Spurs šokeeris kiire kahega, Manchester City vastas halastamatu neljaga (0)

Manchester City leidis Riyad Mahrezi vedamisel jälle väravasoone üles. Foto: Scanpix / Reueters / Molly Darlington

Inglismaa kõrgliigas peeti järele seitsmenda vooru kohtumine, kus Manchester City jäi küll kodus Tottenham Hotspuri vastu avapoolaja lõpus mõne minutiga kaheväravalisse kaotusseisu, aga vastas teise poolaja algul veel kiiremini ning võitis lõpuks 4:2, kindlustades tabelis teist kohta.

City jäi kaotusseisu 44. minutil, kui Dejan Kulusevski kasutas ära väravavahi Edersoni eksimusest alguse saanud söödupraagi. Kohe vääratas Ederson uuesti, tõrjudes Harry Kane'i madala tsenderduse otse Emerson Royali pea peale ja lubades brasiillasel külalismeeskond 2:0 eduseisul pausile saata.

Hingetõmbehetke järel leidis viimastes mängudes väravalöömisega hädas olnud City siiski lõpuks oma mängu üles. Julian Alvarez vähendas vahet, kohe seejärel sai palli võrku ka liiga suurim väravakütt Erling Haaland ning kui Riyad Mahrez kümmekond minutit hiljem City juhtima viis, näis Tottenham olevat juba murtud. Lõppskoori vormistas 90. minutil pärast Clement Lenglet jämedat eksimust taas Mahrez.

Tegu oli Premier League'i ajastul alles teise korraga, mil Cityl õnnestus avapoolaja kaheväravalisest kaotusseisust võidule rühkida, ent nüüd suudeti seda teist korda järjest. Esimesed 53 katset olid edutud, hooaja alguses ehk augustis tehti aga sama trikk ära Crystal Palace'i vastu, kes alistati 0:2 kaotusseisust samuti 4:2.

City on liigatabelis teine, liidrist Arsenalist viie punkti kaugusel. Samas on Arsenalil üks mäng vähem peetud. Kolmandal kohal olevat linnarivaali Manchester Unitedit, kes päev varem ise lõpusekunditel punkte kaotas, edestatakse omakorda kolme punktiga. Tottenham on viiendal real, aga esinelikust endiselt viie punkti kaugusel, lisaks on eespool olijatel vähemalt üks mäng vähem peetud.

Manchester City - Tottenham Hotspur 4:2 (0:2)
51. Julian Alvarez, 53. Erling Haaland, 63., 90. Riyad Mahrez - 44. Dejan Kulusevski, 45+2. Emerson Royal