Bundesliga värske komeet Becker veab Unioni ennenägematutesse kõrgustesse (0)

Sheraldo Becker on elu vormis. Foto: Scanpix / Reuters / Fabrizio Bensch

Seitse mängu, kuus väravat, kolm väravasöötu - Bundesliga kõige kuumem nimi ei ole sel hooajal sugugi mõni Bayerni ega Dortmundi täht, vaid hoopis Berliini Unioni esiründaja Sheraldo Becker. Pealinlaste 2:0 võit Wolfsburgi üle annab neile seitsme vooru järel tabelis liidrikoha.

Avapoolajal jäi mulje, et liigaliidri koorem on Unionile kandmiseks liiga raske, sest väravavõimalusi loodi ülivähe. Union oli kuuenda vooru järel klubi ajaloos esmakordselt Bundesligat juhtima tõusnud ning võitu vajati ka nüüd, et Dortmundist ja Freiburgist uuesti mööda minna. Teisel poolajal saadigi mäng lõpuks käima, kui Becker leidis esmalt sööduga karistusalast ründepartneri. Passis ja klubi kodulehel küll Theoson-Jordan Siebatcheu nime kandev, kuid ennast Jordan Pefokiks kutsuda paluv USA koondislane avas pealöögiga skoori.

Teise tabamuse sai Becker kirja juba ise, vormistades Unionile võidu ja lükates Niko Kovaci juhendatava Wolfsburgi väljalangemistsooni. Hooajal 2005-06 veel tugevuselt neljandas liigas mänginud Unioni tõus on olnud vägev, sest kõrgliigasse kerkiti esmakordselt alles 2019. aastal, saadi debüüdil 11. ja aasta hiljem 7. koht, eelmisel hooajal lõpetati aga juba viiendana. Et Müncheni Bayern sai eile üllatuskaotuse Augsburgilt, läheb Union koondisepausile ainsa meeskonnana, keda pole Bundesligas sel hooajal veel suudetud alistada.

Tabeli tipus valmistasid Unionile rõõmu ka omavahel väravateta viigi teinud Freiburg ja Hoffenheim, kes jätkavad vastavalt neljanda ja kolmandana. Väheses üritamises ei saa seejuures meeskondi süüdistada, sest Hoffenheim proovis õnne 10 ja Freiburg koguni 14 korda, ent tabamuseni kumbki ei jõudnud.

Õhtu osutus lõpuks mõruks Bochumi jaoks, kellel oli seni kuuest mängust kirjas kuus kaotust väravate vahega 4:18, mistõttu meeskonda juhendanudThomas Reis sai nädala eest sule sappa. Nüüdki jäi neil peatreeneri kohusetäitja Heiko Butscheri käe all endal värav löömata, aga üheksandal minutil põrkas vasakult äärelt antud süütu tsenderdus Kölni äärekaitsjate Jonas Hectori ja Benno Schimitzi vahelisest ping-pongist oma väravasse.

Näis, et sellest õnnega pooleks saadud tabamusest Bochumile lõpuks piisabki, et võit ja hooaja esimesed punktid tabelisse saada, kuid lõpuks realiseerus osaliselt vaid plaani teine pool, sest 88. minutil õnnestus Linton Mainal viigistada. Mäng võinuks seejuures Bochumi jaoks veelgi valusama lõpu saada, sest üleminutitel pääses nurgalöögi järelt viiendal minutil täiesti vabalt löögile Nikola Soldo. Kölni keskkaitsja saatis palli aga üle värava ja kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Berliini Union - Wolfsburg 2:0 (0:0)