Tehtud! Markus Poom ja Shamrock Rovers kindlustasid Iirimaa meistritiitli (5)

Markus Poom liitus Shamrock Roversiga aasta alguses laenulepingu alusel FC Florast. Foto: Shamrock Rovers

Eesti koondise poolkaitsja Markus Poom krooniti oma koduklubi Shamrock Roversi ridades Iirimaa meistriks, kui võõral väljakul alistati oma peamine rivaal St Patrick's Athletic 2:0.

Shamrock vajas meistritiitli kindlustamiseks Athleticu vastu võitu. Viigi korral olnuks asi samuti sisuliselt selge, aga matemaatiliselt oleks Athleticule jäänud õhkõrn võimalus.

Seis oli pikalt 0:0 viigis, kuid kõik muutus 84. minutil, kui vaid mõned minutid varem vahetusest sekkunud Aaron Greene lõi Shamrocki 1:0 juhtima. Athletic ei jõudnud järelejäänud aja jooksul viigiväravani, vaid hoopis Graham Burke lõi teisel üleminutil lõppseisuks 2:0 ja kindlustas Shamrockile neljanda järjestikuse meistritiitli. Poom kuulus ajaloolises mängus Shamrocki algkoosseisu, sai esimesel poolajal kollase kaardi ja vahetati 61. minutil välja.

Shamrock võitis klubi ajaloo üheksanda Iirimaa meistritiitli, millega tõusis kõigi aegade edetabelis ainuliidriks. Varem jagas Shamrock liidrikohta kaheksa tiitlit võitnud Dundalkiga. Kolmandal kohal on selles arvestuses kuue tiitliga Shelbourne ja neljandal viie tiitliga Athletic.

24-aastane Poom on 23. Eesti jalgpallur, kes kroonitud täiskasvanute arvestuses välisriigi meistriks. Ükski eestlane pole varem Iirimaa meistritiitlit võitnud.