Arsenali uus kangelane tõusis viimaks esile ja päästis piinliku päeva (0)

Suvel 80 miljoni euro eest Arsenaliga liitunud Nicolas Pepe esimesed kuud Londonis ei ole olnud lihtsad, aga kaks karistuslööki päästsid 3:2 võidu Portugali väikeklubi Vitoria Guimaraesi üle.

Esmaspäeval koduliigas Sheffield Unitedi kaotada osanud Arsenali jaoks pidanuks siin ootama kerge jalutuskäik, kuid külalised tegid elu neile väga raskeks. Tottenhami akadeemia kasvandik Marcus Edwards viis Guimaraesi ette, Martinelli viigistas, kuid poolajale läksid üllatajad ikkagi 2:1 eduseisus.

Pepe, kes oli enne tänast vaid ühe penalti realiseerinud, tõusis varumeestepingilt (kuhu Mesut Özil taaskord ei mahtunud) veerand tundi enne mängu lõppu. Viis minutit hiljem saatis ta võrku viigi- ja teisel üleminutil juba võiduvärava, mõlemad otse karistuslöökidest.

Täiseduga jätkab Arsenali kõrval veel vaid Euroopa liiga spetsialist Sevilla, aga tähele tasub panna hoopis E-alagrupis toimuvat: suvel Eestit väisanud Glasgow' Celtic tegi selja prügiseks Laziol ja jätkab kaotuseta, rumeenlaste Cluj veidi üllatuslikult kohe kannul. Nemad olid sel nädalal üle Rennes'ist.