Frantsevi karistus? Kalju saatis Natho Ida-Virumaale noortega võitlema, tagasi tullakse kaotusega (4)

Amir Natho pärast FC Flora vastu saadud punast kaarti. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nõmme Kalju mängumootor Amir Natho sai eelmises Premium liiga voorus Tallinna FC Flora vastu punase kaardi, millega peatreener Sergei Frantsev absoluutselt rahule ei jäänud. Mängukeelu tõttu ei saanud Natho kaasa teha eilses kohtumises Narva Transiga, küll aga käis ta täna väljakul Esiliiga B-s mängiva Kalju duubelmeeskonna eest.

"Tavaliselt ma oma mängijate tegevusi eraldi ei kommenteeri, aga Natho vedas täna tervet meeskonda alt. Ja ma teen kõik endast oleneva, et ta sellest täpselt aru saaks, sest kollektiiviga ei tohi niimoodi käituda," lausus Kalju juhendaja Frantsev nädala keskel Soccernet.ee-le.

Kas oli tegu tõesti Frantsevi poolse karistuse või harjumuspärase tavaga esindusmeeskonna eest mitte mänginud meestele duublis minuteid anda, kuid täna viibis Natho Jõhvi kunstmuruväljakul peetud kohtumises Ida-Virumaa FC Alliance'iga platsil kõik 90 minutit. Protokolli läks talle kirja 57. minutil kohtunikuga kurjustamise eest saadud kollane kaart.

Kalju asus kohtumist 27. minutil Stanislav Tsõmbaljuki ilusast kauglöögist juhtima, ent andis teisel poolajal edu käest. Esmalt viigistas Kirill Orehhov 62. minutil penaltist seisu ning 76. minutil määras Jagnar Jakobson Kalju väravasse teisegi penalti, mille realiseeris Jegor Denissov. Algkoosseisus kahte 2004. ja nelja koguni 2005. aastal sündinud noormängijat kasutanud ning vahetusest veel viis alla 18-aastast mängijat platsile toonud Alliance'i 2:1 võiduga kohtumine ka lõppes. Nii Kalju U21-l kui ka Alliance'il on Esiliiga B tabelis nüüd kirjas võit ja kaks kaotust.

Täiendatud kell 19.14: Mängu järel tekkis tulemuse kinnitamise osas kahtlus, kuna FC Alliance võistkonna algkoosseisu kuulus jalgpalliliidu protokolli andmetel kahe klubis treenitud mängija asemel vaid üks. Nüüd on kinnitatud, et tegu oli süsteemiapsakaga. Lisaks ainsale kuvatud KTM-ile Erik Kruglovile kannab sama staatust ka Maksim Miškov ning mängutulemus jääb jõusse.