Kaheksa aasta tagune maailmameister saadeti dramaatiliselt pakkima, Aasiaga selleks korraks kõik (videod!) (0)

Naiste jalgpalli maailmameistrivõistlustel selgusid eile hilisõhtul viimased veerandfinalistid ja esimest korda ei jõudnud kaheksa sekka ühtegi Aasia koondist.

Aasia suurimad lootused olid asetatud Jaapanile, kes tuli turniirile küll verinoore koosseisuga, kuid on siiski 2011. aasta maailmameister ja nelja aasta tagune finalist ehk edust läbi imbunud. Valitsevat Euroopa meistrit Hollandit peeti mängu eel soosikuks, kuid midagi neile lihtsalt ei tulnud.

Tol Hollandi kuldsel aastal FIFA poolt maailma parimaks valitud Lieke Martens andis kodumaale veerandtunni järel eduseisu, kuid Jaapan lõi poolajaks ühe tagasi ja domineeris suurt osa teisest poolajast. Lisaaega siiski ei tulnud, sest Jaapani kapteni Saki Kumagai käsi blokeeris väravale suundunud löögi, mis tuli küll väga lähedalt, kuid uute reeglite järgi tuli Hollandile määrata penalti. Martens võttis vastutuse ja ei eksinud.

Jaapan hakkab nüüd valmistuma koduseks Tokyo olümpiaks, Holland kohtub veerandfinaalis aga Itaaliaga, kes lõpetas 2:0 võiduga Hiina teekonna. Itaallannad ei ole kaheksa parema sekka jõudnud 20 aastat. Veerandfinaalidega jätkatakse homme, seitsme Euroopa riigi kõrval püsib konkurentsis USA.

Holland - Jaapan 2:1 (1:1)