Pidurdamatu Lewandowski, legendaarne Müller ja lohakas Dortmund kinkisid Nagelsmannile esimese karika (0)

Bayerni legend Thomas Müller mängis taas võidus olulist rolli. Photo: Scanpix / AP Photo / Martin Meissner

Saksamaa superkarika haaras viimase kuue aasta jooksul juba viiendat korda enda valdusesse valitsev meister Müncheni Bayern, alistades Westphalenstadionil 3:1 kevadise karikavõitja Dortmundi Borussia. Bayerni uus peatreener Julian Nagelsmann võitis seeläbi karjääri esimese karika.

Viimase kümne aasta jooksul juba kaheksandat korda omavahel Saksamaa superkarikat jaganud Bayern ja Borussia alustasid oodatult tulises tempos, aga tasapisi võttis Bayern initsiatiivi ja sai avapoolaja lõpus ka oma tahtmise. Serge Gnabry vasakult äärelt antud tsenderduse suunas segamatult karistusalasse spurtinud Robert Lewandowski peaga võrku.

Dortmund sai avapoolajal samuti korra palli väravasse, ent 16-aastasele imelapsele Youssoufa Moukokole fikseeriti suluseis. Teise poolaja alguses korraldas Bayern kiire vasturünnaku ning Gnabry madala söödu järel suutis Lewandowski piisavalt Dortmundi väravavahti Gregor Köbelit segada, et too tõrjuks palli otse värava ette. Tühja võrguga silmitsi olnud Thomas Müllerile jäi karjääri 28. Der Klassiker'is vormistamise vaev.

Kaheväravalisse kaotusseisu jäänud Dortmund üritas mängida peamiselt Erling Braut Haalandi peale ning mõni minut pärast Mülleri tabamust pääseski norralane jooksu ja saatis palli Manuel Neueri selja taha. Äärekohtuniku lipp ja videokordus kinnitasid aga taas, et Haaland alustas oma pikka spurti suluseisust.

Dortmund raiskas veel mitu head võimalust, enne kui meeskonna kapten Marco Reus tagasituleku organiseerimise enda peale võttis, keerutades 64. minutil palli vindiga ümber kaitsjate Neuerile püüdmatult ristnurka. Tärganud lootuse lõhkus kümmekond minutit hiljem Borussia ise, täpsemalt keskkaitsja Manuel Akanji. Lohaka ettesöödu lõikas vahelt Corentin Tolisso, pall põrkas värava ees seisnud Lewandowskile ja poolakas vormistas kingituse külmavereliselt 3:1 seisuks.

Bayern sai Superkarika enda valdusesse üheksandat korda, pikendades enda nimel olevat rekordit. Dortmundi meeskond on seni saanud Superkarikat tõsta kuuel korral. Lewandowski püstitas aga järjestikuse isikliku rekordi, olles nüüd Bayerni eest skoori teinud 14 järjestikuses ametlikus mängus. Enamat on suutnud vaid äsjalahkunud legendaarne Gerd Müller, kelle saavutuse kordamiseks peaks Lewandowski jala valgeks saama veel kahes järgmises kohtumises.

Dortmundi Borussia - Müncheni Bayern 1:3 (0:1)