Luup peale | Töö kiire ja korralik! Levadia sillutas hiilgava veerandtunniga tee kindla võiduni (galerii!) (0)

FCI Levadia oli Tartus võidukas. Foto: Imre Pühvel

Tallinna FCI Levadia näitas päikselisel pühapäeval Tartus jõuliselt sisu, lõi kaks kiiret väravat ja võitis lõpuks kohalikku Tammekat 3:0.

Tammeka alustas kohtumist isukalt, kuid Levadia korraldas seepeale kiire reaalsuskontrolli. 7. minutil teenisid külalised esimese nurgalöögi: Joao Pedro keerutas palli kõrge kaarega väravaesisele ning keskkaitsja Bourama Fomba pääses seda siseküljega vabalt suunama. Richard Alandil polnud variantigi – Levadia 1:0 juhtima!

Ehkki Tammeka püsis näljasena, tõestas Levadia taas, et tugeval meeskonnal ei ole väravani jõudmiseks palju vaja. 13. minutil pääses Felipe Felicio liini taha jooksu ning ehkki lööginurk läks teravaks, kasutas brasiillane ära väravavaht Alandi ja posti vahele tekkinud avause ning kõmmutas palli täpse löögiga võrku – 2:0!

Tammeka suutis ehk isegi ootamatult edukalt mängupilti kontrollida, ent paraku sellest ei piisanud. Võimalusteni jõudis pea ainult Levadia ning seda väga ohtlikul moel: näiteks pidi Aland korra päästma Felicio üks-ühele olukorra.

Mida aeg edasi, seda rohkem läks mäng Levadia kätte. Nii ka teisel poolajal: Levadia lõi palju võimalusi, Tammeka tegeles pigem kaitsetööga. Rõhk aga siinkohal sõnal “pigem”, sest omad võimalused ei puudunud ka kodumeeskonnal.

Teine poolaeg pakkus pealtvaatajaile väga palju raisatud võimalusi: küll sai ühe ja teise nurga alt proovida Ahmed Adebayo Basher, kes aga tabas ikka ja jälle Karl Andre Vallnerit; küll said katsetada Levadia ründemängijad eesotsas Felicio ja Ioan Yakovleviga. Ometi jäi väravalukk pikaks ajaks lahti muukimata.

88. minutil lõi Levadia siiski Tammeka kirstu ka viimase naela, kui Richie Musaba pääses kaitseliini taha jooksu ning lahendas üks-ühele olukorra kindlalt – 3:0! Ehkki üleminutitel omas Basher veel mitut head võimalust vastuvärava löömiseks, ei tahtnud pall kohe üldse võrku jõuda.

Levadia 3:0 võit näitas, et eelmises voorus Pärnu Vapruse vastu tehtud 1:1 viik ei löönud põhilist tänavust tiitlinõudlejat vähimalgi määral rivist välja. Üheksast voorust on Levadial kirjas koguni 25 punkti.

Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vaprus ajas Levadia vihaseks

Kuna Levadia kaotas eelmises voorus esimest korda punkte ning Tammeka sai tiitlipretendent Paide Linnameeskonnast 1:0 jagu, paistis praegune hetk tartlaste vaatevinklist Levadia võõrustamiseks ideaalne. Ometi oli mõte Levadia haprusest alusetu, sest platsil nähtu ei jätnud rohesärkide ülehindamiseks variantigi.

Kui nii eelmises voorus Vapruse kui ka üle-eelmises Tallinna Kalevi vastu oli Levadia veidi hädas võimaluste loomisega, siis Tartus tekitati kohe mängu algfaasis kiirelt kaks olukorda ning mõlemad lahendati ka väravaks. Tammeka peatreener Marti Pähn tunnistas mängu järel ETV2 otseülekandes, et kiired väravad muutsid mängu juba eos nende jaoks ülimalt keeruliseks.

Levadia tõestas võiduga, et tänavu näidatud superhoog ei ole kuhugi kadunud. Viik Vaprusega oli kõigest tööõnnetus – igale mõõnale järgneb taas tõus. Levadia mängis enesekindlalt ja tegi töö ideaalilähedase kvaliteediga ära.

Levadia jätkab Premium liigas kaotuseta. Foto: Imre Pühvel

2. Tammeka liigub õiges suunas

Ehkki 0:3 kaotus tundub paberil suur, võib Tammeka näidatu üle ka veidi uhkust tunda. Publikule pakuti kihvt vaatemäng, milles ainsaks puudujaks värav – kõike muud mängus leidus. Võitlust, intriigi, võimalusi … aga võrku ei tahtnud ükski katse minna.

Ometi näitab suutlikkus Levadia vastu hästi mängida tartlaste korralikku kvaliteeti. Tammeka meeskonda iseloomustas kartmatus – skoorist tulenevalt võiks justkui eeldada, et Levadia ründas ja Tammeka kaitses, aga reaalsus oli hoopis teistsugune.

Peatreener Pähna meeskond on mullusega võrreldes platsil kui öö ja päev, ehkki koosseis ei läbinud kahe hooaja vahel kuigi suurt uuenduskuuri. Meeskond mängib aga isukalt ning kooslus toimib täpselt nii nagu tulemuste tegemiseks tarvis. Täna polnud lihtsalt nende päev.

3. Basher kaotas väravavõtme

Ahmed Adebayo Basher on löönud pooled Tammeka senistest väravatest. Ka Levadia vastu oli ta mitmel puhul sahistamisele lähedal, aga paraku oli iga kord ees kas Karl Andre Vallner, mõni kaitsja, kerkis abikohtuniku lipp või vedas alt löögitäpsus.

Kui Basher suutnuks eelmistes mängudes näidatud väravahoo ka Levadia vastu üles leida, võinuks mäng pöörduda hoopis teistsuguseks. Võimalusi Tammekal küll oli, aga pinge alla Levadiat tegelikult ei asetatud.

4. Mängu parim – Edgar Tur

Levadia paremkaitsja rügas pidevalt mööda äärt üles-alla, andis mitu väga head tsenderdust ja sai kirja väravasöödu. Kui ründajad olnuks karistusalas tema suurepärasteks söötudeks paremini valmis, võinuks Tur lahkuda Tartust oma 3-4 väravasööduga.