Kurioosum III liigas: Sillamäe Silmeti mängija lõi vastaste väravavahti jalaga kõhtu, ent pääses punasest kaardist (video olukorrast!) (20)

Silmeti mängija sai vastaste väravavahti jalaga kõhtu löömise eest vaid kollase kaardi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kolmanda liiga ida piirkonna mängus Sillamäe Silmeti ja Kuusalu Kalevi vahel leidis aset intsident, mis jõudis otsaga välja EJL-i distsiplinaarkomisjoni.

23. aprillil Sillamäe Kalevi kunstmuruväljakul toimunud kohtumise 2. minutil tõrjus Kalevi väravavaht Renno Välk kaugelt teele saadetud palli ning siis viskus pikali, et nahkkera endale haarata. Palli peale läks ka Silmeti mängija Roman Bažkov, kes jäi olukorda napilt hiljaks. Välk vehkis käe ning jalaga vastase kubeme piirkonna suunas, mille järel otsustas Bažkov olukorra lõppedes vastaste väravavahile jalaga vastu rindkeret virutada.

Kalevi mängijad üritasid žestikuleerides 16-aastasele peakohtunikule Ilja Šaškovile, kes teenindas tänavu esmakordselt meeste mängu peakohtunikuna, märku anda, mis karistusalas juhtus. Keskringi lähistelt rahulikult Kalevi värava suunas kõndinud Šaškov otsustas olukorra kontrollimise asemel tegeleda väljakule sattunud teise palli klaarimisega, kui kindamees Välk samal ajal valudes kunstmurul lebas.

Küljekohtunikuga nõu pidades jõudis Šaškov otsuseni karistada Bažkovi punase kaardi asemel kollasega, mistõttu sai Silmeti mängija matšiga jätkata. Silmeti 10:2 võitu panustas Bažkov kübaratrikiga.

Soccernet.ee pöördus antud olukorraga jalgpalliliidu poole, kelle teatel algatati selle osas menetlus. "See olukord jõudis EJL-i distsiplinaarkomisjoni lauale, misjärel algatati menetlus. Inspektor langetab otsuse, mille vormistamise tähtaeg on selle nädala jooksul," vastas EJL-i avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Eva Nõmme.

Pärast kolmandat mänguvooru paikneb Sillamäe Silmet kuue punktiga kuuendal kohal, Kuusalu Kalev istub nulli punktiga viimasel real.

Menetlusse jõudnud olukord on videost järelevaadatav:

Kommentaarid

Svjatoslav Toonekurg   •  
Vabastajad oma parimas mahlas!
Supelman   •  
Russki mir!
antz-   •  
Ebanutq rsk,
Tõmmake pikad keelud sellistele uroodidele
purgeenius   •  
Tyyp tõmbas ennast hästi käima 2. Minutil kui lõpuks lõi 3 väravat+jalaga kõhtu väravavahile.
Rene Kundla   •  
Pull ju veel selles, et platsil oli tol momendil parajasti kaks palli.
UrmoT   •  
Selge see et kohtunikult jäme praak aga ma läheneks hoopis selle nurga alt, et millal õpivad Eesti mängijad enda ja oma tiimikaaslaste eest seisma? Sorry aga kas kõik ongi sellised memmekad, et väike käte laiutamine kohtuniku suunas ja kõik, kui vend siukse pasaga pääses oleks tulnud talle juba järgmine rünnak kasvõi niimoodi jalgadesse lennata, et see mees enam nii pea väljakule ei pääse, seda enam kui oldi lähedal ja nähti, et tahtlik löök. Mingi aasta tagasi oli ka keiss kui Eesti noortekoondis mängis Läti eakaaslastega ja nurgalöögi olukorras üks Läti oma pani meie kaitsjale konkreetselt sihiliku maksahaagi kõhtu ja see jäi kohtunikule nägemata. Kõik mis sellele järgnes oli samamoodi ohvri nutune kätelaiutamine kohtuniku poole ja kõik. Kahjuks paistab, et selliseid Tarmo Kingi suguseid vendi on meie jalgpallis vähe ning minul on sellest küll paganama kahju..
ZinedineZidane   •  
jalka kutid tuleb saata vahepeal jäähoki trenni, siis saavad aru mis hakkab juhtuma kui vastane väravavahti ründab
avo jakovits   •  
Saalivutis mängitakse lõpuminutid uuesti,siin võiks mängida terve mäng uuesti,
kuna see kohtuniku viga otsustas mängu tulemuse.
Richard Kolga   •  
Kohtunikud jälle hiilgavad va jopskid premis ka neetud rotid panevad kõigega pange. Kui Vaprusele tuleb anda ülekaal punase kaardiga, siis pole kedagi kohal, aga kui ei ole midagi ollagi, siis kõik mustkunstnikud platsis nulli õigustusega pagana punast kaarti näitama. Sorteerige ära või võib jura vastane aktsioon vabalt tulla.
Kristiaana7   •  
Jep, olen UrmoT-ga nõus. Miks üksi meeskonnakaaslane ei võtnud pärast vastasmängjat ette.
Lisaks tõesti mida tegi 2 pall seal. Kudias mäng sai nii käia üldse...
Punane ja pikem karistus! Ebanormaalne kui nõrgad on kohtunikud madalasmliigas, mitmeid kordi selliseid lööke tehtud ja pääsetud.
ssass21   •  
Kui mul oleks meeskonnas UrmoT või Kristiaana7 moodi mõtlevad mängijad, siis poleks nad seal kauaks. Parem on võistkonnas hoida intelligentsemaid mängijaid, kes saavad aru, et sellises olukorras ei ole mõtet oma võistkonnale asja hullemaks teha endale punase kaardi korjamisega.
purgeenius   •  
Nii on! Parem on vahepeal mõisas natuke peksa saada, kui vastu hakata ja endale ebamugavusi põhjustada. Vea tegija oli veel venelane ja eestlastel on sissekodeeritud hirm russide ees.
Reina   •  
Ja kohtunik ka venelane ju no story here
ZinedineZidane   •  
Mis intelligentsemaid pehmosi vaja võistkonda või :)
UrmoT   •  
ssass21 ei taha isiklikuks minna, aga kui mul oleks sinusugune oma meeskonnas, peaksin vist kahjuks leppima et minu seljatagust sa küll kunagi ei kaitseks väljakul...ma ei näinud kahjuks kuusalu kalevi poolel antud olukorras ühtegi meest kes oleks seisnud kirglikult oma meeskonnakaaslase eest, keda jõhkralt löödi nende nina all jalaga kõhtu. See on lihtsat piinlik ja paraku eht-eestlaslik. Väga kurb kui lastakse endale niimoodi pähe istuda.
ssass21   •  
Sul on täiesti õigus. Kui sa oleks minu võistkonnas ja saaksid viga vastaste vägivallatsemise tõttu, siis ma pigem osutaks sulle abi ja jätaks vastase karistamise kohtunikule.
Ma tõesti ei saa aru, kuidas sind rohkem kaitseb see, kui läheks annaks tutaka sellisele jobule ja jätaks võistkonna ülejäänud mänguks vähemusse. Mingi pätimentaliteet, et tagajärgedele ei mõtle ja lähme taome ära kui pakutakse võimalust. Ma lihtsalt loodan, et sa oled noor ja natuke on veel aega maha rahuneda, sest jube kahju kui vanema fänni või mängijana oled sellisel arvamusel.
ZinedineZidane   •  
Sass ega kohe ei pea vastasele tutakat andma minema aga lihtsalt tuimalt vaadata on ikka väga imelik, vastase saab minema lükata, mille eest ei anta mitte mingit kaarti ja kohtunikule tuleb ka mõista anda, et nii ikka asjad ei käi, kui kaart tuleb, siis tuleb.
Toomas Tom   •  
Vägev.... taome noormehe koheselt mutta..... loodan, et noormees ei jäta vilistamist.... selline see meie jalgpallikohtunike olukord on.... 16 aastane peab minema tegema otsuseid "vanameeste" seas..... Kindlasti elab ta seda ise ka väga üle ja mõtleb...mida oleksin pidanud tegema.... äkki oleks päästnud see, kui noormehel oleksid joonel olnud kogenud kohtunikud... oleksid välja tassinud. kahju, et selline asi juhtus ... väga kahju.... eksimustest muidugi õpitakse.
Muidugi kõik suurepärased kommentaatorid lähevad poodi ja ostavad vile ning teevad esimesest hetkest õiged otsused.
N3v3rG1veUp   •  
Vastuvõetamatu! Endise kohtinukuna, kellel on kogemusi aastaid ja aastaid, mina sellise liiga mängule nii noort kohtunikku ei määraks, olenemata potentsiaalist. Tegu on meeste mänguga ja ebaküpse kohtunikuna, inimese poole pealt. Füüsiliselt ja mentaalselt küpsem kohtunik teeb selle mängu vabalt ära. 16 aastane poiss võib sellest trauma saada ja üldse loobuda ametist.
UrmoT   •  
ssass21 teist korda lähed isiklikuks, mida mu vanus siia peaks puutuma, sa ilma selleta ei oska argumenteerida? Pean siis oma viimase rant-i siin ja pärast seda las jääda, igal inimesel oma arvamused. Esiteks: pätimentaliteet? Kas sa tõsiselt räägid?? Kas me räägime samadest spordialadest ikka? See ei ole male, curling ega isegi mitte võrkpall ja ISEGI MITTE korvpall kus suht lihtsalt antakse ebasportlikke vigu ja kahe kogunemisel on mängija eemaldamine. See on jalgpall, ole pätt või sinu vastu ollakse pätt, nii lihtne see ongi. Dzentelmenide mäng, mida mängivad pätid, mäletad seda ütlust? Teiseks, kiusajale tuleb kiusamisega vastata, muidu jäädki ohvriks. Keegi ei palu rusikaga tüübile näkku panna, aga mingisugune altercation peaks vähemalt kõne alla tulema? Kas siin on keegi reaalselt, kes usuks, et sellisele jõhkrale tegutsemisele järgneks kuskil maailma tippliigas selline mannetu reaktsioon kannataja meeskonna mängijate poolt? Et "jah, mis siis ikka, laiutame käsi ja no mis sa teed,kohtunik ei näinud". Halloo..ärkame üles, mis kuradi diplomaatilist lähenemist sa selises olukorras propageerid siin. Söö või sind süüakse, nii lihtne see ongi, ja kui sellist nõrkust haistetakse vastase poolt, siis pole ka ime, et see mäng just sellise skooriga lõppes. Kõik, olen oma arvamuse edastanud, rohkem ei vaidle siin, kena nädalavahetust.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Levadia korraldas jõudemonstratsiooni, Transi leegionäridel oli must päev  (galerii!)
PREMIUM LIIGA
Memo | Tamme esimene Premium liiga kübaratrikk näitab, et Andrejev nägi ründajatega talvel vaeva
MÄNGUD VÄLISMAAL
KOONDISLASED VÕÕRSIL
ÜLEMINEKUTEST
ESILIIGA AVAVOOR
ELU HUVITAVAMAKS
PREMIUM LIIGA
Premium liiga rekord on legendi jaoks käeulatuses. Frolov: mida lähemale see jõuab, seda põnevam
FANTASY ON TAGASI!
Forsmaniga bussi parkima või Vallneriga segadust koristama? Jürgenson käis inspireerival jooksutiirul
FANTASY
REKORDPIKK SAADE!
Pikk ette (ja ise järele) | Kes päriselt tiitlit jahivad? Kui kõrgele tõuseb uustulnuk? Mis jääb alles üllatajatest?
UDUNE ALBION
UUS HOOAEG KOPUTAB
Šveitsi armee taskunugade najal töötav Kalev jahib otsustes kindlust ja keskendub vankumatult suurele pildile
Kas eelmisel hooajal alustatud perestroika toob Kaljule oodatud tulu või jällegi ainult tühjad pihud?
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID