Turi koduklubi langes lisaajal ning eestlaste kolmnurk jäi Bulgaaria euroheitluses tulemata (0)

Bulgaaria kõrgliigas jäi pärast reedeõhtuseid mänge kolmanda Euroopa liigasse viiva koha nimele võitlema veel kolm meeskonda, millest kahes mängivad Eesti jalgpallurid.

Kui meistrivõistluste kaks esimest, Razgradi Ludogorets ja Sofia CSKA on koha eurosarjas juba taganud, siis kolmandana lõpetanud Bogdan Vaštšuki koduklubi Sofia Levski läheb vastamisi meeskonnaga tabeli alumisest poolest. Nimelt selgitavad põhihooajal kohtadel 7 kuni 14 lõpetanud meeskonnad lisaks esiliigasse langejatele välja ka selle õnneliku, kes saab omavaheliste play-off'i mängude järel võidelda Levskiga koha eest Euroopa liigas.

Levski vastane selgub paarist, kus lähevad vastamisi Sofia Slavia ning Artjom Artjunini koduklubi Etar. Esimese veerandfinaalmängu Plovdivi Lokomotivi vastu 2:0 võitnud Etar suutis täna koduväljakul eduseisu hoida. Artjunin tegi 1:0 võidumängus kaasa kõik 90 minutit.

Palju ei puudunud, et kolmas eurosarjakoht oleks jäänud täielikult eestlaste koduklubide siseasjaks. Edgar Turi koduklubi Vratsa Botevi ja Sofia Slavia vastasseisus ei suudetud 180 minutiga väravat lüüa, kuid tänase kordusmängu lisaajal õnnestus koduväljakul mänginud Slavial 99. minutil penalti realiseerida. Seega selgitavad Artjunini Etar ning Slavia omavahel kahe mängu kokkuvõttes välja Levskile vastu mineva meeskonna.

Tur jälgis tänast valusat kaotusmängu pingilt ning 22-aastase endise Paide äärekaitsja jaoks on karjääri esimene välishooaeg lõppenud. Botevi särgis jäi tema arvele kaheksa liigamängu ning 533 mänguminutit.