Luup peale | Maardu mängis 40 minutit ülekaalus, lõi kaks väravat ja tekitas palju võimalusi, aga sisulist lootust neil ei tekkinudki (0)

Premium liiga 33. vooru viimases laupäevases mängus purustas Narva Trans koduväljakul Maardu Linnameeskonna koguni 5:2.

Mängu pinge langes mitme pügala võrra juba esimese kümne minuti jooksul, kui Eric McWoods realiseeris esmalt penalti ja Julius Kasparavicius lõi palli väravasse Eduard Golovljovi hea tsenderduse järel. Golovljov lõi 31. minutil 3:0 ja kuigi Vadim Aksjonov lõi puhkepausi eel ühe tagasi, oli Golovljov 46. minutil taas täpne. Järelejäänud mängu jooksul sahistasid mõlemad meeskonnad väravat veel ühe korra. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Maardu senise hooaja soodumused võeti ühe mänguga kokku

Mängudes eeldatavate favoriitidega on Maardu tänavu tihtipeale kohe kohtumiste algusfaasis sisuliselt kapituleerinud. Kui vastase kolmandikul on pea kõikidele Premium liiga meeskondadele suudetud teatavat peavalu valmistada, siis kaitsetöö on enamasti alla igasugust arvestust jäänud. Suuresti seetõttu on ainult neile löödud tänavu kolmekohalise arvu väravaid.

Tänagi oli oma värava kaitsmine sellisel tasemel, millega Premium liigas ei ole lihtsalt midagi peale hakata. Kaitsenelik ei suutnud Transi teravate ründajatega sammu pidada, poolkaitse ei suutnud neile samuti vajalikku tuge pakkuda ja väravavaht Ilja Kassjantšuk küpsetas avapoolajal pirukaid paremale ja vasakule. Tema õnneks väravavahi süüks ei saa ühtegi viiest väravast panna.

2. Poolajavile tuli Maardu jaoks valel ajal

Esimesed pool tundi väga apaatselt, näotult ja nürilt mänginud Maardu hakkas seejärel mängu vaikselt sisse saama. Esimeste poolvõimaluste jätkuks lõi Vadim Aksjonov 41. minutil ühe värava tagasi ning väravale järgnesid veel mitmed helgemad hetked. Momentumit edasi ei suudetud arendada, sest vahele sekkus Grigori Ošomkovi poolajavile ning poolajalt naastes lõi Golovljov neljanda naela Maardu kirstu.

Seejärel sai Deniss Poljakov otse punase kaardi. Maardu suutis vähemust küllaltki hästi ära kasutada ja mitmeid võimalusi tekitada. Sho Hayasaka lõigi Maardu teise värava. Kuid kuivõrd Marko Meeritsa väravat hakkasid kollimata üha suuremad jõud, jäi tagala hooletusse.

3. Kas Maardul on veel lootust?

"Eesmärgiks on mängida võidu peale, kuna tagasiteed enam pole," tõdes mängu eel Maardu äärekaitsja Vladislav Ogorodnik. Maardu kaotus tähendab aga seda, et kolm vooru enne hooaja lõppu lahutab neid üheksandal kohal olevast Tallinna Kalevist neli punkti.

Kui Viljandi Tuleviku vastu on võit jõukohane, siis mängudest Tallinna Levadia ja Tallinna Floraga on vaja neil punkti, et üldsegi mingitest lootustest juttu võiks olla. Kas Tallinna Levadia tänane kehv esitus Kuressaare vastu ning Joao Morelli ja Bogdan Vaštšuki mängukeelud võiksid lootust anda? Või fakt, et viimase vooru kodumänguks Floraga on külalistel tõenäoliselt tiitel kindlustatud.

Igatahes tuleb Mark Kolgil leida rohi, kuidas enda kaitse kuidagimoodigi pidama saada. Järgmisteks mängudeks peaks Maardu tagasi saama Jasper Uwaegbulami, kes täna oli veel väidetavalt liiga kehvas vormis.

4. Mängu parim - Julius Kasparavicius

Maardu pehmelt öeldes puuduliku kaitsetöö tõttu oli Transi ülemisel nelikul suisa pidupäev. Nii Eric McWoods, Eduard Golovljov kui Julius Kasparavicius täiendasid jõuliselt enda statistikanumbreid, kuid kõige eredamalt paistis neist silma leedukas.

19. oktoobril kell 16 Narva Kalev-Fama staadionil

JK Narva Trans - Maardu Linnameeskond 5:2 (3:1)
6. pen. Eric McWoods, 7. Julius Kasparavicius, 31., 46. Eduard Golovljov, 69. Aleksandr Zakarljuka - 41. Vadim Aksjonov, 62. Sho Hayasaka

Väravasöödud: 6. Markas Beneta, 7. Eduard Golovljov, 31., 46. Julius Kasparavicius, 69. Eric McWoods - 41. Vitali Gussev, 62. Erik Grigorjev
Hoiatused: 72. Joseph Saliste - 5. Klimenti Bõldõrev, 52. Vladislav Ogorodnik
Eemaldamine: 52. Deniss Poljakov
Mänguolud: +13, pilves ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras