LOE JÄRELE: Real Madrid seljatas finaalis Liverpooli ja tõstis Ancelotti rekordilisele kõrgusele (0)

Real Madrid võitis Euroopa parimale mõeldud karika juba 14. korda. Foto: Scanpix / AP Photo / Frank Augstein

Meistrite liiga 67. finaalis alistas Real Madrid Liverpooli tänu Vinicius Juniori teise poolaja tabamusele.

Toimuma hakkas juba kohtumise eel, kui selgus, et õigel ajal veel madistamiseks ei lähegi. Nimelt ei õnnestunud arvestataval hulgal Liverpooli fännidel õigeagselt staadionile pääseda ning seetõttu otsustati vastasseisuga pisut oodata. UEFA teatel põhjustasid olukorra tuhanded võltsitud piletite omanikud, kes ei pääsenud pöördväravatest läbi. Tekkinud segaduse tõttu oli staadionile pääsemine raskendatud ka ehtsate piletite omanike jaoks.

Kell 22.36 alanud kohtumine läks lahti suure hurraaga. Liverpool sai kõva tormi peale ning katsetada said nii Sadio Mane, Trent Alexander-Arnold kui ka Mohamed Salah. Poolajapausile mindi siiski viigiseisul, sest kuigi Karim Benzema toimetas palli korraliku sagina järel võrku, siis leiti olukorrast suluseis.

Teisel poolajal õnnestus Federico Valverdel panna terav pall värava alla ning Vinicius Junior lükkas mänguvahendi kindlalt võrku. Järgnenud kangutamised vilja ei kandnud ning Real Madrid tõstis pea kohale oma 14. Meistrite liiga karika.

Liverpool - Real Madrid 0:1 (0:0)