Päevapealt suurest toetusest ilma jäänud Eesti klubi ähvardab tegevuse lõpetamine. Klubijuht: kaotasime eelarvest kolmveerandi! (32)

Kui FC Jõgeva Wolves ei leia rahalisi vahendeid aprillikuuks, võib klubi pillid kotti pista. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Neljapäeva õhtul tuli FC Jõgeva Wolves enda Facebooki-lehel välja ootamatu teatega, mille põhisõnum oli, et kui aprillikuuks uusi rahalisi vahendeid ei leita, lõpetab klubi tegutsemise. 

2014. aastal rajatud klubi postitus tuli paljudele üllatusena ning kurbusena, sest Eesti jalgpallis on iga klubi väga oluline. Alates 2021. aastast on Wolves mänginud saali Meistriliigas, lisaks on neil mitu laste- ja noortegruppi, pallitakse täiskasvanute harrastustasemel, samuti tegutseb üks tiim Tallinnas. Klubisse kuulub ligikaudu 200 jalgpallurit. Ligi 13 tundi pärast postituse üleslaadimist on seda Facebooki avarustes jagatud 253 korda. Jagajate seas on ka Eesti koondise mängijaid. Klubi postitust saab täismahus lugeda siit.

Soccernet.ee võttis ühendust Wolvesi klubi esimehe Kervin Kulliga, et uurida, mis täpsemalt juhtus, et klubi pidi säärase postituse tegema: "Päevapealt kadus meil suur toetusraha (klubi keeldus täpsustamast, kelle toetus täpsemalt oli - H. H.), mis on olnud klubile iga-aastane. Klubi investeerib palju tulevikku. Saali Meistriliigas mängimine nõuab päris suurt eelarvet, mistõttu sai selle aasta kulutused tehtud väikese avansiga - osalustasu, bussisõidud, trennid. Tekkisid võlad ja kuna toetus kadus ära, siis peab klubi aprillikuuks leidma vahendid, et edasi toimida. Algul mõtlesime, kas teha postitust või mitte, ent siiski otsustasime tegemise kasuks, lootes, et inimesed oleksid kursis, mis meil toimub.

Tänase päeva jooksul olen saanud sotsiaalmeedial natukene silma peal hoida ja võin tõdeda, et on tekkinud huvilisi sponsorite näol, kes tahavad panustada. Hästi tore on näha, kuidas isegi Paide Linnameeskonna inimesed uurivad, mis meil toimub, ja loodavad, et me ei lõpeta tegevust. See on olnud meeldiv üllatus, et jalgpalli kogukond on olnud väga toetav.

Raske on meie puhul see, et oleme väike klubi väikesest kohast, mistõttu on igasugunegi toetus, kas kohalikust omavalitsusest või mujalt, elulise tähtusega. Meie eesmärk on alati olnud, et erinevad tasud hoida võimalikult madalana - kui Tartus on mõne klubi kuumaks 60 eurot, siis meil on see 20 eurot. Liikmete arv on meil suur: laste- ja noortegrupid, Tallinnas ja Jõgeval on oma võistkond, naiskond on jõudsalt arenenud - tänu sellele meil eelarve kasvab. Kadu, mis üleöö tuli, tähendab meie jaoks 20 000 eurot miinust. Sellise klubi mastaapi silmas pidades on see väga suur summa.

Kuna kogukonna abil rajasime oma klubi, nad toetasid meid, kui me koolipoistena selle kõigega alustasime, oli viisakas neid enda postitusega kursis hoida, mis meil praegu toimub. Kahe-kolme nädalaga peame endale vastavad vahendid leidma, et see aasta üle elada ning alles järgmisel aastal saame uusi taotlusi teha. Eile hilisõhtul tuli postitus ja väga kiiresti hakkasid inimesed seepeale reageerima. Meie juures on Andrei Zevakin, kes võttis ühendust ja ütles, et leidis meile ühe toetaja juurde. Ma enne ei ütle, et asjad on korras, kuniks kõik on lõplikult korras.

Jalgpalli kogukond on Wolvesi postitusele reageerinud. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tänavune hooaeg on meil kehvem olnud, sest trenniaegu meil väga pole. Jõgeval valmis uus spordihoone, aga meid ei lubata sinna, sest kardetakse, et me lõhume ära selle hoone. Kogu klubi peale on meil üks trenniaeg, mistõttu on tulemused kasinad ja vastupanu suuremate klubide vastu väiksem.

Eelmine aasta oli meil debüüthooaeg saali Meistriliigas. Publikut käis meid vaatamas palju ja kõvasti oli oma duhhi, aga tänavu oli mandumine selle osas, et rahvast oli mängudel vähe ja kellaajad olid kehvad, mis tingisid mentaalse ja finantsilise äravajumise. Praegu peame pusima, et pilti saada, sest tulemusi ei tule. Vallalt ja omavalitsuselt pidid samuti rahad tulema, aga need ei ole tulnud.

Me pole kerjaja klubi, vaid rohkem ise aitaja rollis olnud. Meie jaoks oli see kõik suur üllatus, et kolmveerand meie eelarvest hetkega ära kadus.

Järgmisel aastal on meil plaanis osaleda naiste saali Meistriliigas ja võimalusel ka meeste omas. Väikese koha kohta on see uhke asi, kui oleme saalijalgpalli mõistes Eesti suurim klubi - meil on kuus-seitse satsi saalis ning meile järgneb Narva United kolmega. Jõgeva kohta päris suur saavutus.

Et kulusid optimeerida, tõmbasime välijalgpalli otsas otsi koomale. Nüüd on nii, et Jõgeva meeskond mängib III ja Tallinna oma IV liigas, üks sats mängib arvatavasti rahvaliigas. Kui me mängisime IV liiga lõunatsoonis, oli see väga suur lisakulu selle poolest, et kaks klubi oli lõunast ja teised Tallinnast, mistõttu tuli üle nädala pealinna sõita. Eks ka teistel klubidel pole praegu kerge toime tulla, EJL tõstis sel aastal osalustasusid."

Tänavu asetseb Jõgeva Wolves kümneliikmelises saali Meistriliigas kümnendal kohal, kui 17 matšist on võidetud 2 mängu, millest üks tuli tänu tehnilisele kaotusele, sest Tallinna Cosmos ei suutnud kohtumiseks mängusaali organiseerida. Viimases voorus sõidab Wolves külla teisel kohal paiknevale Viimsi Smsrahale. Saali Esiliigas on Äksi Wolves viimase vooru eel 16 silmaga 7. kohal.

Mullu sai Jõgeva Wolves meeste välijalgpallis kolmanda liiga lõuna piirkonnas 20 mängust kirja vaid ühe ainsa võidu, mistap jäi tabelis nende saagiks viimane koht. Tallinna meeskond lõpetas kolmanda liiga põhja piirkonnas üheksa punktiga eelviimasel kohal.

Kommentaarid

Adek Vaatne   •  
Kahju lugeda sellist asja ning kommentaarist hoolimata toetan ka ise võimaluste piires, ent ei saa mainimata jätta, et klubi mitmete mängijate ja treeneri käitumine on reeglina mängudel ja selle kõrval ebameeldiv.

Treeneri võime oma suu kinni hoida on nullilähedane ning enda ignorantsusest ta aru ei saa. Juhtugu mängus mis juhtub, Facebooki postitustes on alatasa läbiv joon ''kohtunik tegi liiga'', ''parem meeskond kaotas'' ja ''surusime täiega, aga just siis, kui Mati oma paelu sidus, kasutas vastane selle ära ja lõi 7 väravat''. Võibolla läheb poolehoidjatele peale, aga mingi aeg võiks reaalsuskontroll toimuda.

Sestap loodan, et kui klubi ellu jääb, vaatavad oma tegemised üleüldiselt kriitilisema pilguga. Enese upitamine väga pikaajaliselt toimuda ei saa, seda enam, kui oled väikelinna klubi.
Kevv92   •  
Kui nüüd lugeda postitusi viimased aastad, siis kohtunike süüdistamisest pole mitte kuskil juttu tehtud, palun mitte laimata ka päris. Teiseks, ntks saalis ollakse mõlemas liigas üks vähim kaarte teeninud sats, treenreritele ja ametiisikutele ùldse 0, samal ajal, kui osadel see arv läheneb 10le kaardild. Tundub, et pole vist viimasel ajal Wolvesi klubi tegemistega kursis.
paroolon12345678L.   •  
Kervin Kull on üks nendest meestest, kes ei vaheta kunagi mänguaega! Jäägu see kõigile meelde ja nagu ka eelmine mainis, siis tuleb kriitilise pilguga natuke ka endasse vaadata - äkki need annetused teevad nüüd klubijuhti veidi alandlikumaks ka.
Ivor Piir   •  
Kirjas ju postituses et saaliaegu pole. Mida ta siis vahetab 😁
paroolon12345678L.   •  
Nad mängivad vanas, mitte uues saalis!
Kevv92   •  
Saaliaegu ei saagi vahetada, kui neid pole? Väga kahtlane arusaam ikka.
Ivor Piir   •  
Palun loe tekst uuesti mõttega läbi mitte ära lahmi
antz-   •  
#saveWolves
paroolon12345678L.   •  
Ivor Piir

Kirjas ju selgelt - uude saali meid ei lubata. Milles vana saaliga probleem on siis? Sinna ka ei lubata? Kõnekas on ka fakt, et laamendajaid uude saali ei lasta - küllap keegi uue saali toimetajatest teab, et Jõgeva poisid natukene äkilisema loomuga võivad uuele saalile isegi ohuks olla…
paroolon12345678L.   •  
Ok, ei taha lahmida ega midagi, väga tore, kui mehed tahavad sporti ajada ja panen omapoolsegi toetuse teele.
Juhtisin tähelepanu sellele, et klubi omanik/tegevjuht võiks edaspidi olla siis ise ka teistega vastutulelikum (kui ta siia maani olnud on), kui teda nüüd rahaasjades nii palju aitama hakatakse.
Kervin Kull   •  
Tere. Ma see kurikuulus vend siiin, kellest räägitakse. Seletan paar segadust tekitanud otsa faktidega lahti.

1) Klubi võistleb vanas spordihoones, mis täisbookitud ja aegade vahetamin käib tsirka pool aastat ette. Oleme alati kõigile võimalusel vastu tulnud ja seda teavad paljud klubid, et meie selliste asjadega ei huia.
2) Uude spordihoonesse ei lasta ühtegi klubi ühtegi jalgpallurit, ka noori, asi pole, et Wolves lõhuks.
3)Tõesti, klubi pole aastaid enam üheskis postituse kohtunikke süüdistanud ja mina kontrollin, et sellist asja ka ei jõuaks sotsmeediasse. Samuti pole me väga ammu saanud pingilt taidlemise ega asjade eest kollaseid, seega see ka pigem väga harv. Eks emotsioone on igas satsis ja absoluutsel kõigil tuleb seda ette.

Aitäh kõigile, kes toetavad, olukord laheneb meeletul kiirusel.
Adek Vaatne   •  
Kervin, otsusta ära, kumma kasutaja alt kommenteerid.

Aga ka see fakt, et leilis olles tuled siia kommentaariumi vastama ja kommenteerima, näitab, et sa tegelikult ei mõtle enne, kui end väljendad. Lähened praegu taktikaga ''Wolves pole midagi valesti teinud - aga kui on, siis kindlasti on teised ka.''.

Võta lihtsalt kriitika vastu, mõtle kolm päeva, küsi targematelt tagasisidet ning liigu edasi.

Läbi raskuste tähtede poole!
vigastus   •  
kui kulutusi tehakse sellise avansiga et ei ole vōimalik ellu jääda, siis tuleb peeglisse vaadata
Mhm   •  
Zeva ja Co. ning VillaTV võiks ju õla alla panna. Ei tohiks ju probleem olla.
ALALALALA   •  
https://www.youtube.com/live/pLikGLNQqcQ?feature=share&t=5242 siit videost on täpselt näha, kui puhaste poistega tegemist on.
Kennet Jädal   •  
Taaskord kustutati mu faktilised väited Wolvesi vastu :)))))
Kevv92   •  
Klubi on suurem kui üks mäng 10 aasta jooksul. Positiivseid aspekte oskavad väga paljud välja tuua ning seda näitab ka toetajate hulk, ka konkurendid paljud õla alla pannud, kellega on aastaid samas liigas mängitud, mis peaks nii mõndagi näitama? Ja eks need paljud ausamängu liigavõidu auhinnad jne ka näitavad kui debiilik see klubi ikkagi on…Ei saa nii must-valge ja kibestunult halb kõik olla…
Kristo Päkko   •  
Kennet sul joogapüksid pigistavad vist veidi? Raske trauma lapsepõlves või koolikiusamine vaja nüüd tagasi teha, et oma kibestumist välja näidata ? Sa ei tea kahjuks/õnneks wolvesist mitte midgai.
Rahu poisid. Meil kõigil klubides selliseid vendi kes "keevad üle" sp ei saa klubi sildistada ka. Ka mina olen üks kurja juur siin klubis teistejaoks aga aastad teevad oma töö :)
ALALALALA   •  
III liiiga ausa mängu tabelis tõesti viimase kahe aastaga viimane ja eelviimane koht! Ei mõtle midagi halvaga, aga lihtsalt vahepeal võiks ise ka peeglisse vaadata.

Sellegipoolest loodan, et saate ikkagi jätkata, aga tulevikus võiksite natuke väljaku peal ja kõrval tuure maha tõmmata :)
Kevv92   •  
Aga saali meistriliigas ja esiliigas see aasta olete küsinud kohtunikelt, mis meie keskmine rating on ja kaardid per mäng? Las jääb, tee, mis teed, ette jääd nagunii kōigile ;)
Kevv92   •  
Igatahes on tore, et toetajaid ja kaasamõtlejaid palju. Eks klubi proovib ja paraneb ja õpib vigadest igal sammul samamoodi. Tore, et suur osa jalkaringkonnast selja taha tulnud ja toetab. Ûhtse eesmärgi nimel!
Paberileht   •  
Midagi jääb segaseks. Klubi kaotas 20 000.- , mis on kolmveerand eelarvest. Liikmeid on klubil 200 ringis, nagu väideti, liikmemaks 20.- eur. Kuus tuleb liikmemaksudelt 4000.- ja aastas teeb see 48000.- pluss toetajad X summa. Kuidas see 20 000 saab olla kolmveerand kaotust?
Kevv92   •  
Kui natuke möelda mastaapide ja suuruste peale, siis saaks lihtsa loogikaga aru… kellel aga vaja täpsemaid andmeid, see saab postitusest kontakti ja oleme nõus lahkesti jagama :)
Kristo Päkko   •  
Paberileht ära unusta et saalihooaeg on enamus mehed kes muul ajal ei mängi
Lamemaalane   •  
Tõstke klubinaks 40 peale ja laste vanematel kellel pole raha leppige midagi kokku, kasvõi kohaliku omavalitsusega. Kinni pole mõtet küll kohe panna
Adek Vaatne   •  
Ka mina ei jaga, miks Kennet Jädali algne kommentaar kustutati - seal on informatsioon, mis aitaks inimestel paremini mõista toimuvat.

Kui nüüd toote ise välja saalivõistkonna, siis andke andeks, seal mängivad Wolvesi eest paljuski mängijad, kes tegelikult teiega seost ei oma. Seega pole nagu teab-mis väljatoomist väärt?

Kui ütlete, et klubi õpib oma vigadest - tore on kommentaariumis küll suhelda, aga kas see on reaalselt õige klubi teguviis? Võtke nüüd aeg ja kummutage väited (faktid) või andke nt lubadus, mida ka täidate, et edaspidiselt asjad muutuvad. See kommunikatsiooni osakond möllab teil täiega.

Päkko on küll mängimisoskuste ja ka distsipliini poolest väga palju arenenud ning tore näha, et mõnigi Wolvesi kauaaegne on täitsa tegus veel, ent jällegikord - ajalugu on selline, et tegelikult siin pole koht, kus peaksid sõna võtma. Lase asjadel lihtsalt olla, on minu soovitus.

Aga eks mul hea kõrvalseisjana ka hea kommenteerida - mõneti saan aru, ent seetõttu soovitangi teil pisut mõelda, enne kui hakkate plaane tegema ja vastama. Ükskõik missugune toetaja seda kommentaariumit siin loeb... vb mul mingid valed prillid ees, aga no ei jäta teab-mis head muljet. Nagu juhtkond refreshiks siinset artikklit ning valmis kohe vastama, sest see peaks vist jätma hea reageerija mulje? Pidage korra plaani.
Kristo Päkko   •  
Adek. Ma olen sinuga sõnasõnalt nõus. Me päris paljud peaks peeglisse vaatama ka mina! Ma olen hästi ebameeldiv mängija ma tean. Aga aeg on teinud oma korrektuurid. Ja mis puutub konkreetselt jädalit siis palun vabandust tema ei kannata kriitikat. See minu arvamus. Ja mina ei karda midagi välja öelda. MA VÕIN teiega kõigest rääkida aga kahjuks mitte siin. Ma olen paljuga sinu jutust nõus teie kui neutraalne ja näete täpselt sama mis mina ka LIIKMENA
paroolon12345678L.   •  
Tähelepanu!

Kasutaja Kennet Jädal, ei ole tegelik Kennet Jädal. Keegi kasutab minu nime. Sama lugu on Facebook'is ja võibolla veel kuskil, millest ma pole teadlik. Ma ei kasuta ühtegi sotsiaalmeedia kanalit ja olen üldse täielikult "off grid".

Vabandan kõigi ees, kes on selle debiiliku (kes iganes see ka ei oleks) kommentaaridest ennast puudutatuna tundnud.

Kristo Päkko, ära tee väljagi. Kõike paremat Sulle ja Wolves'ile!
paroolon12345678L.   •  
Ja Kristo, igaks juhuks mainin ära, et ega need joogapüksid nüüd nii kitsad ka ole... Hahaha...
Edu!
Peri Kerse   •  
Täitsa pathetic kommentaarium. Wolves Jõgeva pakub saali ja madalamatele liigadele hädavajalikku värvi. Emotsioonitut toksimist pakub niigi juba liiga suur hulk amatööre, cancer vaadata kõrvalt või isegi vastu mängida meestele, kes ilmselge ülekohtu ajal ka midagi hüüda ei julge või saavad 10:0 tuppa nii et ei võta ühtegi kaarti, ei tee ühtegi viga isegi. Selliseid meeskondi ja klubisid on küll ja küll, aga sport ei ole heade inimeste kasvatamine. Vaja ikka vähe äkilisem olla, trollida sotsmeedias, väljakul teha pulli ja kiskuda tüli, igal asjal oma aeg ja koht, kõvad mehed löövad pärast ikka patsu. Tervitused Jõgevale, on ägedad lahingud olnud!
VõitleEESTIvõitle!   •  
Ainuke segi vend seal pundis ongi Murumaa.
Karvik   •  
Uue saali teemad tavaliselt sellised, et saalijalgpall lõhub omanike jaoks rohkem kui muud palli alad. Plekist venitlatsioonid ja muu kraam, mis pallilöökidega pihta saab. Hoonete grantii ajal ei soovita selliseid kahjustusi. Mõni saal hakkab lubama kui garantii aeg möödas ka saalijalgpalli. Aga see sõltub saali asjapulkadest

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Levadia korraldas jõudemonstratsiooni, Transi leegionäridel oli must päev  (galerii!)
PREMIUM LIIGA
Memo | Tamme esimene Premium liiga kübaratrikk näitab, et Andrejev nägi ründajatega talvel vaeva
MÄNGUD VÄLISMAAL
KOONDISLASED VÕÕRSIL
ÜLEMINEKUTEST
ESILIIGA AVAVOOR
ELU HUVITAVAMAKS
PREMIUM LIIGA
Premium liiga rekord on legendi jaoks käeulatuses. Frolov: mida lähemale see jõuab, seda põnevam
FANTASY ON TAGASI!
Forsmaniga bussi parkima või Vallneriga segadust koristama? Jürgenson käis inspireerival jooksutiirul
FANTASY
REKORDPIKK SAADE!
Pikk ette (ja ise järele) | Kes päriselt tiitlit jahivad? Kui kõrgele tõuseb uustulnuk? Mis jääb alles üllatajatest?
UDUNE ALBION
UUS HOOAEG KOPUTAB
Šveitsi armee taskunugade najal töötav Kalev jahib otsustes kindlust ja keskendub vankumatult suurele pildile
Kas eelmisel hooajal alustatud perestroika toob Kaljule oodatud tulu või jällegi ainult tühjad pihud?
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID