Paide alistas Soome kõrgliigaklubi (täiendatud) (1)

Paide Linnameeskond alistas täna Sportland Arenal kontrollkohtumise Soome Veikkausliigasse tõusnud Helsingi IFK.

Eesti kõrgliigahooaega hästi alustanud Paide oli Silver Graubergi koduklubist 2:1 üle. Esimese poolaja võitsid võõrustajad Martin Kase väravast 1:0, teine poolaeg mängiti aga 1:1 viiki, mis tähendas lõpuvile kõlades Eesti kõrgliigatiimi võitu. HIFK-i eest sai jala valgeks 20-aastane Soome noortekoondislane Nikolas Saira ning Paide teise värava autoriks oli nende talvine täiendus Mikel Gurrutxaga.

Paide algkoosseisus oli võrreldes viimase Premium liiga kohtumisega tehtud üks vangerdus, kui Henri Välja puudmisel oli ründes koha sisse võtnud Andre Järva.

Tänasest kohtumisest jäid Paide poolel vigastuste tõttu eemale Kristofer Piht, Yann Michael Yao ja Magnar Vainumäe. Noortekoodistes viibimise tõttu olid peale Välja puudu veel Kristjan Pelt, Tanel Neubauer, Ander Ott Valge, Joel Kokla ning Rene Merilo.

Meelis Rooba juhendatavast Paide Linnameeskonna U21-st said treeningmängule kutse Mattias Sapp, Marten Lehtsaar, Rait Õlge, Siim Aer, Jaagup Luts ja Andre Tuul.