Närvide mängust kurnatud Stojkovic: väravad tulid vaimse tugevuse pealt, seda trennis ei õpeta (löödud Andrejev: vajame rohkem kogemusi) (0)

Paide peatreener Ivan Stojkovic oli avapoolaja järel väga morn, ent võis lõpuvile kõlades koos mängijatega juubeldada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Ivan Stojkovic tunnistas mängujärgses intervjuus Soccernet TV eetris, et karikasarja poolfinaalis Nõmme Kalju üle saadud 3:1 võit oli tema jaoks emotsionaalses plaanis äärmiselt kurnav.

"Ma ei mäletagi, millal mul viimati nii ülevoolavalt palju emotsioone oli! Teisel poolajal tõestasime, et väärisime sellest mängust võitu. Avapoolajal kontrollisime palli, aga ei suutnud viimasel kolmandikul ohtlikuks muutuda. Kalju sulges hästi taskud liinide vahel, samuti ei avanenud meil ruumi liinide taga.

Teiseks poolajaks tegime taktikalise muudatuse ja tõime sisse Daniel Lutsu, kes sundis koos Siim Lutsuga paremal äärel kaitsjaid liinist välja astuma ja ka keskväljal tekkisid neil probleemid, sest suutsime mängu palju laiemaks tõmmata. Kalju oli oma 5-3-2 asetusega hädas palli äärelt äärele liigutamisega. Meie liigutasime seevastu palli palju paremini ja kasutasime avanevat ruumi hästi ära. Suutsime mängu kümnekonna minutiga pea peale pöörata," arutles serblane.

Ta märkis, et Paide oli mängu eel suure surve all. "Teame, mida meilt sel hooajal oodatakse. On olnud mänge, kus oleme halvasti esinenud. Ka mängijad tajuvad seda. Olen nende üle väga uhke, see võit kuulub neile," kinnitas Stojkovic.

"Väravad tulid vaimse tõusu pealt, selliseid asju trennis ei õpeta. Esimene tekkis tagasipõrganud palli järel standardolukorrast, teine oli Robi Saarma individuaalne oskus. Penalti saime ehk tänu sellele, et oleme püüdnud vasturünnakutel ääri avada, kuid kahe esimese värava puhul pean andma kogu au mängijatele," lisas ta.

Mida arvab Stojkovic juttudest, et Paide vajab tipuründajat? "Oleme liigas löönud 18 väravat ning mänginud karikasarjas [Premium liiga klubide] Kuressaare ja Kaljuga. Kokku on meil seega neist mängudest 23 väravat. Ma ei ütleks, et meil oleks probleem väravalöömise või isegi võimaluste tekitamisega. Manchester City oli meister ka enne Haalandi tulekut. Võtmeküsimus on süsteemis, liikumises, ruumi ärakasutamises. Karistusalas peab olema mängijaid. Muidugi on hea, kui sul on plaan B nagu Promise David, kes on fantastiline mängija ja Kalju põhimees. Aga saab ka teisiti ja mina olen praegu selle tee valinud."

Stojkovic kiitis lisaks Gerdo Juhkamit ja Henrik Ojamaad, kes mängisid läbi vigastuse. "Ma ei taha kurta, aga kui vaatate meie graafikut, siis see ei ole normaalne. Meil on aprillis kaheksa ja mais üheksa mängu. Tahaksin näha, milline meeskond Euroopas nii palju mängib? Ja meil ei ole 35 mängijat. Meeskond on mullusest sügavam, aga koormus on tõesti väga suur. Peaksime ka nende tervisele mõtlema.

Kui tahate kvaliteeti, siis tuleb meestele ka puhkust anda. Ka [Abdul Razak] Yusif mängis täna poolvigasena. [Dehninio] Muringeniga ei tahtnud ma riskida. See on probleem, aga nad on võitlejad. Juhkam mängis nagu viiking. Esimeses liigamängus Kaljuga tundsime Promise'i ja Tamme vastu sellistest keskkaitsjatest puudust. Meil on mehi, kes suudavad palliga head olla, aga ka selliseid, kes suudavad üks-ühe vastu Davidi suguste meestega võidelda," lausus Stojkovic.

Nüüd on aga Paide meestel õigus korraks lõõgastuda, kinnitas ta. "Neil on luba võtta õlu või kaks. Ma ise küll kindlasti võtan!" naeris Stojkovic.

Nikita Andrejev. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nõmme Kalju juhendaja Nikita Andrejev oli mõistetavalt väga nukker. "Vajame kogenumaid mängijaid. See on minu jaoks vaimse tugevuse küsimus. Paljud mehed on alles hakanud suuri mänge mängima. Domineerisime avapoolaega, Paide ei suutnud midagi luua. Aga teise poolaja esimesed 15 minutit olime ilma pallita ja hakkasime tegema asju, milles me poolajal kokku ei leppinud.

Palju õnne Paidele võidu puhul. Meie peame keskenduma järgmisele mängule Levadiaga ja siis panema kogu oma energia sellesse, et meistrivõistlustel hästi esineda," lausus ta.

Lüüasaamine oli Andrejevi meelest seda nukram, et avapoolajal Kalju plaan toimis. "Rasketes mängudes on eesmärgiks alati tulemus. Oime kompaktsed ja suutsime tekitada paar võimalust, millest ühe ka ära lõime. Kaitsetöö oli hea. Kuid teisel poolajal olime kehvemad, seetõttu lasime endale lüüa kaks väravat ja kaotasime," nentis löödud Andrejev.