Tenno Saksa madalamatest liigadest: siin on väga hea jalgpallipagasiga mängijaid (0)

Siim Tenno. Foto: Patrick Lage/vfr-nms.de

Käimasoleva aasta jaanuarikuus Tartu JK Tammeka rivistusest Saksamaa madalamale liigatasemele siirdunud Siim Tenno pajatas Facebookis karjääri kulgemisest.

Muuhulgas kirjeldas Tenno, kuidas ta oma meeskonna MTV Gifhorniga Saksamaa tugevuselt kuuendast liigast aste kõrgemale tõusis: "Landesligast (tugevuselt kuues liiga Saksamaal - toim.) nii palju siis, et sain selle poole aastaga aru,et enamus meeskonnad on seal ikka niiöelda amatöörjalgpallurid, et saavad kokku, mängivad ja pärast teevad mõned õlled. Aga sain ka väga häid mänge ja nägin, et seal on väga palju jalgpallureid, kellel on väga hea jalgpalluripagas ja võiks vabalt mängida näiteks Regionalligas (tugevuselt 4.liiga saksamaal) aga jumal teab, mis selle taga kõik on. Aga kuni hooaja lõpuni välja oli meil see tabelitipp suht tihe meie ja SSV Vorsfelde vahel kuna nemad olid niiöelda hooaja teise poole väga hästi mänginud ja palju väravaid lööma hakkanud ning meie ei saanud vahepeal üldse ennast käima. Aga hooaja lõpp kulges meie jaoks hästi - suutsime liiga ilusti võita ja tõusta Oberligasse, mis oli klubi eesmärk muidu sinna jõuda 4 aastaga."

Aastasesse perioodi jäi ka meeleolukas karikamäng Regionalliigas palliva TSV Havelse vastu: "Esimene tõsine proovikivi oli meil karikamäng, kus vastaseks oli Regionalligas (Saksamaa tugevuselt neljas liiga - toim.) mängiva TSV Havelse. Mäng algas loomulikult vastaste domineerimise ja meie kontratega, esimese värava lõime täpselt ennem poolaja lõpu vilet seisuks 1:1.

Teine poolaeg kulges meil juba paremini - saime ennast väga hästi käima ja umbes 10 minutiga suutsime seisu 3:1 peale lüüa, kuid kahjuks sellega mäng ei piirdunud kuna 82. minutil lõid vastased seisuks 3:2 ning 89.minutil ja 90+3. minutil lõid nad meile neljanda värava ja lõppseisuks 3:4 ning olimegi karikast väljas.Peale mängu olid kahetised tunded kuna suutsime lüüa kolm väravat meist aste kõrgemal mängiva meeskonna vastu, aga samas suutsime maha mängida 3:1 eduseisu ja seda viimaste minutitega. Aga mis teha,jalgpall on paraku selline ja tuli edasi minna."

Tenno kirevaid muljeid Saksamaa vutis toimuva kohta saate edasi lugeda siit!