Man City kahurvägi kõmmutas Inglismaa Beckhami kiituse saatel MM-i poolfinaali (4)

Kaheksandate naiste maailmameistrivõistluste esimene poolfinalist on Inglismaa, kes alistas Le Havre'is 25 111 pealtvaataja ees peetud veerandfinaalis kindlalt 3:0 1995. aasta maailmameistri Norra.

Phil Neville'i juhendatud Inglismaa koondise edu võtmeks oli Manchester City naiskond, sest algkoosseisu kuulunud 11 mängijast koguni seitse mängisid möödunud klubihooajal just seal. Ning kohtumise kammertooni määranud esimese poolaja jooksul torkas Inglismaa esinduse naiskondlikkus teravalt silma.

Inglismaa asus juhtima juba 3. minutil, kui pärast Lucy Bronze'i (Lyoni Olympique) läbimurret paremalt äärelt lõi värava poolkaitsja Jill Scott (Man City). Teine värav sündis 40. minutil, kui Nikita Parrise (Man City) eeltöö realiseeris Ellen White (Man City), kelle jaoks oli see käimasoleval MM-il juba viiendaks väravaks.

Teist poolaega alustas Norra sümpaatselt, aga nende lootused kohtumise päästmise osas surmati juba 57. minutil, kui Inglismaa mängis paremalt äärelt teenitud karistuslöögiga 17 meetrilt löögile Bronze'i, kelle hiilgav pommlöök lendas Norra lati alla ja viis naiskonna 3:0 juhtima.

Briljantne tabamus avaldas sügavat muljet ka kohtumist Le Havre'is kohapeal jälginud David Beckhamile, kes lõi esmalt patsu Inglismaa jalgpalliliidu naiste jalgpalli osakonna juhi Sue Campbelli ja siis oma 7-aastase tütre Harperi nõudmisel ka viimasega. Inglismaa rõõm oli piiritu, mida näitas ka tohutu rõõmuplahvatus, millega naiskond Bronze'i tabamust tähistas.

Inglismaa kolmandat finaalturniiri järjest nelja parema seas

Nagu ikka spordis võib juhtuda, ei suutnud inglannad seejärel enam maksimaalselt keskenduda. 3:0 edu saavutamise järel muututi kaitses hooletuks. Esmalt eksis väljatulekuga väravavaht Karen Bardsley ning Norra värava hoidis ära väravajoonelt palli klaariks löönud kapten Steph Houghton. Paar minutit hiljem kaotas keskkaitsja Millie Bright duelli ning Norra avavärava hoidis ära Bardsley meisterlik tõrje.

83. minutil avanes Inglismaal soodne võimalus neljandaks väravaks, aga Nikita Parrise penalti suutis Norra väravavaht Ingrid Hjelmseth tõrjuda. Lõpptulemuse – Inglismaa taas MM-i poolfinaalis – osas osutus see episood siiski tähtsusetuks.

Inglismaa naiskond on nüüd jõudnud nelja parema sekka kolmel finaalturniiril järjest. 2015. aasta MM-il kaotati poolfinaalis 1:2 Jaapanile ja 2017. aasta EM-il 0:3 Hollandile. Teisipäevases poolfinaalis kohtub Inglismaa Lyonis reedese veerandfinaali Prantsusmaa – USA võitjaga. Ülejäänud kaks veerandfinaali (Itaalia – Holland, Saksamaa – Rootsi) mängitakse laupäeval.

Veerandfinaali jälgiti ka Glastonbury festivalil

Aga lõppegu turniir Inglismaa jaoks esimese, teise, kolmanda või neljanda kohaga, on naiskond suutnud (taas) võita kaasmaalase südamed. Seda näitlikustab hästi peatreener Neville'i 74. minutil tehtud teine vahetus, kui ta tõi väljakule senise turniiri jooksul mänguajata olnud ründaja Georgia Stanway.

See episood ei vääriks ülearu suurt tähelepanu, kui Stanway poleks 24. juunil postitanud Twitterisse säutsu, millega pöördus Glastonbury muusikafestivali korraldajate poole küsimusega: "Mu vend on neljapäeval Glastonburys. Kas te saaksite palun meie mängu suurelt ekraanilt näidata?"

Suurbritannia tähtsaima festivali korraldajad vastasid Stanwayle vähem kui päev hiljem: "Meil on suur rõõm teatada, et – muidugi! – näitame me Inglismaa naiskonna veerandfinaali Norraga suurelt ekraanilt. Georgia Stanway, me hoolitseme su venna eest!" Nagu siit näha, osutusid Stanway palve ja selle rahuldamine igati õigeks teguviisiks, sest Inglismaa naiskonna matš osutus festivalikülastajate seas tohutult populaarseks:

Norra - Inglismaa 0:3 (0:2)