Luup peale | Flora ei jätnud Tartus midagi juhuse hooleks (galerii!) (2)

Kui augustis sai Tartu Tammekast teine klubi Nõmme Kalju järel, kes on FC Flora tänavu ametlikus mängus kuival hoidnud (isegi Frankfurti Eintracht ei saanud sellega kahel katsel hakkama), siis täna koitis tasumise tund, kui Flora lõi Tartus puuri palle täis.

Premium liiga tiitli suunas liikuv Flora domineeris kohtumist täielikult, kuid suundus avapoolajale vaid minimaalses eduseisus tänu Henrik Pürgi väravale. Teisel poolajal vallandus aga tõeline väravatesadu, kui Pürg sai kirja oma teise, Rauno Alliku lisas omalt poolt kaks ning Konstantin Vassiljev ja Henri Järvelaid skoorisid penaltipunktilt.

Lõpu eel sai auvärava ka Tammeka, kui Mart Paul Preiman skooris mängu kolmanda penalti.

Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Flora oli omad järeldused teinud

Floral oli eelmise omavahelise mängu värskelt meeles, sest Tartus ei tahetud midagi juhuse hooleks jätta ning gaas lükati otsekohe põhja. Juba kümne sekundi möödudes vihises Rauno Alliku kauglöök napilt postist mööda ning mäng jätkus Flora tugeva survega, kuniks 8. minutil suunas Henrik Pürg Konstantin Vassiljevi nurgalöögi seitsmelt meetrilt jalaga võrku.

Flora jätkas surumist, kuid poolaja keskosas oli ka Tammekal üks korralikum periood, mis tipnes Sten Reinkorti ebatäpse pealöögiga Mihhail Slaštšjovi tsenderduse järel. Ometi pidid tartlased rahul olema, et poolajale vaid üheväravalises kaotusseisus pääseti, sest Florale kogunes  vähemalt samavõrd ohtlikke momente kümmekond.

Teise poolaja alguses avanesid väravaluugid kiiremini ning Flora saavutas juba kümne minutiga 3:0 eduseisu, misjärel mängu iseloom lõpuks natuke muutus. Florakad rahunesid natuke, Tammeka sai samuti ründamist nautida ning mäng kiskus kohati päris lahtiseks. Pürg realiseeris ka teist korda Vassiljevi nurgalöögi ning lisaks teenis ta penalti, mille Vassiljev omakorda realiseeris. Kaks väravat sai kirja ka tipuründes tegutsenud Rauno Alliku ning kuuenda lisas Henri Järvelaid ise teenitud penaltist.

Tammeka auvärav andis end oodata, kui Andre Paju jättis 80. minutil üks-üks olukorra lahendamata ning Mart Paul Preimani penalti maandus 85. minutil Matvei Igoneni süles, kuid tartlaste õnneks läks penalti kohtuniku otsusel kordusele ning teisel katsel Preiman enam ei eksinud.

2. Sorga oleks kübara löönud?

Arvestades Flora mängulist ülekaalu ja väravavõimaluste rohkust võttis eduseisu kindlaks muutmine palju kauem aega kui pidanuks. Vigastatud Erik Sorgat asendanud Rauno Alliku sai tipuründes üldjoontes küll kenasti hakkama, sest karjääri varasemast faasist on see positsioon talle hästi tuttav, kuid Sorga tasemel realiseeriast tunti sellegipoolest puudust. Premium liiga parim väravakütt limpsas ilmselt kodus teleri ees keelt, sest oma tänavuse hooaja tavapärase esitusega oleks ta selles mängus usutavasti vähemalt kübaratriki kirja saanud.

3. Verinoor kaitsja visati sügavasse vette

Tammeka keskkaitses alustas Frankline Okoye (mängukeeld) ja Kevin Andersoni (ilmselt vigastuse tõttu pingil) asemel Ats Toomsalu, kes tähistas alles augustis oma 17. sünnipäeva. Mäng Floraga on kaitsja jaoks ilmselt kõige keerulisem koht, kus debüteerida, ja eriti veel sedavõrd näljane ja keskendunud Flora. Kooliraha tuli omajagu maksta, kui avapoolajal survestati teda korduvalt pikkade pallidega mängu avama ning pea eranditult lõppesid need olukorrad pallikaotustega.

4. Fännid teevad mängust mängu

Tammeka on viimasel ajal tähelepanu pälvinud lisaks väljakul saavutatuga ka tribüünidel, kui välistudengite toel lõkkele puhutud fännigrupp pakub meeskonnale koduliiga üht tulisemat toetust. Tänagi ei lasknud fännid end lootusetust mängupildist ja suurest kaotusseisust häirida, elades omadele häälekalt kaasa lõpuni välja. Flora fännid olid samuti esindatud ja aktiivsed, andes mänguliselt ühepoolsele ja pingevale jalgpallimängule paremat maiku.

5. Mängu parim - Konstantin Vassiljev

Flora keskväljamootor tegi taaskord seda, mida oleme näinud terve hooaja vältel ja mis toob suure tõenäosusega meeskonnale ka meistritiitli - ta pakkus otsustavaid lahendusi, mis otsustasid mängu saatuse. Juba avapoolajal võinuks tema arvele koguneda kolm väravasöötu, kuid kaaslased realiseerisid vaid ühe nurgalöögi. Henrik Pürgi kaks väravat ja teenitud penalti on samuti keskkaitsja kohta võimas näitaja.

22. septembril kell 15.00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - Tallinna FC Flora 1:6 (0:1)
85. pen. Mart Paul Preiman - 8., 67. Henrik Pürg, 50. pen. Konstantin Vassiljev, 55., 77. Rauno Alliku, 83. pen. Henri Järvelaid

Väravasöödud: 85. Sten Reinkort - 8., 67. Konstantin Vassiljev, 50. Henrik Pürg, 55. Anselmi Mikael Nurmela, 77. Martin Miller, 83. x