Real tegi oma ära ning tõusis võidu kaugusele oma ajaloo viiendast klubide MM-tiitlist (0)

Rodrygo (vasakul) ja Federico valverde (paremal) skoorisid, kui Real Madrid alistas FIFA klubide MM-i poolfinaalis 4:1 Al Ahly. Foto: Scanpix / Fadel Senna / AFP

Marokos toimuval FIFA klubide MM-il selgus teine finalist, kui valitsev Meistrite liiga võitja Real Madrid alistas 4:1 Egiptuse klubi Al Ahly.

Hispaanlased haarasid juhtohjad 42. minutil. Al Ahly kaitsja Mahmoud Metwaly eksis enda karistusala ääres puutega, mistõttu pääses väravavahiga silmitsi Vinicius Junior. Brasiillane tõstis palli üle puurilukku otse võrku - 1:0.

Kui avapoolajal kulus skooriarve avamiseks pikalt, siis kahekordne eduseis saavutati juba teise poolaja esimesel minutil. Esmalt pääses löögile Rodrygo, kuid tema ürituse suutis kollkiiper Mohamed El Shenawy parreerida. Jätkuolukorras jõudis esimesena pärale Federico Valverde, kes esmalt saatis egiptlased kohvile, seejärel palli väravasse.

Al Ahly ainus värav sündis 65. minutil. Reali vasakkaitset paikav Eduardo Camavinga võttis karistusalas maha Hussein El Shahati - penalti. 11 meetri trahvilöögi realiseeris Ali Maaloul, kes virutas nahkkera vasakusse alanurka, Andri Lunin heitis teisele poole.

Realil lasus 87. minutil ideaalne võimalus kaheväravalise eduseisu taastamiseks, ent vanameister Luka Modrici penalti tõrjus El Shenawy. Aga 3:1 ei jäänud tulemata - poolkaitsja Dani Ceballos jättis karistusalas kannaga osavalt Rodrygole, kes toimetas mänguvahendi stoilise rahuga väravasse. Kuus minutit hiljem sai jala valgeks ka hetk varem vahetusest sekkunud Sergio Arribas. Lõppseis 4:1 Real Madridile.

Neljal korral FIFA klubide maailmameistriks kroonitud Real Madrid asub viienda MM-tiitli eest võitlema Laupäeval, kui vastupanu hakkab pakkuma Saudi Araabia klubi Al Hilal.

Al Ahly - Real Madrid 1:4 (0:1)
65. pen. Ali Maaloul - 42. Vinicius Junior, 46. Federico Valverde, 90+2. Rodrygo, 90+8. Sergio Arribas

Realiseerimata penalti: 87. Luka Modric