Menüü
TV
Veebisait

Eemaldatud Belov ei pea end pallipoisiks: kas oli vaja anda see punane? Sain hea õppetunni (10)

Deniss Belov. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna JK Legioni peatreener Deniss Belov andis Premium liiga tiitlikaitsjalt FC Floralt saadud 1:2 kaotuse järel Soccernet.ee-le intervjuu, kus rääkis detailselt nii oma võistkonna mängust kui ka punasest kaardist, mille ta avapoolaja keskel sai.

Belov eemaldati 26. minutil, kui ta viskas küljesisseviske eel oma käest ära palli, mis oli sinna lennanud. Kuna palli mängimise õigus oli Floral, eemaldati treener vastasvõistkonnal mänguga jätkamise takistamise eest.

Kaks minutit hiljem lõi Rauno Sappinen Flora 1:0 juhtima, 42. minutil viigistas Aleksandr Šapovalov pärast koostööd Sander Puriga. Flora võiduvärava lõi Sappinen 53. minutil penaltist, mille põhjustas Nikita Andrejev, kelle jalg tabas karistusalas palli mängides Henrik Ojamaa õlga.

Täna said veidi teistsuguse nurga alt mängu vaadata. Jälle andsite suurepärase lahingu, aga punkte ei tulnud. Millised on su mõtted?
Tead, siin on küsimus selles, et hetkel punkte küll ei tulnud, aga ilma mänguta sa vaevalt punkte ka saad. See on viies mäng järjest, kus näitame päris head sisu. Teatud mängudes meil puudus enesekindlus viimasel kolmandikul.

REKLAAM

Täna oli kõik olemas, aga siin on olukord selline: Paidega mängus ei antud punast kaarti; Levadia mängus kolmas värav loeti, kui oli ohtlik mäng, mille eest Lepistu ei saanud midagi; tänases mängus oli sama ohtlik mäng, oli või ei olnud puude õla vastu, Flora mängija kukub pikali, ütleb, et sai vastu pead ning antakse penalti ja kollane kaart ... Kõrvalt vaadates tekitab see natuke küsimusi.

Aga mis puudutab mängu iseennast: me lõime ülihea värava, teenitud värava. Oli okei! Meie kvaliteet on üles läinud. Meie ambitsioon, ma loodan, varsti realiseerub.

Kokkuvõttes seda positiivset, mida igast mängust kaasa võtta, on ju olnud. Tööd on tehtud õigete asjadega. Natukene pisiasjasid veel loksutada, et saaks ka tulemuse paika.
Jah. Aga siin on pigem ka see, et me oleme teist aastat Premiumis mängimas. Ma ei tahaks kellegi vastu midagi öelda, aga mõnikord kõrvalt vaadates, eriti täna, tekib selline tunne, et teist aastat järjest ei saa väga kõrgelt mängida ... (Naerab). See on nali!

Tõsiselt: Flora kastis oli käsi. See oli selge. Kas see oli penalti või mitte, oli kohtuniku otsustada. Teine asi: lüke oli (Kristo Hussar tõukas mängu viimastel sekunditel kastist välja jooksvat Leonid Arhipovit selga - K. E.). Kui meie mängime ohtlikult, on kollane kaart ja penalti. Kui vastane mängib ohtlikult, siis on ainult vabalöök või karistuslöök. Mitte midagi muud sealt ei tule. Ma ei ütle mitte midagi, ma lihtsalt teen järeldusi sellest, mida ma näen, mis toimub väljakul.

Belovi nägemus ei ühtinud Kristo Tohveri omaga. Foto: Brit Maria Tael

Kindlasti oleme me kõik inimesed. Nii meie kui kohtunikud. Nad vaatavad asju oma pilguga. See joon peab minu meelest olema ühtlane. Igas mängus sama. Ma ei räägi mitte midagi halba tänase mängu vile kohta, aga küsimused tekivad kõrvalt asju vaadates ja võttes arvesse ka eelmised mängud.

Mida on head kaasa võtta: meil on teatud stabiilsus kaitses olemas. Esimene värav - jah, noh, [Rauno] Sappinen on tublilt tööd teinud vasakuga. Ma olin just värava taga sel hetkel ja nägin kõike, kuidas ta lõi. Aga müts maha minu poiste ees, et nad ei lasknud mängu käest ära ja ei võtnud asja lõdvalt. Nad jätkasid-jätkasid-jätkasid, jõudsime järjest lähemale ja väravani, lõime 1:1 ja läksime selle seisuga vaheajale.

Pärast tegime väikese muudatuse. Me ei tahtnud, et [Artur] Šarnin saaks teise kollase kaardi. Sellepärast tegime vahetuse. Ootasime-ootasime ja momendid olid.

Kui eelnevates mängudes mängisid tihti ühe ründajaga, siis täna oli nüüd selgelt kaks ründajat kõrvuti, selline 4-4-2. Kas see on ka selline variant, mida edaspidigi kasutada, et Nikita Andrejev ja Aleksandr Šapovalov korraga väljakule ära mahutada?
Teate, formatsioon võib muutuda. Ma kindlasti nendest nüanssidest ei hakka rääkima. Hooaja lõppedes võib-olla ütlen mõned ideed. Aga jah. Me tahtsime kasutada Šapovalovi kiirust, sest Transiga mängus oli ta äärepoolikus, kus ta ei näidanud seda, mida ta täna näitas. Kui Transi mängus me saatsime ta keskründesse, hakkasid tekkima ohtlikumad momendid.

Ei ole saladus, et täna tahtsime kahe ründajaga ees olla. Üks on kiire, teine on osav palli omaks võtmisel või peaga pikendamisel. Sellised mõtted olid. Kuna värav on löödud, siis plaan töötas hästi. Mitte küll päris lõpuni, aga ikkagi töötas, sest jõudsime vaheajale 1:1 seisuga.

Vaata, kuidas me teist poolaega alustasime. Flora alustas võimsalt, aga meie samamoodi. Päris mitu korda oli Flora seal esimestel minutitel hädas, eriti kesktsoonis. Pärast hakkasime juba riske võtma.

Kuna me [abitreener Sergei] Terehhoviga tunneme teineteist juba pikalt distantsilt - meil on peaaegu samad ideed - vahetas ta välja selgelt väsinud Šapovalovi, sest tahtsimegi [Igor] Košmanit sinna rünnakule juurde. Andrejev mõnel korral pikendas, aga Šapovalov enam ei jõudnud. Tahtsime, et oleks eespool värskust. Noh, töötas nagu töötas.

Aleksandr Šapovalov lõi oma Premium liiga debüütvärava. Foto: Brit Maria Tael

Aga veel üks asi: meil oli juba viies mäng lühikese aja jooksul. Seda peab ka arvesse võtma. Vaata, kuidas Sander Puri pärast koondist tuli - tal olid jalad peaaegu surnud. Õnneks on meil nüüd neli päeva aega puhata. Mängime Kuressaarega järgmise mängu siinsamas. Vaatame, mis seal saab.

Kõik järgmised mängud ainult võidule! Mitte midagi muud me ei tee, olenemata sellest, kas tegemist on tabeli alumises või ülemises pooles paikneva võistkonnaga. Vahet ei ole!

See, kui sul Terehhoviga on juba praegu distantsilt hea ühtne mõistmine, tuleb vast järgmisel nädalal ka kasuks, sest sa ei tohi siis võistkonna juures olla.
No tegelikult ma pean natuke reegleid uurima. Ma ei olnud nõus selle otsusega, mis kohtunik tegi. See ei olnud muidugi hea minu poolt. Ma ei ütle, et tegin väga õige asja. Võiksin selle eest ka vabandust paluda! Aga mu eesmärk ei olnud seda palli minema visata. Nii lihtsalt juhtus. Tahtsin ta lihtsalt maha visata, mitte niimoodi jõuga kuskile eemale.

Ma olen oma elus arvatavasti mitu tuhat mängu vaadanud ja ma ei ole näinud ühtegi korda, kui pall visatakse eemale, siis antakse punane kaart.

See reegel muutus vist hiljuti, et kui treener viskab, siis on punane ja kui mängija, siis vist saab kollase.
Ma ei ole ju pallipoiss! Ma ei pea talle seda palli andma. Kas see tähendab, et pean palli otse vastasele kätte andma? Ei. Okei, järgmine kord ma asetan selle siis lihtsalt maa peale.

Okei, selge, ma olen rikkunud reegleid, sain punase kaardi ja läksin minema. See selleks. Aga kas oli vaja anda see punane?

Mõnikord on olemas imperatiivsed reeglid ja alternatiivsed reeglid. Imperatiivne ütleb, et kui nii juhtub, pead näitama. Kas ta siin pidi näitama? Kas tal oli õigus või kohustus näidata? See on juba kohtuniku otsustada. Minu arust oli tal õigus näidata. Mängus ei muutunud sellest ju mitte midagi.

Kristo Tohver näitamas punast kaarti. Foto: Brit Maria Tael

Kui see oleks 89. minut, me oleme eduseisus ja ma teen midagi meelega - jaa, okei, saan aru, et see on punane kaart. Aga praegu oli see natuke arusaamatu asi. Läks nagu läks. Ma sain hea õppetunni, et minu suhtes kasutatakse ainult imperatiivseid reegleid. Viskas ära palli - punane kaart!

Ma ei arva, et tegin väga hea asja. Ma ei väida seda. Mõnikord, kuna see pinge on nii kõrge - vastas on valitsev meister, me oleme 0:0 seisul, mäng käib ühe värava alt teise all - juhtub asju. See liigutus ei olnud tehtud ju selleks, et kedagi kuidagi solvata või midagi seal meelega teha. Lihtsalt läks nagu läks.

Järgmine kord istun samas kohas, kus täna istusin (tribüüni keskel viimases reas - K. E.), aga ega see minu meeskonda palju nõrgemaks ei tee. Miks? Sest nad teavad, millal, mida ja kuidas teha ning Terehhoviga on meil mõistmine väga hea.

Minu jaoks on oluline, kuidas meeskond mängib. Kuidas ta lahendab olukordi. Täna jäi natuke jälle puudu. Järgmine kord mitte! Me tulime täna ka siia võitma. Me mängisime võidu peale! 1:1 seisul me ei hakanud teise poolaja alguses seda viiki kaitsma. Läksime võidule ... ei jõudnud. Järgmistel kordadel - meil on Flora, [Transi], Paide ja Levadiaga veel kolm mängu mängida, ülejäänutega neli - küll tuleb. Jõuab!

Vaatasin täna teiste meeskondade mänge, eile vaatasin - meie seis ei ole perspektiivitu. Meil on väga palju võimalusi tulemas, et olla tabeli ülemises osas.

Aitäh nende juttude eest!
Liiga palju räägin. (Naerab).

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Spordiakadeemia   •  
Peab nõustuma, kohtunikud neile ikka liiga teinud! Ja see mäng eriti! Huvitav miks EEsti kohtunikud soosivad tugevamaid , rikkamaid? Tuleb meelde kaks olematut penaltit levadiale vijandi vastu. Piadele andmata 100prossane penalti Legioni vastu ja nüüd siis flora vastuviimasel minutil penalti mitte andmine. Mingi muster?
Hyrax   •  
Ilus mäng oli, aga halb vile.
Oleks hea vile olnud siis oleks iga tulemus ok olnud. See praeguse vilega 1:2 on kingitus Florale. Veits nõme Flora suhtes ka, sest ei mängitud halvasti (Ojamaa mängis väga hästi näiteks va see halb teatrikool), aga jääb mulje, et ilma kallutatud vileta ei saada hakkama.
Spordiakadeemia   •  
Paidele andmata 100prossane punane , Legioni vastu!
Boii   •  
Kui mängija mängus sama eksimuse teeb, siis on kollane.
Kui treener, siis on punane?
Kus on loogika?
:D
stranglers   •  
Tohverile punane!
ton666   •  
Mis siin iniseda on. Tohver tegi väga korraliku vile. Penalti oli penalti. See et Legionile sarnase asja eest teine mäng ei antud oli viga. Kuigi seda teist olukorda pole ise näinud. Kuid kui oli samasugune siis nii on. Ohtlik mäng vilistatakse ära. Pole vaja päid lõhkuda.
Käe kohta kommenteerida ei oska. Seda ei näinud.
Aga lõpus Arhipovi kukkumine oli küll viimase lootuse kukkumine. Näha oli juba enne et sarnastes olukordades ei vilistanud. Nt Ojamaa umbes 10 min varem. Lasi füüsiliselt mängida.
Ja treeneri punane on jumala õige. Reeglid muudeti. Sest ega see kollane treeneritele eriline karistus ei ole. Õige on saata minema. Kogu jutt Belovi poolt on imelik et mängu lõpus saanuks aru aga et mängu alguses pole vaja. Reeglid on 90 minutit samasugused. Viga väljaspool karistusala on ka viga seespool karistusala. Jne
Kebab   •  
Reegleid muudeti nii, et treeneritele kollaseid enam ei anta?
Boii   •  
Koeman sai alles laupäevases El Clasicos kollase. Ära aja paska ton666.
ton666   •  
Tundub et sa oled arukas küll Boii, nii ilus sõnakasutus. Ma ei vaadanud El Clasicot, ei tea mis treener tegi, 2018 aastal tehti sellised muudatused:
Managers will receive yellow cards for incidents such as kicking a water bottle, sarcastic clapping or any other gesture that could be considered as attempting to undermine the match official. A red card would be handed out for actions such as violent conduct, spitting and stopping the opponent restarting play. The manager would also be culpable for punishment should any member of his or her staff in the technical area or dugout be deemed to have behaved irresponsibly. Only the match official – not assistants or the fourth official – will have the power to issue cards to a manager, although there is a hope that, over time, that could change.

Siin ka link kohta kus täpsemalt reeglid lahti seletatud:
https://www.thefa.com/football-rules-governance/lawsandrules/laws/football-11-11/law-12---fouls-and-misconduct

Keegi pole öelnud et üldse kollaseid ei jagata. Aga võiks enne rääkimist kiire google teha ja teada saada mille eest mida jagatakse.
Virtuoso   •  
Huvitav, kuidas ta takistas vastasel mängu alustamast? Kui viskas palli ära, palle on ju mitu ja pallipoisilt saab ju uue, ma saan aru, et see reegel võiks kehtida pigem selles osas kui läheb segab lahtiviset vms. Aga noh ma ei tea mis on ametlikes tõlgendustes.

Sisene
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Midagi on Tammekas valesti, aga mis? Kuressaaret see ei huvita!  (galerii!)
VÄLISMAA SUURED MÄNGUD
Dortmund tegi Bayernist meistri, aga Meistrite liiga lootus elab edasi
PREMIUM LIIGA VOOR
SILM PEALE!
Kraavikaevamiselt profijalgpalli. Richard [rihard] Aland [aland]: loll oleks lõpetada, kui ma pole veel mängimagi hakanud
NAISTE MEISTRILIIGA
Miks rikkad saavad rikkamaks? Süsteemselt jalgpalliliidu solidaarsusmehhanismidest
 
Järvelaidi koduklubi langes viimaseks
EESTLASED VÕÕRSIL
Järvelaidi koduklubi langes viimaseks (0)
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Legion kannatab, aga ei kobise!
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Paide Linnameeskond
9
7
2
0
20:6
23
2.
Tallinna FCI Levadia
9
7
1
1
23:11
22
3.
Tallinna FC Flora
7
5
2
0
18:6
17
4.
Nõmme Kalju FC
10
5
0
5
14:10
15
5.
JK Narva Trans
10
4
2
4
16:19
14
6.
Tallinna JK Legion
10
3
2
5
10:12
11
7.
Tartu JK Tammeka
8
2
1
5
9:13
7
8.
FC Kuressaare
10
2
1
7
8:19
7
9.
Viljandi JK Tulevik
9
1
2
6
12:26
5
10.
Pärnu JK Vaprus
6
1
1
4
5:13
4