

Lazio - Hellas Verona  2:0 (0:0)