Kalju teade: on selge, et Flora käitumises on muster - nad ei pea ilmtingimata Kalju KTM-e endale meelitama (+ Ott Järvela vastus!) (29)

Kalju president Kuno Tehva. Foto: Nõmme Kalju

Nõmme Kalju avaldas oma Facebookis endapoolse vastuse Postimehe artiklile, kust selgus, et Vlasi Sinjavski ja Henrik Pürg on FC Floraga lepingu sõlminud.

Avaldame Kalju teate täismahus

"Peame suure nördimusega ja imestusega tunnistama, et Nõmme Kalju siseasjadesse on sekkutud jõupositsioonilt ning seda ajal, mil kaks Tallinna klubi, Kalju ja Flora (Kalju tabeli esimesel, Flora kolmandal positsioonil), konkureerivad ausas konkurentsis ei vähema ega rohkema kui Eesti meistritiitli peale.

Mõlemad kõne all olevad jalgpallurid on Kalju jaoks väga tähtsad, kuuluvad meeskonna põhikoosseisu, omavad lepinguid kuni käimasoleva hooaja lõpuni ja kannavad klubis KTM-staatust, mis EJL-i reegleid arvestades omab konkurentsi vaatenurgast äärmiselt suurt tähtsust.

REKLAAM

Olgu öeldud, et kõne all olev delikaatne info ei jõudnud meediasse Nõmme Kalju initsiatiivil ja artikli ilmumine sellisel kujul, reede õhtul, ei olnud meie hinnangul juhuslik.

Nii Eestis kui rahvusvahelises jalgpallis on reeglid ja kirjutamata reeglid, millest peetakse kinni ning sellega austatakse oma konkurenti, fänne ja jalgpalli tervikuna.

On selge, et Flora käitumises on välja joonistumas teatud muster, sest klubi, kellel on Eesti suurim valik andekaid noori, ei pea ilmtingimata juba neljandat ja viiendat Nõmme Kalju KTM-staatuses olevat jalgpallurit oma ridadesse meelitama.

Jalgpallis on tavapärane, et mängijad vahetavad aeg-ajalt klubi, kuid on suur vahe, kuidas seda teha nii, et see oma olemuselt jalgpallikultuurile ning ausa mängu põhimõtetele vastab.

Vaatamata kahetsusväärsele olukorrale ootame endiselt FC Flora poolt mitte lakoonilist kirja stiilis "võta või jäta", vaid kutset istumaks laua taha, kujunenud keerulist olukorda väärikalt arutama.

Seniks, kuni asjaolud pole Nõmme Kalju jaoks selgunud, palume kommentaaride ja küsimustega klubi, klubi treenerite ning mängijate poole mitte pöörduda, sest käimas on Premium liiga hooaeg ja meie esimene kohustus on keskenduda jalgpalli mängimisele.

NB! Homme kell 19.00 kohtub Nõmme Kalju Hiiu staadionil Paide Linnameeskonnaga. Kuna Ott Järvela artikkel oli pealiskaudne, siis kaalume järgmise nädala esmaspäeval antud teemal põhjalikuma ja ülevaatliku pressikonverentsi andmist.

Seniks ilusat nädalavahetust ja ikka NÕMME NIMEL, KALJU EEST!"

Kell 23.25 lisatud Ott Järvela vastus:

"Leian, et pean vastama, kuna avaldusest võib välja lugeda, justkui oleks minu tänase artikli ajastus pahatahtlik. Kaljul on õigus kahes asjas – info ei jõudnud minuni nende kaudu ja artikli ilmumise aeg ei olnud juhuslik. Info sain neljapäeva õhtul sõltumatust allikast. Tegemist oli pigem keerulise teemaga, millega tegelemine vajas aega. Artikli avaldasin mitte juhuslikul ajal, vaid kohe, kui see valmis sai.

Muuseas, kui teadnuks pikemalt ette, siis seadnuksin asjad nii, et laupäevases Postimehe paberlehes selle jaoks ruumi oleks. Teema on ju intrigeeriv. Kahjuks oli tegemist niivõrd ootamatu teemaga, mistõttu seda artiklit homses paberlehes pole.

Mis puudutab Kalju ütlust, et artikkel on pealiskaudne, siis võib see muidugi olla tõsi, sest kindlasti on Kalju vähemalt osadest asjaoludest minust oluliselt informeeritum. Ajakirjandus-tehnilisest aspektist olid artikli eesmärkideks 1) tutvustada konflikti asjaolusid, 2) anda sõna asjaosalistele, 3) kontrollida nende väiteid selles ulatuses, mis avalike andmete põhjal võimalik, 4) selgitada lugejale sündmuste toimumise aegruumi konteksti.

Samuti olen nõus, et ärgem unustagem väljakul toimuvat. Laupäeva õhtul Kalju – Paide otseülekanne Postimehes. Juhtub üleajal seis pingeline olema, siis ma hoiaksin Paide asemel Trevor Elhit väga terava tähelepanu all."

29 kommentaari

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (28)

kaiiz   •  
nu tausta teavad nad vaid ise,kes kelle ära võttis,või mis asjaolud on,pole meil vaja teada.aga,kui kutid ise tahavad minna ja lepingud seda võimaldavad,siis mis saab takistada,kuidas meelitatakse ? ole sa ktm või kes iganes.mees toob ise ka välja,et jalgpallis on tavaline see,et mehed vahetavad klubisid.jokk ju,või kuidas.eesti mõistes on ka kalju nn tipp mansa,aga kui tahetakse sealt lahkuda,siis....ehk kala mädaneb kuskilt peast pigem

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
U21 KOONDIS LÕPETAS VALIKTSÜKLI
U19 KOONDISE VALIKMÄNG
Kellele kuulub jalgpallur ja mida temalt oodata?
EESTI - UNGARI
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Kalju
32
23
9
0
103:29
78
2.
Levadia
32
22
6
4
100:23
72
3.
Flora
31
21
8
2
100:28
71
4.
Trans
32
18
7
7
72:45
61
5.
Paide LM
32
12
7
13
56:70
43
6.
Tammeka
32
12
6
14
46:51
42
7.
Tulevik
32
7
5
20
30:90
26
8.
T. Kalev
32
6
5
21
43:61
23
9.
Kuressaare
32
5
2
25
28:101
17
10.
Vaprus
31
2
7
22
23:103
13
Eesti leppis Ungariga 3:3 viiki
EESTI RAHVUSKOONDIS
Eesti leppis Ungariga 3:3 viiki (5)