Pele toetussõnad aitasid kaasa kahe aasta taguse finaali kordusmängu toimumisele (video!) (0)

Klubide MM-il selgusid Real Madridi ja River Plate kõrval ülejäänud kaks poolfinalisti.

Euroopa ja Lõuna-Ameerika parimatel klubidel on traditsiooniliselt olnud koht nelja parema seas tagatud automaatselt ning täna selgusid nende vastased järgmise nädala keskel peetavates poolfinaalides.

Kashima Antlers jäi Abu Dhabis peetud esimeses veerandfinaalis mehhiklaste Guadalajara vastu avapoolajal kaotusseisu. Vaheajal sai Jaapani suurklubi Twitteri-vahendusel toetussõnad Pelelt endalt - säutsu ajendiks oli fakt, et Kashima tehniliseks direktoriks on klubi endine mängija ja peatreener, Brasiilia vutilegend Zico.

Pele säutsust tundus olevat abi, sest Kashima pööras 0:1 kaotusseisu 3:2 võiduks ja sammus poolfinaali. Seal lähevad nad vastu Real Madridile, kellele 2016. aasta finaalis kaotati lisaajal 4:2.

Teine veerandfinaal oli oluliselt ühepoolsem. Kodustaadionil mänginud Al-Ain alistas skooriga 3:0 tuneeslaste Esperance'i ja saab koha eest finaalis madistada River Platega.

Kashima Antlers - Guadalajara 3:2 (0:1)
49. Ryota Nagaki, 70. pen. Serginho, 84. Hiroaki Abe - 3. Angel Zaldivar, 90. Leo Silva

Esperance - Al Ain 0:3 (0:2)