Maskotitüdrukust "Roosa jalgpalli" peakorraldajaks kasvanud Niit: juubeliaastal anname kogukonnale tagasi (0)

Foto: JK Tammeka naiskond / Facebook

"Roosa jalgpall" tuleb tänavu kümnendat korda. See tähendab, et Tartu JK Tammeka naiskond tõmbab kümnendat korda selga roosad mängusärgid just selleks, et anda ühiskonnale tagasi. Varasemast veelgi suuremalt.

"Roosa jalgpall" on heategevuslik jalgpallifestival, mille raames mängitakse jalgpalli ja nauditakse muud melu, kuid mis tähtsaim - kogutakse annetusi Vähiravifond "Kingitud elu" jaoks. 2013. aastal ilmavalgust näinud ürituse raames on aastate jooksul kogutud enam kui 12 tuhat eurot. Tänavu tahetakse murda rekordeid, et toetada endise noortekoondislase ning jalgpallitreeneri Ingeri ema Janne Fridolini haruldase silma melanoomi haiguse ravi.

Ürituse taga seisavad Tammeka oma vaprad naised. Soccernet.ee-ga vestelnud Eva-Maria Niit selgitas, et tema on üks peakorraldajatest, kuid kõrval askeldavad ka naiskonna peatreener Sirje Roops, klubi kogukonnajuht Monica Rand ning agaramad naiskonna liikmed. Teatepulk jõudis Niiduni suuresti just seetõttu, et endine vedaja Maria Sootak tõmbas treenerirüü selga Tallinna FC Floras ning oluline lünk vajas täitmist.

Sealjuures on Niit näinud "Roosat jalgpalli" kõrvalt esimesest päevast alates. Esialgu küll maskotitüdrukuna, 2017. aastast alates juba mängijana.

"Ma arvan, et siin lihtsalt ei olnud teist valikut, ma pidin selle vastutuse võtma ja tahtsin seda vastutust võtta. See, et meie pikaajaline peakorraldaja ära läks, ei olnud minu jaoks piisav põhjus, miks me peaks siis nüüd lõpetama või midagi vähem tegema. Vastupidi: võtame tema kingad ja astume veel suuremaid samme," selgitas Niit, keda utsitati korraldustiimi juba aastate eest, kuid noorele pallurile tundus see toona liialt suur amps.

Mängija ja korraldaja käsikäes

Ühe "Roosa jalgpalli" korraldamine kestab enam kui pool aastat. Niit selgitas, et aastatega on teatav põhi loodud, kuid värskete mõtetega saadi esimest korda kokku käimasoleva aasta alguses. Riburadapidi hakati tulema, peeti koosolekuid, jaotati ülesandeid ning märkamatult oligi mängunädal käes.

Eva-Maria Niit (väravavahi käe kõrval) saatis mängijaid väljakule esimesel "Roosal jalgpallil". Täna on ta ürituse üks peakorraldajatest. Foto: erakogu

Kui suured olid kivid-kännud? "Kõik see klapitamine, et kuidas, kust ja keda leida, on olnud selline tükk tööd. Aga hetkel paistab, et oleme kõige sellega hakkama saanud. Nüüd ongi see viimane proovikivi - kuidas mängupäeval kõik toimima saab. Kuna suur osa meie korraldustiimist on ise ka mängijad, kes peavad samal päeval mängule keskenduma, siis ongi omaette küsimus see, kui hästi me suudame need ülesanded edasi koordineerida, et kõik ka seal kohapeal toimiks," selgitas agar pallur.

Sealjuures kinnitas ta, et säärase projekti korraldamine mängimist pigem ei sega. "Mingid momendid on kindlasti, kus trenn hakkab lõpule jõudma ja ma juba mõtlen, et mul on vaja mingisugune postitus ära teha või mõnele ettevõttele kirjutada," meenutas Niit.

"Aga kui just võtta see viimane mängunädal ja ka eelmist aastat võrdluseks tuua, siis ma tunnen, et vastupidi: see aitab mul veel rohkem mängus sees olla. Kui ma muidu ka analüüsin mänge, valmistun mängudeks, siis seekord olen ma justkui aasta aega teinud kõike selle mängupäeva jaoks. See annab sellise lisaväärtuse, et oled nii palju vaeva näinud ja nüüd saadki seda mängu nautima minna."

"Roosa jalgpall" eelmisel aastal. Foto: JK Tammeka naiskond / Facebook

Juubeliaastal on kõrgemad sihid

Suure heategevusliku jalgpallipeoga plaanitakse ületada ka igasugu rekordeid. 2019. aastast püsib publikurekordi verstapost – 262 inimest. Aasta hiljem koguti heategevuseks pisut enam kui 2900 eurot, mis ületas eelneva numbri ligi tuhandega. "Kuna see aasta on naiste jalgpallis olnud nii suur rekordite aasta, siis ma ei näe põhjust, miks me ei võiks ka Eestis teha sammu edasi nii publiku arvu kui ka "Roosa jalgpalli" teenitud tulu osas," käis Niit entusiastlikult välja.

Teenitud tulu osas on plaan ajaga muutunud. Niit selgitas, et esimestel aastatel läks kogu raha Vähiravifond "Kingitud elule", kuid viimastel aastatel on valitud üks kindel abisaaja. Sealjuures on tavaliselt olnud eriline rõhk just rinnavähiga võitlevate patsientide ravil.

"Sel aastal mõtlesime, et kuna meile on hästi palju aastatega antud, siis kümnendal aastal oleks aeg anda kogukonnale justkui tagasi. Sellega seoses arutasime ja mõtlesime, mis meie variandid oleks, kas me leiame oma jalgpalli kogukonna seest selle inimese. Kuidagi juhuslikult nägimegi Ingeri oma postitust ja see lõi meie peas kohe sellise kellukese helisema, et see ongi see!"

Tammeka naiste projektile on õla alla pannud ka teised naiste Meistriliiga naiskonnad. Oma rahalise panuse on andnud Saku Sporting ja JK Tabasalu. "Varasematel aastatel ei ole olnud liiga palju seda, et mujalt meie liigast tuleks seda initsiatiivi. Mingis osas kindlasti, mingid võistkonnad on üksikult olnud kohapeal ka esindatud. Ma isegi ei oska sõnadesse panna, kui õnnelik ma olen, et ma saan sellises liigas mängida, kus on sellised inimesed ja selline võistkond," oli Niit üdini siiras ning lisas, et suureks panuseks on juba ka mängupäeval staadionile tulek.

Ka muud toetajad ei tule ainult Tartust. "Need inimesed ja ettevõtted on üle Eesti laiali. Ja ka kajastus on sel aastal laialdasem. Ei ole ainult siin Tartus  ja  minu pere ja kellegi teise pere, vaid see lähebki aina suuremaks," kinnitas "Roosa jalgpalli" üks peakorraldajatest. 

***

"Roosa jalgpall" toimub sel laupäeval Tamme staadionil. Päev algab kell 14.00, kohtumine Tartu JK Tammeka ja Pärnu JK Vapruse vahel algab kell 15.00. Meeleolu loovad staadionil Inger ja bänd. Üritus lõppeb peale õhtust Tammeka esindusmeeskonna kodumängu lõpuvilet. Nii naiste kui ka meeste kohtumist on võimalik nautida ka Soccernet TV vahendusel.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
OTSEPILT: kuidas saavad Paide alistanud tartlased hakkama Levadiaga?  (Välja ja Ainsalu Levadia koosseisus!)
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
PREMIUM LIIGA KLUBID VALMISTUVAD
MITMESUGUST
EESTLASTE UUED VÄLJAKUTSED
Pikk ette (ja ise järele) | Tühjad tribüünid peletavad kultuurinäljas Eesti jalgpallurid välismaale
OLULINE
Udune Albion | Liverpool ei mahu sümboolsesse alg11-sse isegi siis, kui pruukida halastavat meetodit  (üleskutse vaatajatele!)
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0