Asi on ametlik: Milano Inter kerkis tänu konkurendi kiipri lollusele meistriks! (Cagliari sai Napolilt viigipunkti) (0)

Just niimoodi otsustas Atalanta kiiper Pierluigi Gollini vastaste väledale ääremängijale keha anda. Foto: Scanpix / Miguel Medina / AFP

Itaalias on peale üheksat hooaega taas näha uut meistrit: tänu Bergamo Atalanta libastumisele pole enam ühelgi klubil matemaatiliselt võimalik Milano Interit püüda! Lisaks sellele lõppes eestlase Ragnar Klavani koduklubi Cagliari kolmemänguline võiduseeria, kui võõrsilväljakul viigistati Napoliga.

Vahemikus 2005-2010 Itaalias domineerinud Inter kindlustas seega oma tiitli ise teleka ees mängu vaadates. Nimelt tekkis liigas hõbemedalile mängival Atalantal ootamatult raskusi Sassuolo vastu. Bergamo võistkond on viimased seitse omavahelist liigamängu võitnud ning väravatevahe on võimas 27:8.

Täna tehti aga kohe kohtumise alguses oma elu vägagi keeruliseks. Kiiper Pierluigi Gollini oli oma trahvikastist väljas ning kui vastaste ääremängija Jeremie Boga pääses peaaegu temast mööda, otsustas väravavaht konkurendi pikali rammida - tulemuseks kindel punane kaart. Vaatamata sellele suudeti kümme minutit hiljem siiski juhtima minna ning poolaeg ka eduseisus lõpetada.

Teisel poolajal said Sassuolo pallurid aga üha rohkem end mängu sisse ning kui 52. minutil teeniti penalti, siis Domenico Berardi lõi selle kindlalt ka sisse. Paarteist minutit hiljem oli õhus ka teine, kui Manuel Locatellist jõudis pall võrku, kuid hiljem otsustasid videokohtunikud tabamuse siiski tühistada.

77. minutil tekkis Atalantal supervõimalus, kui vastased oli samuti vähemusse jäänud ning neile penalti kinkinud. Lööma läks tänavu 19 väravat löönud Luis Muriel ning ... vastaste esikinnas Andrea Consigli jäi pallile ette! Rohkemaks kumbki enam suuteline polnud ja seega sai kindlaks, et Atalantal enam esikohale asja pole.

Samaaegselt jätkas oma suurepärast seeriat Cagliari. Kuigi Ragnar Klavan pidi taas terve mängu pingil veetma, siis punktilisa teeniti seekord tabeli tipus oleva Napoli arvelt. Viimastes mängudes nii Parma, Udinese kui ka Roma alistanud sardiinlased olid täna pikalt kaotusseisus, kuna juba tosina minuti järel skooris kauni kombinatsiooni lõpetuseks Victor Osimhen, ent paarkümmend sekundit enne lõpuvile kõlamist suutis Nahitan Nandez siiski punkti omadele tuua.

Napoli - Cagliari 1:1 (1:0)