Nooruslik Liverpool kaotas Belgias euromängu, aga sai uue väravalööja (0)

Jarell Quansah lõi profikarjääri esimese värava. Foto: Scanpix / Yves Herman / Reuters

Liverpool lõpetas Euroopa liiga alagrupiturniiri nelja võidu ja kahe kaotusega. Viimases voorus tunnistati võõrsil Belgia klubi Royale Unioni 2:1 paremust, aga tabeliseisu see kuidagi ei mõjutanud.

Kuna Liverpool oli juba varasemalt esikoha E-alagrupis kindlustanud, andis peatreener Jürgen Klopp väga paljudele põhimängijatele puhkust ja kasutas erakordselt noort (alg)koosseisu.

Kõik väravad löödi esimesel poolajal. Liverpooli eest skooris 20-aastane kaitsja Jarell Quansah, kelle jaoks oli see profikarjääri esimene värav. See tegi 40. minutil seisuks 1:1, aga Royale Union lõi kolm minutit hiljem võiduvärava.

Kuigi Royale Unionil oli edasipääsuks võitu vaja, siis see lõpuks neid järgmisesse ringi ei aidanud, sest Toulouse alistas samal ajal Linzi LASK-i võõrsil 2:1 ja kindlustas teise koha. Liverpool kogus lõpuks 12, Toulouse 11, Royale Union kaheksa ja LASK kolm punkti.

Villarreal tõusis F-alagrupis viimase vooruga teiselt kohalt esimeseks, alistades võõrsil 3:2 Rennes'i, kes kukkus omakorda liidrikohalt teiseks. Haifa Maccabi sai võõrsil sama tulemusega jagu Panathinaikosest, tõusis neljandalt kohalt kolmandaks ja jätkab eurohooega Konverentsiliigas.

H-alagrupis lõpetas täiseduga Leverkuseni Bayer, alistades viimases voorus kodus norralaste Molde 5:1. Samal ajal kodus rootslaste Häckenist 2:1 jagu saanud Karabahh pääses teisena alagrupist edasi. Molde lõpetas kolmandal ja Häcken neljandal kohal.