Luup peale | Kalju võttis kuue keskkaitsjaga mängus Viljandist kindla revanši (galerii!) (0)

Nõmme Kalju tasus Viljandi Tulevikule augustikuise häbistamise eest, lüües võõrsil kolm vastuseta väravat.

Mäletatavasti oli Kalju võtmas kindlat võitu ka 18. augustil kodus, aga rumalal kombel lubati viljandlastel viimase viie minutiga 0:2 kaotusseisust välja tulla.

Täna õnnestus teha vigade parandus, kui Max Mata viis nõmmekad avapoolaja lõpus juhtima ning Aleksandr Volkovi ja Sander Puri koostööst muudeti teise poolaja keskel edu kindlaks.

Premium liigas 23 mängu järjest kaotuseta püsiv Kalju leiab end sellest hoolimata alles neljandalt tabelikohalt ja peab tegema korraliku lõpuspurdi, et Paide Linnameeskonnaga pronksi eest heidelda. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kuue keskkaitsjaga mäng

Mõlemad peatreenerid rivistasid üles kolmemehelise keskkaitse, mis tõi kaasa mõneti veidra mängupildi, eriti esimesel poolajal. Kalju valdas suure osa ajast palli ja Tulevik kaitses suurte jõududega, jättes ainult Kaimar Saagi ette, aga kuna Kaljul oli kolm keskkaitsjat staatiliselt taga, siis jäi Saag täiesti isoleerituks ja samal ajal nappis Kaljul endal rünnakul kehi. Nii oli tulemuseks üsna nüri pallikeerutamine.

2. Mänguotsustaja eikusagilt

Nõnda mängiti 40 minutit võrdlemisi sündmustevaeset jalgpalli, kui välja arvata Kaspar Pauri 28. minuti ootamatu kauglöök, mis raksatas latti. Kaljul oli lisaks veel kolm löögivõimalust tsenderduste järel, aga ei Sander Puri, Vladislav Homutov ega Ivan Logai ei suutnud korralikku lööki sooritada. Tulevik võis paaril korral loota standardolukordadele, aga Pavel Londakut ei sunnitud avapoolajal ainsagi tõrjeni.

Ent siis ilmus välja Kalju tipuründaja Max Mata, kes oli esimesed 40 minutit täiesti varjus püsinud, aga ühtäkki pääses ta kahel rünnakul järjest Andri Markovitši tsenderdustest peaga löögile. Esimene üritus penaltipunkti lähistelt jäi veel nõrgaks ja ebatäpseks, kuid teise võimaluse kuuelt meetrilt lõi Uus-Meremaa mees kindlalt ära - 0:1!

3. Viljandi lootuskiir süttis ja kustus kohe

Teine poolaeg algas suures plaanis sarnase mängupildiga, aga Tulevik muutus aja jooksul ja olukorra sunnil julgemaks ning Kalju kasutas tekkinud ruumi eeskujulikult. 61. minutil algas väravaolukord jällegi Markovitši heast tsenderdusest, aga resultatiivse söödu sai kirja hoopis Puri, kes lükkas palli peaga keskele, kust Aleksandr Volkovil jäi üle see vaid tühja võrku kõksata - 0:2.

Tulevik polnud sugugi murtud, vaid asus taaskord 0:2 kaotusseisu tagasi tegema. Järgnesid viljandlaste mängu parimad võimalused, kui Tanel Langi kauglöök võttis 67. minutil kaitsjast rikošeti ja riivas ka posti. Ning järgnenud nurgalöögi järel näis Reginald palli käega puutuvat, kuid peakohtunik Karl Koppel otsustas penaltit mitte määrata.

Värava ja penalti asemel sai Tulevik hoopis jääkülma sahmaka krae vahele, sest Volkov konksutas juba järgmisel minutil trahvikastis kaitsjaid ning ulatas Purile eelmise värava eest vastukingituse - nüüd oli Puri kord pall tühja väravasse lükata.

4. Mängu parim - Sander Puri

Kalju äärepoolkaitsja paistis silma aktiivsusega ja oli osaline suures osas meeskonna teravustest. Eesti koondislane on hooaja teisel poolel heasse vormi tõusnud, millest annab tunnustust ka resultatiivsus: augustist alates on Puri arvel juba kolm väravat ja kaks väravasöötu.