Luup peale | Flora rikkus kuuma- ja publikurekordiga mängus Tammeka sünnipäeva (galerii!) (0)

Tallinna Flora alistas Premium liiga kolmanda vooru järelepeetud mängus võõrsil Tartu Tammeka 3:0. Kõik väravad löödi avapoolajal. Skoori avas Markus Poom ja kaks korda oli täpne Rauno Sappinen.

18. minutil sai Sappinen söödu Henri Väljalt ja andis omakorda läbisöödu Markus Poomile, kes tegi kaitseliini taha õigeagse spurdi ja lükkas palli tagumisse nurka.

Kuus minutit hiljem olid rollid vastupidised - läbisöödu andis keskväljalt Poom ja värava lõi Sappinen, kes konksutas pikali nii keskkaitsja Tanel Tammiku kui ka puurivaht Karl Johan Pechteri.

41. minutil vormistati lõppseis. Välja ja Sergei Zenjovi söötude järel pettis Sappinen uuesti Pechteri pikali ja pani tühja võrgu sahisema.

Esimesel poolajal realiseeris Flora võimalusi suurepärase protsendiga. Teisel poolajal lasti üks väga hea moment raisku, kui Martin Milleri pikk sööt viis Zenjovi Pechteriga silmitsi. Flora paremäär tõstis palli üle puurivahist, aga ka väravast. Tähelepanekuid mängust:

1. Premium liiga hooaja kuumarekord

Tegemist oli senise Premium liiga hooaja kõige kuumema mänguga, sest kraadiklaas fikseeris 32 soojakraadi. See avaldas mängule tugevat mõju. Kuigi alguses tegid mõlemad meeskonnad kohati kõrget pressingut, siis üldiselt oli tempo madal.

Koos kuiva ja mitte kõige paremas seisukorras muruväljakuga ning vaheajaks tabloole seatud kolmeväravalise Flora eduseisuga võttis temperatuur mängust särtsu ära. Loomulikult tehti mõlemal poolajal joogipaus. Kui Sappinen lõi Flora teise värava, tegi ta tähistamiseks esmalt väikese tantsu ja jäi siis paigale lõõtsutama.

2. Premium liiga hooaja publikurekord

Tegemist oli senise Premium liiga hooaja kõige publikurohkema mänguga, sest pealtvaatajate arvuks märgiti 436. Tammeka ja publik tähistasid selle mänguga klubi 32. sünnipäeva.

Samas pole hetke publikurekord üleliia suur saavutus, kuna rahvast on lubatud praeguseks ainult kolmele mängule. Pärnu Vapruse ja Viljandi Tuleviku madinat jälgis 338 inimest, Flora ja Vapruse kohtumist 243 silmapaari.

Koduseinad ega -publik pole Tammekale viimasel ajal õnne toonud, kuna sel hooajal pole tartlased võitnud ühtki kodumängu ning eelmisel hooajal võitis Tammeka võõrsil kuus ja kodus vaid kaks kohtumist.

3. Seeriad muudkui pikenevad

Tabelis teiseks tõusnud Flora on nüüd kaotuseta püsinud 30 Premium liiga mängu järjest. Võitnud on tiitlikaitsja järjepanu 8 mängu ja oma värava puhtana hoidnud 4 järjestikuses matšis.

Tabelis tagantpoolt teisel kohal paiknev Tammeka on jäänud 9 kohtumist järjest ilma võiduta. Kümme korda järjest on tartlased jäänud nullimänguta.

4. Mängu parim - Rauno Sappinen

Sappinen lõi kaks väravat, millega tõusis Premium liiga hooaja parimast väravakütist Zakaria Beglarišvilist ühe tabamuse kaugusele, ning andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks paistis Sappinen silma ka muuga, nagu vastaste poolel palli tagasivõitmisega, nurgalöögi teenimisega ja osava täpse kannasööduga.