Noor Brasiilia ründaja tegi Inglismaa vastu Wembley staadionirekordi, Saksamaa ja Austria skoorisid 8 sekundiga (0)

Endrick tegi Wembley staadionil ajalugu. Foto: Scanpix / Carl Recine / Reuters

Sel suvel Real Madridiga liituv noor Palmeirase ründaja Endrick lõi ajaloolise värava, kui vormistas sõprusmängus Brasiilia koondisele 1:0 võidu võõrsil Inglismaa üle.

17 aasta ja 246 päeva vanuselt skoorinud Endrickust sai aegade noorim mängija, kes löönud meesteklassis (klubi- ja koondisetasandil kokku) kuulsal Wembley staadionil värava.

Tabamus sündis 80. minutil, kui Inglismaa puurivaht Jordan Pickford suutis temaga silmitsi pääsenud Vinicius Juniori lähilöögi tõrjuda, aga üheksa minutit varem vahetusest sekkunud Endrick lükkas "lauapalli" tühja võrku. Nii noorelt skooris Brasiilia koondise eest viimati Ronaldo aastal 1994.

Austria koondise poolkaitsja Christoph Baumgartner lõi aga koondisejalgpalli ajaloo kiireima värava, kui sahistas sõprusmängus Slovakkia vastu võrku seitsmendal sekundil. Ta triblas kohe esimesel rünnakul end kiirelt löögile ning saatis kauglöögi alla nurka. Andreas Weimann vormistas Austria võidunumbriteks 2:0. Austria koondis on nüüd võitnud neli mängu järjest (neist ühe Eesti vastu), hoides neis kõigis oma puuri puhtana.

Baumgartnerist vaid ühe sekundi võrra aeglasem oli samal õhtul Saksamaa poolkaitsja Florian Wirtz, jõudes kauglöögiga kaheksandal sekundil sihile Prantsusmaa vastu. Kai Havertz tegi teise poolaja alguses Jamal Musiala eeltöö järel Saksamaa võidunumbriteks 2:0.

Inglismaa - Brasiilia  0:1 (0:0)