Vaheajal väravavahti vahetanud Manchester City vajas võiduks De Bruyne väravasööte (0)

Kevin De Bruyne andis City võidumängus kaks väravasöötu. Foto: Scanpix / Justin Tallis / AFP

Manchester City alistas Inglismaa kõrgliigas võõrsil Nottingham Foresti 2:0 ja pikendas oma võiduseeria koduliigas viiemänguliseks. Võit tuli aga ootamatult raskelt.

Forest alustas mängu hästi ja tekitas mitu head võimalust, aga ei suutnud neid ära realiseerida. City asus 32. minutil juhtima, kui Joško Gvardiol suunas Kevin De Bruyne nurgalöögi peaga väravasse. Forest tegi esimesel poolajal kaheksa ja City seitse pealelööki.

City tegi vaheajal sunnitud vahetuse, kui esimesel poolajal õlale haiget saanud Edersoni asendas väravasuul Stefan Ortega. Forest mängis hästi ka teisel poolajal ja otsis viigiväravat, aga mängu saatuse otsustas lõpuks Erling Haaland, kes lõpetas vahetusest sekkudes oma kahemängulise vigastuspausi ja lõi 71. minutil De Bruyne söödust City kahe väravaga juhtima. Forest väravani ei jõudnudki, kuigi tegi ka teisel poolajal rohkem pealelööke kui City, vastavalt kuus ja neli.

Manchester City asub tabelis teisel kohal, kaotades mängu rohkem pidanud Arsenalile ühe ja edestades Liverpooli nelja punktiga. Nottingham Forest heitleb liigasse püsimajäämise nimel, olles praegu 16. kohal ja edestab väljalangemistsooni ühe punktiga.

Enne mängu väravaküttide edetabelis liidrikohta jaganud Haaland tõusis nüüd 21 tabamusega ainuliidriks. Cole Palmeril (Chelsea) on kirjas 20 väravat, Ollie Watkinsil (Aston Villa) 19 ja Alexander Isakil (Newcastle United) 19.

Nottingham Forest - Manchester City 0:2 (0:1)