Nikita Baranov andis oma panuse kuulsa Iirimaa treeneri vallandamisse (0)

Eesti koondise keskkaitsja Nikita Baranov. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Küprose kõrgliigaklubi Nicosia Apoel teatas, et on loobunud iirlasest peatreeneri Mick McCarthy teenetest. Nimekas juhendaja jõudis ametis olla kõigest kaks kuud, mille jooksul pidas meeskond kaheksa mängu.

61-aastane McCarthy nimetati 28-kordse Küprose meistri Apoeli peatreeneriks 2. novembril, kui klubi paiknes liigatabelis üheksandal kohal. See oli Apoeli standardite järgi šokk, sest kuigi 2019-20 jäädi kolmandaks, olid nad 2013-2019 võitnud seitse järjestikust meistritiitlit.

Kahel korral (1996-2002 ja 2018-2020) Iirimaa koondise peatreenerina töötanud ning Inglismaa klubisid Millwall, Sunderland, Wolverhampton Wanderers ja Ipswich Town juhendanud McCarthy ei suutnud aga hooaega päästa, vaid asjad läksid hoopis hullemaks.

Apoel pidas McCarthy juhendamisel kaheksa kõrgliigakohtumist, millest suudeti võita vaid kaks ja viigistada üks. Ülejäänud viis (sealhulgas neli viimast) mängu kaotati. Selle Apoeli jaoks õnnetu seeria sisse mahtus ka 28. detsembri kohtumine võõrsil Karmiotissaga, kelle ridadesse kuulub Nikita Baranov.

Eesti koondise keskkaitsja tegi kaasa terve kohtumise ja teenis 44. minutil kollase kaardi, kui Karmiotissa saavutas kreeklase Kenan Bargani 1. minuti väravast 1:0 võidu. Kaks kaotust hiljem otsustas Apoel peatreeneri vallandada.

Hetkel paikneb Küprose kõigi aegade edukaim klubi 16 voorust teenitud 16 punktiga 14 meeskonna konkurentsis alles 11. kohal.