Viljandi Tulevik sai laatsaretist mitu head uudist (0)

24. aprilli mängus Tallinna Legioniga õlga vigastanud Kaimar Saag (paremal) oli eile platsil tagasi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Evald Tipneri karikavõistluste teises poolfinaalis kaotas Viljandi Tulevik kolmapäeva õhtul kodus 0:2 FCI Levadiale. 1999. ja 2000. aastal karikafinaalis mänginud Tulevik seega kolmandat korda nii kaugele ei jõudnud. Aga kolmapäeva õhtu tõi meeskonnale ka paar head uudist.

Viimastel nädalatel on Tulevik hädas olnud vigastustega. Koguni sedavõrd, et peatreener Jaanus Reitel pole saanud kohtumistele nimetada täispikka vahetusmängijate pinki. Viimati kandis Tulevik 18 mängijat protokolli 20. aprillil, kui kodus tehti 3:3 viik FC Floraga. Järgmises kolmes kohtumises on lubatud seitsme vahetusmängija asemel olnud neid kasutada kas viis või kuus.

Eilses mängus oli vahetuspink taas maksimaalse pikkusega, sest koosseisus olid tagasi mitu vigastust ravinud mängumeest. Puurisuule naasis kolm kohtumist vahele jätnud esiväravavaht Marten Ritson ja keskkaitses tegi hooaja esimese etteaste meeskonna kapten Gerdo Juhkam. Mõlema panus oli oluline, et soosik Levadia 79. minutini kuival hoiti.

Täiendust sai ka edurivi, sest 24. aprilli mängus Tallinna Legioniga õlga vigastanud ründaja Kaimar Saag, kes vahepeal kaks mängu vahele jättis, oli koosseisus tagasi ja sekkus teisel poolajal vahetusest Kristjan Kase asemel. "Tänasega võib öelda, et olen täiesti terve. Kõik on korras," märkis 65. minutil platsile tulnud Saag pärast kohtumist.

Kolme vigastuspausil naasnud mängija valguses tuleb paraku märkida ka, et Kase mäng ei jäänud pooleli treeneri otsusel, vaid vigastuse tõttu.

Eilses mängus Levadiaga kasutas Reitel sel hooajal esimest korda viiemehelist kaitseliini. Saagi hinnangul toimis see lahendus täitsa kenasti. "Proovisime vähe lihtsamat jalgpalli mängida ja vastased kaitses kinni võtta. Peaaegu lõpuni pidasime vastu. Kõigil oli aru saada, kuidas asjad toimima peavad. Ma ei ütleks, et viiene kaitseliin olnuks probleem," sõnas Saag.

Tuleviku hooaeg jätkub laupäeval, kui kell 13 võõrustatakse FC Kuressaaret.