Eesti proovib olla rannajalgpalli ühe mütsi alla ühendamise initsiaator (2)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti Rannajalgpalli Liidu juht Kari-Andri Kask märkis, et tulevikus võiks rannajalgpalli arendamisel suurem olla nii UEFA kui ka FIFA roll.

Kask külastas hiljuti Dubais rannajalgpallijuhtide konverentsi, kus tutvustati uue aasta kalendrit ja lähituleviku arenguid. "Kohtusin rannajalgpalli vedava Beach Soccer Worldwide'i (BSWW) asepresidendi Gabino Renalesega, kellega arutasime ambitsioonikaid plaane tulevikuks," rääkis Kask jalgpall.ee-le.

"Samuti õnnestus mul kohtuda UEFA saali- ja rannajalgpallikomisjoni ühe võtmeisiku ja Venemaa Jalgpalli Liidu peasekretäri Aleksandr Alajeviga - tegu on kusjuures endise rannakoondise mängijaga ja mehega, kes Venemaal rannajalgpalli ellu kutsus."

Rannajalgpalli on aastaid vaevanud küsimused korralduse suhtes, igat võistlust korraldab näiliselt eraldi organisatsioon. "Euroopa meistrivõistlused rannajalgpallis on reaalsuses Euroliiga, mida korraldab BSWW, FIFA egiidi alla kuulub vaid MM. Näiteks Euroopa mängud kuuluvad üldse Rahvusvahelise Olümpiakomitee alla," selgitas Kask.

"Peame panema alaliitudega seljad kokku ning siinkohal proovibki Eesti olla initsiaatoriks, et teema püsiks aktuaalsena – tuleval kevadel koguneme taas ja vaatame, mida oleks võimalik teha, et järgmist sammu teha."

2019. aasta rannajalgpallikalender sisaldab lisaks iga-aastastele turniiridele ka maailmameistrivõistluseid, Euroopa mänge ja maailma rannaspordimänge. Klubide tasandil lisandub Euro Winners Cupile ehk sisuliselt rannajalgpalli Meistrite liigale veel World Winners Cup, kus võtavad mõõtu eri kontinentide parimad.

2018. aasta parimaks rannajalgpalluriks valiti Hispaania koondise ründaja Llorenc Comez ning maailma parimaks naismängijaks Venemaa koondislane Marina Feodorova.

2 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (2)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
Maradona võitlus kartellide külje all
DUELLI OOTEL
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat
MEISTRITE LIIGA
Kas vihatundest on võimalik vabaneda?
MUSTA MÕTISKLUSED
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID