Eile viigistanud Eesti jäi täna taanlastele kindlalt alla (0)

Erik Grigorjev. Foto: Brit Maria Tael

Eesti saalijalgpallikoondis pidas eile ja täna Taanis Aarhusis maavõistluseid, kui kahel korral kohtuti väljakuperemeestega. Kui eilne matš lõppes 3:3 viigiga, siis täna tunnistati taanlaste 2:4 paremust.

Avapoolajal jäädi vastasele alla tulemusega 1:4, kui juba esimese veerandtunniga vormistas oma kübaratriki Mads Falck Larsen. Ta viis taanlased kolmandal minutil juhtima, kui Zakaria El-Ouazi sööt takerdus esmalt Erik Grigorjevi jalgades, kuid seejärel jõudis mänguvahend Larseni valdusse, kes lõi kohtumise esimese tabamuse," vahendas mängukulgu EJL-i koduleht.

Eesti hakkas kohe vastuväravat jahtima, kuid neljandal minutil oli vastaste väravavaht ülesannete kõrgusel, kui Ervin Stüfil jäi veidi puudu, et tabloole viiginumbrid tuua. Minut hiljem õnnestus Eestil siiski iluväravast viigistada, kui Maksim Babjaki küljesisselöögi lõi Nikita Tšernei efektse löögiga tagumisse nurka. Tšernei oli seejärel lähedal ka juhtväravale, kuid taas oli Christoffer Peter Haagh postide vahel edukas. Hoopis Taani asus mängu juhtima, kui Larseni teine tabamus sündis seitsmendal minutil, mil ta lõpetas Taani rünnaku täpse löögiga.

Taanil õnnestus 14. ja 15. minutil oma eduseisu suurendada, kui kodumeeskonnal oli õnne. Esmalt mängiti lahti standardolukord, kus Ibrahim Khaled Badran palli ei oodanud, kuid viimasel hetkel nägi ta mänguvahendit ja lõi palli ootamatult varbaga väravavõrku. Kõigest minut hiljem oli taanlastel taas õnne, sest Emil Scotti löök võttis Rasmus Munskindist rikošeti ning juba pikali olnud Madis Rajando ei suutnud päästa Larseni õhtu kolmandat väravat.

Alates 27. minutis hakkas Eesti vahelduva eduga kasutama lendavat väravavahti, kuid esialgu see edu ei toonud.

34. minutiks oli Taanil akumuleeruvad vead täis. Kui Edwin Stüf määrustevastaselt pikali pandi, päädis see 10 meetri penaltiga, mille realiseeris Erik Grigorjev, kes tõi Eesti kahe värava kaugusele.

Kohtumise lõpus olid mõlemad meeskonnad veel väravale lähedal ning korduvalt proovis Taani kasutada ka lendavat väravavahti – korra tabas vastane veel ka posti. Mitmel korral tegid tõrjeid meeskondade väravavahid ning teine poolaeg lõppes vaid ühe väravaga, kui Taani sai kirja 4:2 võidu.

Eesti saalijalgpallikoondise jaoks oli tegu ettevalmistusega MM-valikturniiriks, mis ootab ees 29. jaanuarist kuni 3. veebruarini, kui Bulgaarias kohtutakse lisaks võõrustajatele ka Hollandi ja Montenegroga. Alagrupist pääsevad järgmisesse ringi kaks paremat. Saalijalgpalli MM-finaalturniir toimub 12. septembrist kuni 4. oktoobrini 2020 Leedus.

Tulemus:

16. jaanuaril kell 19.00 Arhusi Ceres Arenal

Taani - Eesti  4:2 (4:1)
3., 7., 15. Mads Falck Larsen, 14. Ibrahim Khaled Badran - 5. Nikita Tšernei, 34. Erik Grigorjev

Eesti: Madis Rajando, Maksim Aleksejev, Erik Grigorjev, Maksim Babjak, Nikita Tšernei, Sergei Kostin, Ervin Stüf, Kristjan Paapsi, Edwin Stüf, Lehar Savikink, Rasmus Munskind, Raul Rebane, Rene Puhke, Alex Renin.