Pikk ette (ja ise järele) | Klavan kahes rollis? Liverpoolis mänginud jalgpalluri professionaalsuses pole mõistlik kahelda (12)

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värske episood võtab luubi alla Maardu Linnameeskonna loobumise kõrgliigast ja meie tippjalgpalli olukorra laiemalt, samuti Ragnar Klavani personaalküsimuse ja lõppakordi saanud Aafrika Rahvaste Karika. Saate tegid Kasper Elissaar, Laura Jaansen ja Kristjan Jaak Kangur.

Premium liiga koosseisus toimus taas muudatus, sest Maardu Linnameeskond andis väljateenitud koha käest ja nende asemel saab kõrgseltskonnas võimaluse hoopis Tallinna Kalev. Et tegu on juba teise muudatusega lisaks Viljandi Tuleviku loobumisele, paneb see küsima - kas profiliiga Eestis on liiga optimistlik eesmärk?

Kalevi ootamatu tõusmine pani ootamatusse olukorda ka Ragnar Klavani, kes on nüüd samas liigas ühe klubi mängija ja teise president. Kas Paide ja Kalevi vahel tekib tõesti huvide konflikt ja mida sellest kõigest arvata? (11:35)

Milline on meie klubijalgpalli üldseis, kui vaadata ka Esiliigasse ja Esiliiga B-sse? Miks võib tekkida tunne, nagu napiks neid, kes suutelised kõrgseltskonnas hakkama saama? (30:00)

Loobujaid on ka naiste jalgpallis, kus vähemalt ajutiselt taandusid kõrgeimast mängust florakad Getriin Strigin ja Ariina Mürkhain. Kas tegu on elulise paratamatusega või märgiga sellest, et miskit on valesti, kui parimas mängijaeas naised otsustavad töö või kooli kasuks? (39:00)

Aafrikas pandi punkt mandri meistrivõistlustele - esmakordselt sai karika Senegal, kustutades sellega riigi jalgpalliajaloost märkimisväärse häbipleki. Miks aga ei jätnud seekordne turniir vähemalt stuudios viibinutele ülemäära kustumatut muljet ning milline lihtne seik Aafrika alaliidu jaoks vähemalt suure finaali päästis? (46:00).

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Raigo Pärnpuu   •  
Saadet pole veel kuulanud aga leian et siin ei tohiks küll mingit probleemi oll Klavaniga. Mees nagu muiste mängib ikka ja parimal võimalikul moel.
lorenzo   •  
Kuulge Te ei saa aru. Ja Klavan samuti ei saa aru. Küsimus ei ole professionaalsuses. Söötke see teema näiteks välismeediale ja vaadake mis reaktsioon on. Kas meil on vaja veel ühte skandaali? Saab näha kas veel lahkub sponsoreid. Nagu neid meil palju on. Floral tõesti pidavat sponsoreid ukse taga järjekorras olema..
J7P   •  
Pohlaku aususes ja õilsuses pole samuti mõtet kahelda!
humorist   •  
to lorenzo

Ära pinguta üle. Eesti jalgpall on nii pisikene, et see oleks probleem. Selline olukord tegelt näitabki hetkeseisu.
peeter sai   •  
huvitav küll tõesti, sponsorid üldse ei mõtle, kogu flora süsteem on korruptsiooni võtmes üles ehitatud. selle kõrvale klavanit tuua on täiesti mõttetu. jah mujal arenenud euroopas ei oleks sellisel moel flora klubi areneda saanud, sündida küll...
sanderk   •  
@Lorenzo Pannes Klavani juhtumi Inglismaa konteksti, siis vaadates klubide suurusi oleks olukord umbes selline, et League One mängija on viiendal/kuuendal tasemel palliva meeskonna president. Eesti jalgpalli püramiidi suuruse tõttu on need meeskonnad lihtsalt samal liigatasemel
elx   •  
@sanderk
Ega ikka ei ole küll sama - saaks veel aru, kui oleks Premium ja Esiliiga, kuid siin tegemist sama liigaga. Ning jah, ka mina Klavani aususes kuidagi ei kahtle, kuid see on see koht, kus ei tohi tekkida võimalust aususes kahelda. Asi on põhimõttes.

Mõni meist ehk mäletab, et tehti probleem, kui Pelle Pohlak sattus rolli, et oli Kuressaare mängija ning Flora president. Tal oli ehk lihtsam otsust teha, kuid ta lahkus ühelt kohalt.
humorist   •  
Ma arvan, et probleem oleks siis kui Paide kaotaks Kalevile. Praegu pigem olukord, et Klavan laob poistega Kalevi värava palle täis.

Võib-olla Klavan üldse ei mängigi Kalevi vastu? See oleks samuti probleemi lahendus. Kui keegi ei pea seda piisavaks, siis teatud retoorikat pidi erinevad mängijad, kes lapsepõlvest toetanud ühte klubi, aga nüüd konkurendi ridades. Seal peaks olema peaaegu samaväärne huvide konflikt. Rooney, Walcott jne.
Kolmpluskaks   •  
Just. Probleemilahendus on see, ta lihtsalt ei mängi Kalevi vastu. Saab samal ajal kahel toolil edasi istuda nii, et kellelgil kolmandal poolel ei teki küsimusi.
maamesilane   •  
Siis oleks aus ja professionaalne kui Klavan ei mängiks kellegi vastu! Oleks kõikidel võrdsed võimalused või mis? Et Kaljule võib uhada,aga Kalevile mitte?
Kolmpluskaks   •  
Maamesilane, ei näe su küsimuses loogikat. Keegi ei pea Klavanit keelama hakkama neid mänge kaasa mängimast, vaid profesionaalsusest võiks Klavan need mängud ise vahele jätta.
elx   •  
Kui ta Kalevi vastu ei mängiks, oleks ju Kalevil eeldatavalt Paide vastu lihtsam kui näiteks Pärnul, Tartul või Kurel.

Kui tegemist poleks Klavani ja Paide ja Kaleviga vaid mõne teise kolmikuga, ka siis ka oleks asi nii kindlalt "kõik on proffessionaalne"? Kui ei, siis kuidas me kedagi saame usaldada ja kedagi mitte? Kus jookseb piir?

Ehk kui keegi ikka veel aru ei saanud - küsimus pole selles ühes mängus või hooajas vaid põhimõttes, selline situatsioon ei tohiks tekkidagi.

Sisene
OTSEPILT: kuidas saavad Paide alistanud tartlased hakkama Levadiaga?  (Välja ja Ainsalu Levadia koosseisus!)
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
PREMIUM LIIGA KLUBID VALMISTUVAD
MITMESUGUST
EESTLASTE UUED VÄLJAKUTSED
Pikk ette (ja ise järele) | Tühjad tribüünid peletavad kultuurinäljas Eesti jalgpallurid välismaale
OLULINE
Udune Albion | Liverpool ei mahu sümboolsesse alg11-sse isegi siis, kui pruukida halastavat meetodit  (üleskutse vaatajatele!)
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0