Luup peale | Tammeka muutis lõpuminutid põnevaks, kuid Flora astus poolfinaali (lisatud pildigalerii) (0)

Evald Tipneri karikavõistlustel pääses esimesena poolfinaali karikakaitsja Tallinna Flora, kes alistas Tartu Tammeka 2:1.

Külma talveilma tõttu jalgpallihalli viidud kohtumises tekkis esimene moment juba esimesel minutil, kui Rauno Alliku lõi karistusalas terava nurga alt peale ja Karl Johan Pechter tõrjus jalaga.

Alliku tekitas avapoolajal tartlastele üleüldse palju peavalu. 34. minutil pidi Kevin Anderson tema pidurdamiseks kollase kaardi võtma ning neli minutit hiljem andis Alliku kasti paremast servast väravasöödu. Palli lükkas võrku ründaja Sten Reinkort, kes skooris oma endise koduklubi vastu, kust ta sel talvel Florasse liikus. Korraks hakkas Reinkorti käsi tõusma, aga seejärel näitas ta resoluutselt, et tähistada ta ei kavatse.

Flora domineeris ja näitas kohati pikki rahulikke pallivaldamisperioode. Kapten Konstantin Vassiljev, kes käis tihti madalal mängu ehitamas, sööstis 59. minutil Tammeka kaitseliini taha, sai Reinkortilt õigeaegse läbisöödu, sisenes palliga karistusalasse ja lõi värava. Tema esimese löögi küll Pechter tõrjus, aga jätkupalli saatis ta võrku.

87. minutil muutis Tammeka lõpuminutid põnevaks. Kevin Aloe tsenderdas vasakult ja Kevin Mätas skooris peaga. Pärast seda jõudsid viigiväravat jahtinud tartlased veel paar korda palliga Flora trahvikasti, aga imelist tagasitulekut ei juhtunud.

Ülejäänud karika poolfinalistid selguvad homme ja ülehomme. Narva Trans kohtub Tallinna Kaleviga, Tallinna Levadia Maardu Linnameeskonnaga ning Nõmme Kalju Viljandi Tulevikuga.

1. Palju tuttavat eelmisest aastast

Ka eelmisel aastal kohtusid Tammeka ja Flora umbes samal ajal (11. märtsil) karikavõistluste veerandfinaalis. Ka tookord oli tegemist ajaga vahetult enne riigi "lukkukeeramist". Kui mullu pandi isegi profisport koroonaviiruse leviku tõttu seisma, siis tänavu võivad vähemasti Premium liiga satsid edasi mängida.

Ka eelmisel aastal võitis Flora (seisuga 3:0), kusjuures skoori avas ka eelmisel aastal endine Tammeka mängija (Markus Soomets, lisaks skooris endistest tartlastest Martin Miller).

2. Mäng tundus olevat tehtud, aga päris tehtud polnud

Paarkümmend minutit enne kohtumise lõppu, kui seis oli 2:0, ei paistnud mängupildi järgi kuidagi, et Tammeka võiks veel Florat ohustada. Ometi olid Tammeka peatreener Kaido Koppel ja tegevjuht Kristjan Tiirik veebruari lõpus välja öelnud, et eesmärgiks on jõuda karikafinaali.

Tundus, et parim variant tagasitulekuks oleks olnud teise poolaja alguses arvulise ülekaalu saavutamine. Kristo Hussar tegi 48. minutil Patrick Genro Veelmale vea, mille eest sai kollase kaardi. Kõigest kaks minutit hiljem tegi Hussar uuesti Veelmale vea ja pidi kuulama Kristo Külljastineni loengut, aga pääses oma teisest kollasest. Kaardi sai hoopis Koppel, kes Flora äärekaitsja eemaldamist nõudis.

Esimese vahetuse tegi Tammeka alles 78. minutil. Lõpus läks veel ikkagi kõvaks andmiseks. Pärast seda, kui sinisärgid ühe värava tagasi lõid, pääses veel Tristan Koskor 16 meetrilt pöördelt löögile. Seega tasus kohtumist lõpuni vaadata.

3. Tammeka on leidnud väravalööja?

Tammeka lõi Taliturniiril viie mänguga ainult ühe värava, kuid sai oma viimase Taliturniiri kohtumise eel ründesse täiendust Esiliiga mulluse parima väravaküti Mätase näol.

27. veebruaril vormistas Mätas kontrollkohtumise ainsa tabamuse, kui Tammeka alistas 1:0 Nõmme Unitedi. Täna hoolitses ta samuti oma meeskonna ainsa värava eest, kuigi pääses väljakule alles 81. minutil. Mätasel tasub seega algaval Premium liiga hooajal silma peal hoida, võib-olla on ülikoolilinna klubi leidnud juurde ühe tõhusa skoorija.

4. Mängu parim - Sten Reinkort

Väikese kannavigastusega jäi tänasest mängust eemale Flora esiründaja Rauno Sappinen. Tema asemel pääses põhikoosseisu Reinkort, kes näitas end väga heast küljest. Ta oli tähtis osaline mõlema Flora värava puhul, kombineeris kaaslastega kenasti ja lustis vahepeal tartlaste vahel triblades.