Keelu alt vabanenud Ingermann saab Welcolt uue võimaluse (17)

Foto: arhiiv

24-aastane endine Eesti noortekoondiste kaitsja Kevin Ingermann vabanes eelmise aasta lõpus kahe-aastase jalgpallis tegutsemise keelu alt ning nüüd loodab ta Tartu Welcos uue võimaluse saada.

Ingermann sattus pahandustesse 2015. aasta lõpus, kui andis Tallinn C.F.-is mängides positiivse dopinguproovi. Kanepiga patustanud Ingermann sai koos kolme teise oma toonase tiimikaaslasega pika mängukeelu. Tänaseks on mees alustanud elus uut peatükki. Ta on minevikukombed selja taha jätnud, Tartusse kolinud ja Welco esinduse trennidega liitunud, teatas klubi sotsiaalmeedias.

"Sel aastal me tegime üsna avalikult seda kõike. Ilmselt sealt see vihje tuli," meenutas Ingermann, kuidas dopingukontroll 2015. aasta sügisel üldse nende II liiga mängule jõuda võis. "Tol hetkel olin ma oma eluga tupikus. Ma ei osanud midagi teha ega ma ei mõelnudki väga, mida ma teen või mida ma ei tee."

Keelu saamise järel oli Ingermann veel pool aastat Eestis, kuid siis läks ligi aastaks Aasiasse reisima: "Ma lihtsalt põgenesin siit - mul oli vaja siit lihtsalt ära saada. Mu ema sai sellest väga hästi aru ja ta toetas mind, et ma saaksin siit ära. Ja tagasi koju tulin targemana või eesmärgiga, et ma tahan ennast muuta. Ma olin piisavalt haiget teinud oma lähedastele ja mingi hetk sain aru, et enam nii ei saa. Tuleb ennast kokku võtta ja midagi teha."

REKLAAM

Ingermann rääkis, et nüüd elab ta hoopis teistsugust elu kui vahepealsel perioodil. Detsembri keskel lõppenud mängukeelu järel teadis ta, et soovib taas vutiplatsil toimetada. "Olen terve elu jalgpalli mänginud - see on üks osa minust. Ilma selleta olla on väga raske," lausus ta.

Kaitsja on kindel, et minevikuvead enam ei kordu: "Elu õpetas mulle, et kui ma tahan täie tervise juures inimene olla ja täisväärtuslikku elu elada, siis need vead lihtsalt ei saa korduda. Tahaksin tänada kõiki teise võimaluse eest ja luban teid mitte alt vedada!"

Tartust pärit Ingermann on Eesti klubidest varasemalt esindanud Tartu SK 10-t, Tartu Tammekat, Tallinna FC Levadiat, Tallinna Kalevit ja Tallinna C.F.-i. Erinevates noortekoondistes on tal kirjas üle 30 matši.

Videointervjuu Ingermanniga:

SEOTUD LOOD
17 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (17)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
AMETLIK: Kotenko saaga jõudis lõpule  (liitus Premium liiga klubiga)
EESTI NOORMÄNGIJAD
Heinaga ollakse Arsenalis rahul, ka Jürgens sihib välismaale
EUROOPA LIIGAS
EKSKLUSIIV
MÄLUMÄNGUD
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi
EESTLASED VÕÕRSIL
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi (0)