Purje lõi hooaja esimese värava, KuPS-i nukker seeria sai läbi (0)

Ats Purje. Foto: KuPS / Twitter

Eesti ründaja Ats Purje koduklubi Kuopio Palloseura kolmemänguline võiduta seeria Soome kõrgliiga sai läbi: KuPS alistas Purje tabamuse toel võõrsil Haka meeskonna 4:2.

Purje oma koduklubi algkoosseisu ei kuulunud, kuid KuPS haaras juhtohjad juba kuuendal minutil, kui skoori tegi Usman Sale. Seitse minutit hiljem olid Anton Popovitši värava järel tablool viiginumbrid. Rohkem väravaid esimesel poolajal ei löödud.

Teise poolaja alguses olid resultatiivsemad võõrustajad, kui Lucas Rangeli tabamused 48. ja 50. minutil suurendasid KuPS-i eduseisu kaheväravaliseks. Purje sekkus mängu 70. minutil ning skooris juba kaks minutit hiljem, saades kirja oma hooaja esimese värava. Samuel Chidi vähendas küll 75. minutil Haka kaotusseisu, kuid KuPS sai 4:2 võidu.

Kümne mänguga 19 punkti (5 võitu, 4 viiki, 1 kaotus) kogunud valitsev meister KuPS asub liigatabelis teisel kohal, eespool on kolm silma rohkem teeninud Purje endine koduklubi Turu Inter. Kolmandal kohal olev HJK on kaheksa mänguga kogunud 17 punkti.

KuPS-i järgmine liigamäng toimub 22. augustil, kui kodus minnakse vastamisi kaheksandal kohal oleva Mariehamniga, kuid enne seda ootab 19. augustil ees Meistrite liiga esimese eelringi kohtumine võõrsil norralaste Moldega.

Eesti naiste koondise väravavaht Karina Kork oli kogu mängu pingil, kui HJK mängis kodus väravateta viiki liigatabeli liidri TiPS-iga. HJK asub kümne naiskonna konkurentsis neljandal kohal, olles üheksa mänguga kogunud 15 punkti.