Corinthiansi naiskond püstitas võitude maailmarekordi (0)

Brasillia tippklubi Corinthiansi naiskond kirjutatakse Guinnessi rekordite raamatusse kui kõigi sarjade peale enim järjestikuseid mänge võitnud jalgpallivõistkond.

Järjepanu 28. võidu teenisid nad ööl vastu tänast, kui Campeonato Brasilerao veerandfinaalis seljatati 1:0 Sao Jose. Lisaks ainsa värava löönud Millene'ile mängis rekordis olulist rolli puurilukk Taty Amaro, kes tegi viimastel minutitel imetõrje.

28 võiduka mänguga on Corinthians löönud 96 väravat ja lubanud endale lüüa vaid kaheksa. Viimati jäid nad võiduta 21. märtsil, kui kodus kaotati 1:2 Santosele. Seni Walesi klubile The New Saints kuulunud rekordit saavad brasiillannad pikendada juba laupäeval.

The New Saints võttis rekordi 27 võiduga enda nimele 2016. aastal, aga tegi kohe järgmises mängus 3:3 viigi. Enne seda püsis rekord muutumatuna 44 aastat - 26 järjestikuse kolmepunktimänguga pani 1971/72 hooajal võimsa märgi maha Amsterdami Ajax.