Esiliigasse tõusnud Legion loodab ühe hooga kõrgliigasse välja jõuda (10)

Legioni mehed karikasarjas Paidele löödud väravat tähistamas. Foto: Liisi Troska

Tänavu 26-punktilise edumaaga Esiliiga B võitnud Tallinna JK Legion soovib sama kindlalt mängida ka uuel hooajal Esiliigas. Ja seda mitte ainult ei öelda, vaid selle nimel ka tegutsetakse.

Esiliiga B-s 36 mängust 32 võitnud Legion täiendas end aasta hakul mitmete pikaaegsete kõrgliiga mängijatega, kui klubiga liitusid Deniss Vnukov, Aleksandr Volodin, Dmitri Kovtunovitš ja Eduard Orehhov. "On raske öelda, mis neid veenis, aga ilmselt meie eesmärk jõuda kõrgliigasse oli määrav," ütles Legioni president ja peatreener Deniss Belov venekeelsele Delfile.

Belov rääkis, et pikemas perspektiivis loodetakse kunagi konkurentsi pakkuda suurele kolmikule ehk Levadiale, Florale ja Nõmme Kaljule. Sellest tulenevalt töötatakse juba praegu professionaalselt. Vastaseid käiakse enne omavahelisi kohtumisi analüüsimas, esindusvõistkonnal on lisaks peatreenerile kolm abitreenerit ja arst. Nädalas treeniti möödunud hooajal neljal päeval, ühel mängiti. Ja ka Eesti kolmandal liigatasemel maksti mängijatele motivatsioonitasusid.

"Me ei maksa mängijatele palka, aga pärast teatud mänge on väikesed boonused. Me saame anda vaid vormi, varustuse ja spordipoodide sooduskuponge," lausus Belov. Jalgpalli kõrval töötab Belov logistikavaldkonnas ja klubisse panustab ta ka isiklikku raha. "Ilma selleta ei saaks. "Investeerima" on halb sõna, sest ma ei oota sellelt mingit kasu. Mulle meeldib vaadata mängijate arengut. Näiteks German Ussov ja Artur Šarnin ei mänginud aasta tagasi esindusmeeskonnas, aga nüüd kutsuti nad Eesti noortekoondistesse."

Kuigi Esiliiga B-s löödi hooajaga 125 väravat, siis Esiliigas mängimiseks on vaja eelkõige ründeliini täiendada, teatas Belov. Lisaks poolkaitset, et konkurentsi suurendada: "Läbirääkimised on käimas isegi kõrgliiga mängijatega. Aga meeskond saab moodustatud detsembri alguses. Ma ei ole suure koosseisu toetaja, aga iga aasta peaks üks-kaks uut mängijat tulema."

Lisaks rääkis Belov, et klubil oleks vaja täiendada oma personali spordi- ja tehnilise direktori näol. Uuest aastast plaanitakse ka klubi tegemisi internetis paremini kajastada. Hoopis murrangulisem on aga see, et kodumängud kavatsetakse Wismari staadionilt kolida Kadrioru staadionile. Suveks plaanitakse ka treeninglaagrit Hollandis, kus Legionil partnerklubid on. "Eesmärk Esiliigas on tõusta kõrgliigasse," ütles klubi peatreener.

10 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (10)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
Maradona võitlus kartellide külje all
DUELLI OOTEL
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat
MEISTRITE LIIGA
Kas vihatundest on võimalik vabaneda?
MUSTA MÕTISKLUSED
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID