Peagi USA-sse naasev Tauts: tean, et mu mängud Tammeka särgis pole mängitud (0)

Foto: Imre Pühvel

Laupäevane kohtumine FC Flora vastu jääb Tammeka ühe liidri Rasmus Tautsi jaoks sel hooajal viimaseks.

Tauts alustab oma teist õppeaastat Maryville'i ülikoolis, kus ta õpib küberturvet ning osaleb oma vutimeeskonnaga ka NCAA teises divisjonis. "Loodan oma meeskonnaga minna play-offidest edasi ning jõuda nii kaugele kui võimalik. Äkki isegi tulla riigi meistriks," unistab väle ääremängija suurelt.

NCAA süsteem pole jalgpallist teada tuntud, kus esimesest divisjonist saab teise langeda ja vastupidi. "See ei tööta üldse nii. Ainult siis, kui kool ise on piisavalt suureks muutunud, nii akadeemiliselt kui ka sportlikus mõttes, on võimalik taotleda kohta kõrgemas divisjonis."

"Need divisjonid ei anna tegelikult mingit ülevaadet sellest, kumb tugevam on. Teise divisjoni koolid mängivad pea samal tasemel mis esimese omad. Tõsi, korvpallis ja Ameerika jalgpallis on esimene divisjon ainus arvestatav liiga," selgitas Tauts.

Foto: Maryville Saints

Enne kool, siis vutt

20-aastane noormees tunnistab, et haridus on tema jaoks esmatähtis, aga areneda tahab ta ka jalgpallurina. "Ma tahaksin kõigepealt saada oma kraadi kätte ja siis edasi vaadata. Muidugi tahaks Tammekat aidata nii palju kui võimalik, et meie unistused saaksid teoks," vaatas Tauts tulevikku. Tammeka on ju välja öelnud, et 2020. aastal soovitakse profimeeskonnana mängida medalitele.

Kuidas vaatab Tauts tänavusele Eesti hooajale tagasi? "Tammekaga läks meil üpris hästi. Selle lühikese aja jooksul, kui ma Eestis olin, saime nii karikafinaali, kui ka mitu olulist võitu liigas. Väga hästi läks ka individuaalsel tasandil, kui olen arengus sammu edasi astunud. Kahjuks on aeg jälle nii kaugel, et pean tagasi sõitma. On kurb lahkuda, aga tean, et need mängud ei olnud Tammeka särgis mu viimased," lubas endine noortekoondislane.

Järgmine kord väisab tartlane taas kodumaad detsembris, kui hooaeg on juba läbi, aga miks mitte üles astuda aastalõputurniiril. "Sellest peab treeneriga rääkima," arvas ta.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Gibraltari perspektiiv – kas ja kuidas erineb Eesti koondise olukord Pehrssoni ametiajast?
KOONDISTEPAUS
Joonas Tamm naasis koondise juurest Kielce Korona treeningutele  (Kivisild tagasi)
EESTI TIPPKLUBID PIIRI TAGA
SUPERKARIKAS TEIST AASTAT FLORALE
PÕNEVAT
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID