Luup peale | Iluväravast käima läinud Kalju otsustas mängu 17. minutiks (galerii!) (0)

Nõmme Kalju oli Tallinna Kalevi vastu eelmistes omavahelistes mängudes hädas olnud ja viimastel rünnakutel punkte päästnud, kuid haaras täna juba 17. minutiks 3:0 eduseisu ning võitis lõpuks 6:0.

Kalju mängijad lõid tänases Premium liiga 30. vooru kohtumises väravaid kahekaupa - esimesed kaks tabamust sepistas Igor Subbotin, järgmised kaks Max Mata ja viimased kaks vahetusmees Aleksandr Volkov. Tähelepanekuid mängust:

1. Suurele võidule pani aluse kuu värava kandidaat

Kohtumise alguses hakkas Kalju oodatult rohkem ründama. Surve ei olnud nii tugev, mis ennustaks ette kolme väravat nelja minuti jooksul, aga just nii juhtus. Skoori avas Subbotin umbes 30 meetrilt ootamatu kauglöögiga, mis lendas täpselt ristnurka. See on kindlasti vähemalt kuu värava kandidaat.

Minut hiljem tabas Andri Markovitši tsenderdus karistusalas Kaspar Lauri kätt. Penalti realiseeris Subbotin, kes andis kolm minutit hiljem hea söödu karistusalasse Sander Purile, kes jätkas omakorda Matale. Uus-Meremaa ründaja skooris ja seisul 3:0 oli mäng sisuliselt tehtud.

Kalju võttis seejärel asja rahulikumalt, aga tegi 61. minutiks ära kõik vahetused ja need elavdasid mängu uuesti. Teise poolaja esimese värava lõi Mata peaga Kaspar Pauri kornerist. 76. minutil läks Pauri sööt Bangaly Kouyate käe pihta ja Volkov realiseeris penalti. Lõppseisu vormistas Volkov pärast kalevlaste söödueksimust.

2. Kalju on lõpuks leidnud kindla penaltilööja

Kalju särgis on tänavu kõrgliigas penalti realiseerimata jätnud nii Liliu, Mata, Puri kui ka Maximiliano Ugge, viimane lausa kaks korda. Nüüd on Kalju leidnud selle töö jaoks sobiva mehe.

Alates 18. augustist on nõmmekate eest penalteid löönud Subbotin, kes on nüüd realiseerinud Premium liigas kindlalt neljast neli, kusjuures iga kord on ta saatnud väravavahi vales suunas. Lisaks on ta ühe penalti skoorinud karikavõistlustel.

Kalju tänase teise 11 meetri trahvilöögi realiseeris Volkov, kuna Subbotin oli siis juba puhkama vahetatud.

3. Kalevil tõotab veel raskemaks minna

Kalev ei saa matšides Kalju vastu niigi kasutada Eesti U17 koondises viibivaid mängijaid (Daniil Sõtšugov, Tristan Toomas Teeväli, Martin Vetkal) ning meeskonnas on ka vigastatuid.

Täna tegi Kalev oma elu veel keerulisemaks, kuna kapten Andreas Raudsepp ja kaitse tugitala Laur said kollase kaardi, mis jätavad nad teisipäevasest taaskohtumisest Kaljuga eemale. Mõlemad kaardid olid rumalad: Raudsepp lõi pärast vilet palli minema ja Laur läks mängu ainsal lisaminutil, kui lõpp juba paistis, Volkovile jalgadesse.

Üks tagasilöök tabas ka Kaljut, kui Puri sai viga ja pidi avapoolaja lõpus platsilt kõrvale astuma.

4. Mängu parim - Igor Subbotin

Juba ainuüksi imelise avavärava eest võiks Subbotinile mängu parima tiitli anda, aga ta oli osaline kõigis kolmes esimese poolaja väravas ja jagas keskelt häid sööte.

21. septembril kell 13.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme Kalju FC - JK Tallinna Kalev  6:0 (3:0)
13., 14. pen Igor Subbotin, 17., 47. Max Mata, 76. pen., 81. Aleksandr Volkov

Väravasöödud: 13. Vladimir Avilov, 14. Andri Markovitš, 17. Sander Puri, 47., 76. Kaspar Paur, 81. x
Hoiatused: 44. Vladislav Homutov, 64. Ivan Lobai - 57. Andreas Raudsepp, 63. Reinhard Reimaa, 90+1. Kaspar Laur
Mänguolud: +12, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras