Steven Davis: mäletan 2011. aasta mänge hästi, see oli meile suur pettumus (0)

Põhja-Iirimaa koondise kapten Steve Davis. Foto: Jana Pipar / EJL

Põhja-Iirimaa jalgpallikoondise kapten Steven Davis tõdes päev enne EM-valiksarja esimest kohtumist, et homse vastase Eestiga 2011. aastal peetud mängud on tal hästi meeles, ent sealt pärit valusad mälestused neljapäeval kannustust ei paku. Motivatsioon tuleneb mujalt.

"Mäletan neid kohtumisi tõesti hästi ja kaks kaotust olid meie jaoks suur pettumus. Aga homme peame keskenduma mitte neile mälestustele, vaid enda mängule ja näitama väljakul sama kvaliteeti, mis eelmistel aastatel. Kodus peetud valikmängudes oleme olnud väga edukad ja loodetavasti see trend homme jätkub," sõnas Glasgow Rangersi ridadesse kuuluv Davis.

"Valikgrupp ja -loos olid väga keerulised, aga kaks kodumängu Eesti ja Valgevenega annavad võimaluse positiivseks alguseks. Peame pärast nelja mängu (juunis kohtub Põhja-Iirimaa samade vastastega võõrsil, matšid Saksamaa ja Hollandiga toimuvad sügisel – O. J.) olema olukorras, kus on võimalik püüda pääset EM-finaalturniirile.

Seoses eelmistel aastatel näidatud tulemustega kaasnenud ootused tulevad minu meelest meile kasuks. Rahvuste liigas nägin progressi, kuigi tulemused osutasid vastupidisele. Homme peame Eesti vastu end väljakul korralikult kehtestama. Eks näis, kuidas mäng kulgeb ja kas saame ihaldatud varajase värava. Aga igal juhul peame olema kannatlikud. Sügisestes Rahvuste liiga mängudes saime võimaluste tekitamisega hakkama, aga peame olema nende realiseerimisel efektiivsemad," rääkis Davis.

Olukord, kus mitmed Põhja-Iirimaa võtmemängija ei pälvi koduklubides regulaarselt mänguaega, pole Davise hinnangul suur probleem. "See pole üldse tavatu olukord, vaid olnud nii terve mu koondisekarjääri jooksul. Peatreenerile pole situatsioon ideaalne, aga oleme meeskonnana õppinud hakkama saama. Ma isegi siirdusin Rangersisse rohkema mänguaja lootuses ja kuigi see pole täielikult täitunud, siis möödunud nädalavahetusel sain 90 minutit. Olen valmis ja ootan koondisemänge innuga."

Davis rõhutas, et 2016. aasta EM-finaalturniir, kus Põhja-Iirimaa jõudis kaheksandikfinaali, on meeskonna jaoks oluline tugisammas. "Tahame seda tunnet uuesti kogeda. See oli minu jaoks mitte ainult jalgpallurikarjääri, vaid terve elu üks vägevamaid kogemusi. Meeskonnas on rohkesti mängijaid, kel on see eredalt meeles.

Teekond 2020. aasta EM-finaalturniirile on keeruline, aga peame üks mäng haaval liikuma hakkama. Kui meenutada 2016. aasta EM-i valiksarja, siis head tulemused esimestes kohtumistes olid meile suureks toeks, mis vallandasid lumepalliefekti, millega jõudsimegi sihile. Loodame seekord samale mudelile. Seega on hea start väga oluline," sõnas Davis. 

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: JANA PIPAR
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
MEISTRITE LIIGA
Kas finaalis tuleb Cruyffi, Linekeri, Litmaneni või Crouchi derbi?
EUROLAHINGUD
Suluseisuvärav päästis Saksamaa jalgpalli au; Itaalial nii hästi ei läinud  (videod!)
ESILIIGA
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID