Kõva saavutus! Kaimar Saag tuli Fääri saarte karikavõitjaks derbimängus, mis lõpetati üheksakesi ja penaltitega (5)

Kaimar Saag ja B36 tõstsid karika 3221 pealtvaataja ees. Foto: B36 Facebook

Laupäeva õhtul peeti Fääri saarte karikafinaal, kus läksid Torshavni derbi raames väljakule B36 ja HB. Ülidramaatilise finaali võitis penaltiseeria järel Eesti ründaja Kaimar Saagi koduklubi B36.

Finaali olid vaatama tulnud koguni 3221 pealtvaatajat, kes ei pidanud mängus pettuma. Liigas esikohta hoidev HB haaras 56. minutil juhtohjad, ent liigas tänavu alles viiendal real olev B36 viigistas vaid neli minutit hiljem penaltipunktilt seisu.

Kui HB 63. minutil uuesti juhtima läks ning B36 86. minutil vähemusse jäi, näis kõik juba HB soovide järgi kulgema. Kui Saagi klubi kolmandal üleminutil ka teise punase kaardi sai ning üheksakesi väljakule jäi, muutus olukord juba pea ületamatult keeruliseks. Ent viiendal lisaminutil (!) lõi Hannes Agnarsson tabloole 2:2 ja mäng läks lisaajale.

Lisaaja kannatas B36 üheksakesi mängides ära ning penaltiseerias võeti 5:4 võit. Kaimar Saag mängis kaasa terve kohtumise, ent penaltit ei löönud.

B36 jaoks oli tegu läbi ajaloo kuuenda ja pärast 12 aastat esimese karikavõiduga. Sellega tagati omale uueks hooajaks pääs Euroopa liigasse, kus tänavu suvel kohtuti koguni kolme vastasega, langedes alles teises eelringis Türgi hiiu Besiktasiga madistades. Saagi jaoks on tegu esimese välismaalt saadud meeskondliku autasuga.