Pikk ette (ja ise järele) | Kuidas edasi? Kas Häberliga või Häberlita? (11)

Soccernet.ee taskuhäälingu „Pikk ette (ja ise järele)“ 242. saade on pühendatud Eesti meeste A-koondise tegemistele. EM-valiktsükkel sai oma punkti üheainsa punktiga. Miks läks nii ja kuidas edasi? Saate tegid Kasper Elissaar, Ott Järvela ja Markus Jürgenson.

Novembrikuised mängud tõid Eesti koondisesse palju värsket verd. Oliver Jürgens debüteeris, Martin Vetkal tõestas oma võimeid, Karl Jakob Hein koos Maksim Paskotšiga on juba võtmerollidesse tõusnud. Kas see kõik annab põhjust olla optimistlik?

Eesti kaotas nii Austriale kui Rootsile 0:2, ent platsilt vastu vaadanud pilt erines päris palju. Miks? Kuidas on Eesti eelnevalt august välja tirinud Thomas Häberli jõudnud nüüd ise olukorda, kus võistkond ei löö väravaid, samas ei suuda vastaseid takistada seda tegemast?

Peatreener Häberlil on aasta lepingut järel – kas jätkata tuleks temaga või temata? Mida mõeldakse alaliidus? Märtsis terendab ajaloo võib-olla üks suuremaid võimalusi ning see on oluline kaalukeel.

Saate lõpus vastame ka kuulajate küsimustele ja vaatame otsa sellele, mis on jalgpalliväljal meeste A-koondise väliselt toimunud ja ees ootab.

Saatekava:

00:00 Jürgensoni filmisoovitus
05:30 Koondis ja noored
26:00 Mängulised nüansid
32:40 Eesti olukord
46:00 Thomas Häberli
01:10:30 Küsimused-vastused
01:13:10 Karikavõistlused ja muu vutt

Kommentaarid

Mart Lambi   •  
Ejl planeeritud muutusega jäävad asjad samaks. Kurb!

*Kui Henn tuleb on Hurt ja punt sama ja sisu meestel platsil ei muutu. Läheb 20% paremaks. Päris hea!
- Sellega saame 0:2 Rootsi ja Austria, sest pilt on võitluslikum. Saame 3 nurgalööki ja ühe pealelöögi juurde per mäng.
- See on +50% parem! Ebareaalne või mis
- Ei muuda tulemust, kus Inglismaa näidetel 4-5 levelit allpool satsid võidavad suuri.
- Sest meie maailmas on see ebaloogiliste protsesside ebaloogiline tee, kus selliseid asju ei juhtu protsessiväliselt.

Lihtenstein, Eesti enne Pohlaku süsteemi(need kes kasvasid 2011 playoffiks meheks). Kindel et meil õige protsess ja loogika? “Loogika”Tehnikaülikoolis läbitud aine? Volikogus arusaadav diplomaatia? Läbitud aine?

*Häberli tütar Floras ja konsultatsioon Eeati jalkale plahvatuse treenimisel on nii oluline. Floras on süsteemile vastu otsuseid tehtud täpselt 0. Ja üllatusena pole ka süsteem Florale ebavajalikke seiskohti võtnud. Või vastupidi. See jätkub sest spordidirektor on sama mõlemas kohas ja üllatus!!! EjL juht ja tema poeg ka sama. Asi pole võrdluses ainsa klubiga Soomes kus sama inimene bossib liitu ja klubi paar aastat. Suur vahe kas seda teha 30a ja seda teha koos oma pojaga ning väita raudkindlalt, et vesi on paksem kui veri.. 30 aastat. Kui see pole rumal protsess ja loogika, mis oleks õigem sõnastus?

KTM strateegia toetab seda loogikat samast perspektiivist - kõik ju toimib. NK, L, PLM mitte nii väga oma aastate miinustega ei ole nõus. Ainult F oma hea staadionite finantseeringuga on. Flora pole süüdi, aga ejl on, kui sul tambitakse miljoneid aastakümneid ja sa blokid kõike uut läbi ümbernurga protsesside ja loogikate. Need olid loogilised?

*Tahaks uskuda kiiretesse muutustesse. Ei näe neid. Kes näeb? On tõenäosus et Häberli on nii ebakompetentne, et siiski miskit muutub treeneri vahetusega, aga see ei tee tuju paremaks. Ejl juhtide ebakompetentsusest lähtuvalt viimased aastad on siis topelt rumalad olnud otsuste ja oma õigustustega ja ei luba paremat tulevikku 5-10a pärast.

Need samad protsessid ja loogikad siis ju ei kehti. Ja süsteemi jätkudes mitmed inimesed jäävad samaks, kes otsustavad valikute üle Miller/Reinkort wingbacki. Lõpuks aastaid hiljem sama seis.

Vaja suuremat muutust. Kui P/P jääb, päästab staffi suurem upgrade, mida peab P/P tegema nii Eestile kui Florale. Seni vaid süvendab seda rumaluse tunnet, et aastaid samad inimesed arvavad et 0:2 Rootsi ja Austriaga on OK. Azerid tegid 3:0 Rootsile hoopis teistel põhjustel mis meie mõttemaailmas toimub- neil olid tulnukad abiks tundub loogika. Neil oli maailmaväliste jõudude tugi keda kutsutakse Jumalaks, vahest tulnukaks erinevaid protsesse järgides(erinevates maailma osades erineva nimega). Meil Aivar ka lubab, aga pole veel Zeusi ületanud.. varsti tuleb.

Seda Azerite tulemust Rootsi vastu ei saavutata kui ei tule suurem muutus. Zeus on miskit muud kui lambavest ja villa kogujad. Tahaks näha märke mis sellele muutusele viitavad. EJL, meedia PEJIJ, kapten jms ei luba seda loota. Unreal lahja standard on suudetud organisatsioonis luua. Nii halb basic ei saa olla maailma populaarseimal alal. Kuidas klubid seda aktsepteerivad?

Keegi teab klubijuhtidest, mida muudeti kevadel 2023EJL põhikirjas, et Pohlak on eluaegne?

Ja viimane PK muudatus EJL tehti nii, et sinna ei saanud max ametiaeg presidendile 2x. Seda pole. Hoopis sai sinna eluaegne AUPresident, Pohlak. 2023 kevad!!!

Mida te teete klubid ja ajakirjanikud? Või ongi hästi?
IUdutuli   •  
Keset ööd tegite selle podcasti? Keegi ei suuda kolme sõnagi ritta panna. :)
stranglers   •  
Pole küsimustki ju, ilma Häberlita. Üks asi, mis ta hästi on teinud? Et lõpuks võttis mõned andekad noored Euroopast koondisse? Lõpuks! Kas on üks hea tulemus? Ainus tulemus on see, et Vassiljev saab mängida, kui terve on.
dkotsjuba   •  
Treeneri, treeneritetiimi või abipersonali vahetust silmas pidades tuleb esitada lihtsalt üks lihtne küsimus - kas me usume, et praegune koosseis tuleb märtsikuise ülesandega kasvõi teoreetiliselt toime või mitte. Ja olgem ausad, vastus on ühene. Ja siin ei piisa peenhäälestamisest. Ei ole enam julgust ega ideid.
kesa   •  
Küsimuse püstitus on vildakas. Sisuline küsimus on. Kuidas edasi? Kas Vassiljeviga või Vassiljevita?
-soccerfann-   •  
Ei lähe treener kuskile. Eesmärk oli jõuda EMile ja sinna ollakse lähedal, töö veel pooleli. On see üldse mõeldav, et ta taganeb vastutusest ja läheb lõpu eel ära?

Kuigi on näha, et miski koondises ei toimi, siis pole probleem ainult Häberlis, isegi mitte Hurdas. Flora seotuses siiski vist on. Aga. Peale Rüütlit tuli Pehrson, Reim, Voolaid. Kas on koondis endise või uue treeneriga edu saavutanud? Tuleb uus. Aga kauaoodatud hüppeline, stabiilne edu? Ei usu.
Ja ei usu, et kuidagi üldse oleks võimalik sõelale kevadel jääda kahes mängus. Veel vähem oleks usku suureskooriliste kaotuste vältimisse EMil.

Suure juhi diktaatorlik enda ametiaja eluaegseks muutmine vähendab veel usku kõigesse.

Aga lootus on alati.
Muda Liiga   •  
Mõttetu möla tuleb siit podcastist. See ju ilmselge, et kiidetakse vesti ja Florat siin hommikust õhtuni. Ostivad ju samas majas Flora, EJL ja need tarkpead 😂. Neid nn “ajakirjanikke” ei saa tõsist võtta. Jürgensonil pole ka mune, et midagi otse öelda. Jaka podcaste nagu seeni peale vihma aga ainukesed kes julgevad otse asju öelda on Betsafe (Kruus, Vara, Kink, Kams). Miks teised sellised pehmod on?? Uskumatud inimesed ikka. Ime
Et selle podcasti lõpulause pole Siit on hea edasi minna 😂
KureVitsu   •  
@ Muda Liiga, Kams on küll üks kõige suuremaid Flora apologeete keda ma näinud olen :D
Karvik   •  
Ott palun mine seenele oma rahvaliiga jutuga. Paksu jutuga. Paneme rivvi sind rahvaliiga meestega vaatame kes siin paks on. Eesti põhi paks. Vastik vend oled. Väga vastik. Paks sõimab vormis harrastajaid kes ei vaja organiseerimist neljandas liigas vaid tahavad vabalt võtta. Paks sõimab sportlasi paksuks😂😂😂 ja ise solvub kui talle paks öelda
Karvik   •  
Päris solvav ikka, et selline vend on jalgpalli reporter, keegi kes peaks toetama jalka arengut ja mitte lausuma solvavaid sõnu vaatamata peeglisse ja üldistates kõiki ja pannes samasse patta oma paksude sõpradega
pereleib   •  
Ott, oled IV liiga regionaalsust analüüsinud? Tartu satsidel tõesti hea sinna mängima minna, kui laias laastus kõik tiimid Harjumaalt/Tallinnast. Iga nv Tallinna sõita ei ole väga ahvatlev pakkumine ning rahaliselt tehtav rahvaliiga klubide jaoks. Liigapüramiid korda ja räägime siis edasi.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PIKK TEEKOND SAI LÕPU
KOONDIS ASUB VÕISTLUSTULLE
Rahvuste liiga matšiks valmistuva koondise juhendaja: neli tundi ajavahet on jätnud oma jälje
INTERVJUU
Salakaval vigastus jättis koondise esiründaja tagaajajaks. Kubassova: meie konkurents on tervislik, aga ...
ÜLEMINEKUMÄNG
LAHKUJAD
Kellest said parimad ja halvimad? Fännide valitud hooaja sümboolsesse koosseisu mahub vaid kaks meistrit  (kes arenes enim, kes on aasta treener?)
EESTIST
KUUMAD KÜSIMUSED
NAISTE KOONDIS
Tammeka kapten ajaloolisest medalivõidust, uurija ametist ja usaldusest Eesti koondises
VUTIJUTTU
Pikk ette (ja ise järele) | Millise treeneridoomino vallandab Vassiljevi välismaale siirdumine?
INGLISMAAL TOIMUB
Udune Albion | Trent sidus Etihadil hargnema hakanud lõngakera otsad sealsamas kokku
KUUMA JOOGI KÕRVALE
KOKKUVÕTTED 2023
Premium liiga hooaeg numbrites 2023
KOKKUVÕTTED 2023
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID